GwiazdyNewsy

Opublikowane 2017-10-13
0 Komentarz

Skandal w Hollywood! Producent “Pulp Fiction” i “Władcy pierścieni” oskarżony o nękanie kobiet!

Powszechnie wiadomo, że Hollywood rządzi się swoimi prawami. Jeden z największych amerykańskich ośrodków filmowych od zawsze budził kontrowersje z powodu kilku nieprzyjemnych incydentów powiązanych z aktorami, producentami czy reżyserami. Kiedy w 2014 roku świat obiegła informacja, że legendarny komik i aktor Bill Cosby (80) został oskarżony o molestowanie 50 kobiet!

Skandal w Hollywood! Producent “Pulp Fiction” i “Władcy pierścieni” oskarżony o nękanie kobiet! 1

Mimo tego, że proces komika trwał kilka miesięcy, a same obrady prawie 50 godzin, Cosby wymigał się od zarzucanego mu czynu. Jak się jednak okazało, w Hollywood nigdy nie ma spokoju. Kilka dni temu “New York Times” opublikował historie kobiet, które twierdziły, że były wykorzystywane przez jednego z najpotężniejszych producentów filmowych Harveya Weinsteina (65).
Kim jest bohater ostatniego skandalu Hollywood?

Droga na szczyt

W 1979 roku Harvey wraz z bratem założyli firmę zajmującą się produkcją filmów - Miramax Films. Dzięki niej Harvey stał się jednym z największych potentatów w branży. Wiele gwiazd chętnie brało udział w projektach filmowych, ponieważ filmy produkowane przez Weinsteina zdobywały wiele nagród. Jednym z filmów, za który nowojorski producent zdobył Oscara był “Zakochany Szekspir”. Weinstein odebrał nagrodę w 1998 roku.

Droga na szczyt

Oskarżony był również producentem filmów takich jak: “Pulp Fiction”, “Gangi Nowego Jorku”, “Władca pierścieni” oraz “Tulipanowa gorączka”. W latach 90. bracia Weinstein sprzedali Miramax Films znanej korporacji The Walt Disney Company, jednak nie poprzestali na działalności. W 2005 roku założyli kolejną wytwórnię The Weinstein Company.
Jak potoczyła się dalsza kariera jednego z braci?

Burza w mediach

Pierwsze plotki, dotyczące niewłaściwego zachowania Harveya Weinsteina pojawiły się ponad 2 lata temu. Mimo tego, że Weinstein nie zabrał głosu w sprawie plotek na swój temat, pojawiły się nowe fakty i oskarżenia, którym producent nie był w stanie zaprzeczyć. Oskarżenie rzucone przez 22 letnią aktorkę wywołało burzę w mediach.

Burza w mediach

To właśnie wtedy rozpoczęto pracę nad pierwszym artykułem dla “New York Times”, który był opracowywany ponad 10 miesięcy! Jak się okazało, aż 13 kobiet ujawniło prawdę o niewłaściwym zachowaniu producenta, które miało miejsce w latach 1990-2015. Po publikacji tego wstrząsającego artykułu, wiele gwiazd odwróciło się od Weinsteina.
Jakie konsekwencje poniósł producent?

Natychmiastowe konsekwencje

Producent filmowy za swoje zachowanie poniósł bardzo wysoką karę. Od razu został zwolniony z firmy, którą wraz z bratem stworzył od podstaw. Ponadto, jego nazwisko zostało usunięte z nowych projektów filmowych po to, aby Harvey nie był kojarzony z filmem. Oprócz tego, wśród ofiar producenta są gwiazdy takie jak Angelina Jolie (42) i Gwyneth Paltrow (45).

Natychmiastowe konsekwencje

Najprawdopodobniej, w przeciągu kilku dni lista kobiet skrzywdzonych przez Weinsteina może być jeszcze dłuższa. Obecnie, Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow otwarcie opowiedziały jak wyglądała praca z tym bezwzględnym człowiekiem. Po opublikowaniu artykułu, gwiazdy przerwały milczenie i postanowiły opowiedzieć, jak wyglądały dodatkowe “castingi” w pokojach hotelowych, podczas których Weinstein paradował w samym szlafroku.
Kliknij dalej, aby poznać szokujące fakty, które wyszły na światło dzienne

Natychmiastowe konsekwencje 1

Reakcja przemysłu

Skandaliczne zachowanie amerykańskiego producenta spowodowało, że na reakcję przemysłu filmowego nie trzeba było długo czekać. W artykule opublikowanym przez “New York Times” możemy przeczytać zeznania Ashley Judd (49), Rosanny Arquette (58), Miry Sorvino (50) oraz Asi Argento (42). Włoska aktorka, Asia Argento oskarżyła Weinsteina o gwałt, natomiast pozostałe aktorki, asystentki oraz pracownice oficjalnie przyznały, że producent składał im dwuznaczne propozycje.

Reakcja przemysłu

W oficjalnym oświadczeniu Kate Winslet (42) stwierdziła, że od zawsze słyszała plotki na temat dziwnego zachowania Weinsteina, jednak ciągle miała nadzieję, że są to tylko plotki. Meryl Streep (68) z kolei przyznała, że artykuł całkowicie ją zaskoczył. Podobnie, Judi Dench (82), której kariera została wzbogacona przez Weinsteina okazała wielkie wsparcie dla ofiar producenta. Ostatnią aktorką, która przyznała, że Weinstein ją molestował jest Cara Delevingne, która opowiedziała o skandalicznym zachowaniu producenta.

Źródło: Starstock / Giphy

Czy Weinsteinowi uda się uniknąć kary? Miejmy nadzieję, że sąd wyda sprawiedliwy wyrok w sprawie molestowania kobiet przez Harveya Weinsteina.

Reakcja przemysłu 1
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Historia 5 najbardziej znanych logo wytwórni kinowych