Niewiarygodne

Opublikowane 2017-10-15
0 Komentarz

7 filmów grozy, których nikt nie lubi oglądać w samotności!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że oglądanie horrorów może mieć pozytywny wpływ na zdrowie! Naukowcy potwierdzają, że oglądając filmy grozy pobudzamy do działania reakcję “walki lub ucieczki”, co bezpośrednio przyczynia się do zmobilizowania układu odpornościowego. Ponadto, gdy się boimy nasze tętno wzrasta i zwiększa tempo przemiany materii. Oprócz tego, oglądając horrory możemy doświadczyć rzeczy, których w normalnym życiu raczej nie powinniśmy się spodziewać. Które horrory sprawiają, że nasz puls znacznie przyspiesza? Sprawdź zestawienie 7 filmów grozy, których nikt nie lubi oglądać w samotności!

1. Zejście (2005)

Film “Zejście” opowiada historię grupy sześciu przyjaciółek, które postanawiają spędzić kilka dni na eksploracji górskich jaskiń. Niestety, już na samym początku dziewczyny mają problem, ponieważ nagły wypadek sprawia, że zostają uwięzione w grocie, bez jedzenia i mapy. Panika i klaustrofobiczny klimat sprawiają, że widz może poczuć się tak, jakby znajdował się w zakamarkach ciemnej, mrocznej i niebezpiecznej jaskini.
Przejdź na następną stronę i sprawdź kolejne pozycje na naszej liście!

2. Martyrs. Skazani na strach (2008)

“Martyrs. Skazani na strach” już po swojej premierze został okrzyknięty jednym z najbardziej brutalnych filmów grozy w historii francuskiej kinematografii. Film opowiada historię młodej dziewczyny Lucie, która ucieka swoim oprawcom. Dziewczyna spędza wiele lat zamknięta w ośrodku psychiatrycznym, jednak po 15 latach pragnie zemścić się na swoich oprawcach. Lucie mści się z nadzieją, że w ten sposób oczyści swoje sumienie. Według nas jest to film dla ludzi o mocnych nerwach.

3. Nadzy i rozszarpani (1980)

Film znany publiczności pod nazwą “Cannibal Holocaust” lub “Green Inferno” jest jednym z najbardziej mrocznych dramatów nakręconych w formie dokumentu. Film podzielony jest na dwie części. Akcja pierwszej części toczy się w dżungli, gdzie ekipa filmowa kręci materiał o życiu plemion kanibali. Druga część przenosi się do Nowego Jorku, gdzie znalezione wcześniej materiały filmowe są oglądane. Oczywiście z wyprawy do dżungli nikt nie wrócił, o tym co przytrafiło się zaginionym filmowcom dowiadujemy się w drugiej części filmu.
Kliknij dalej i zapoznaj się z innymi propozycjami filmowymi na jesienne wieczory!

4. Let's Scare Jessica to Death (1971)

Horror, który do ostatniej minuty trzyma widza w napięciu swoją premierę miał w roku 1971. Opowiada on historię młodej kobiety, która wraz z mężem przyjacielem przeprowadza się do opuszczonego domu z dala od miasta. Chwile po przeprowadzce, kobieta zaczyna słyszeć głosy, które zaczynają doprowadzać ją do szaleństwa. Zdecydowanie nie polecamy oglądać tego filmu w samotności.

5. Poranek żywych trupów (1978)

“Poranek żywych trupów” jest pionierem wśród filmów o tematyce zombie. Reżyser zadbał o to, aby widz podczas oglądania był w stanie ciągłego i prawdziwego przerażenia. Sama idea zmarłych wychodzących z grobów, aby zjadać ludzkie mózgi jest wyjątkowo przerażająca. “Poranek żywych trupów” na pewno przypadnie do gustu fanom serialu “The Walking Dead”.
Przejdź na następną stronę, aby sprawdzić ostatnie dwie pozycje w naszym zestawieniu!

6. Paranormal Activity (2007)

Horror, który niektórym wydaje się dość banalny zdecydowanie pobudza naszą wyobraźnie. “Paranormal Activity” buduje napięcie, które w trakcie oglądania jest dawkowane po to, aby na koniec widz zaczął się zastanawiać czy w jego domu nie zagnieździły się duchy. Widząc film z tego gatunku można stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych filmów na jesienny wieczór.

7. The Ring - Krąg (1998)

Oglądając horror w ciemnym pokoju możemy być pewni, że niejednokrotnie przejdą nas ciarki. “The Ring - Krąg” pozostawia trwały ślad w naszej pamięci oraz sprawia, że na widok telewizora od razu przypomnimy sobie o dziewczynie wychodzącej z jego środka tylko po to, aby nas zabić. Film opowiada historię nastolatków, wśród których krąży tajemnicza historia o taśmie wideo. Osoba, która zobaczy nagranie znajdujące się na taśmie umiera w tajemniczych okolicznościach po upływie 7 dni.

Źródło: Giphy / Instagram / Twitter

Który horror jest najbardziej przerażający? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…