Zwierzęta

Opublikowane 2017-10-11
4 Komentarz

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje?

Jak wiadomo, psy nie mogą wydawać nam jasnych poleceń oraz oceniać naszego zachowania. Wielu właścicieli ma problem z interpretacją zachowania swojego pupila, a ponadto nie potrafią odczytywać sygnałów wysyłanych przez czworonogi. Badania przeprowadzone przez naukowców potwierdzają, że psy są zwierzętami wyjątkowo inteligentnymi, potrafią wyczuć ludzkie emocje, a oprócz tego wiedzą kogo powinny obdarzyć zaufaniem.

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 1

Psy są zwierzętami pochodzącymi od wilka szarego, który na przestrzeni lat został udomowiony przez człowieka. Oprócz tego, że są to zwierzęta bardzo rozumne i inteligentne, potrafią również wyczuć zamiary człowieka. Dzięki swojemu instynktowi, są w stanie obronić się przed zbliżającym się niebezpieczeństwem oraz w odpowiednio szybki sposób zareagować.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o zachowaniu swojego psa!

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 2

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Animal Cognition, zespół kierowany przez Akiko Takaoka z Uniwersytetu w Kioto w Japonii poddał badaniom 34 psy, które miały za zadanie przejść trzy rundy. W pierwszej rundzie, naukowiec podpowiedział zwierzęciu, w którym miejscu znajduje się jedzenie. W kolejnej rundzie, naukowiec wskazał na pusty pojemnik. W ostatniej rundzie, naukowiec znów wskazał na pojemnik z jedzeniem, jednak pies nie zaufał mu po raz kolejny.

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 3

Jak widać, nawet psy mają ograniczone zaufanie do ludzi. Dlatego też, pies po raz drugi nie dał się oszukać i nie podążył za wskazówką naukowca. Oznacza to, że czworonogi mają wyjątkowo wyczulone zmysły i niechętnie po raz kolejny chcą zaufać człowiekowi. Dlatego też osoba, która raz straciła zaufanie psa, powinna być świadoma tego, że wyjątkowo trudno będzie je odzyskać.
Kliknij dalej i sprawdź, czy zwierzęta faktycznie wyczuwają emocje!

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 4

Naukowcy z Uniwersytetu w Kioto przyznają, że byli zaskoczeni w jaki sposób psy zachowywały się podczas eksperymentu. Akiko Takaoka otwarcie powiedział, że zwierzęta te są o wiele bardziej inteligentne i socjalizowane, niż początkowo myślał. Naukowiec stwierdził, że za socjalizacją zwierząt zdecydowanie stoi czas poświęcony na udomowienie czworonoga. Oprócz tego, badania potwierdziły, że psy są w stanie wyczuć złe zamiary człowieka.

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 5

Właściciele psów, którzy są agresywni względem swoich zwierząt mogą wywołać zaburzenia w procesie socjalizacji. Dlatego też, bardzo ważne jest właściwe podejście do zwierzęcia już od pierwszych miesięcy. Ludzie muszą zrozumieć, że sposób wychowania wpływa bezpośrednio na dalsze życie pupila oraz na jego zachowanie.
Co jeszcze wpływa na zachowanie psa?

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 6

Osoby, które na co dzień mają kontakt ze zwierzętami doskonale wiedzą w jaki sposób należy się zachować, aby pies czuł się w ich obecności bezpiecznie. Psy, które wyczuwają niebezpieczeństwo są w stanie zaatakować, a ponadto już do końca życia nie będą w stanie zaufać tej konkretnej osobie. Dlatego też, spotykając na swojej drodze agresywnego psa, nie powinniśmy w żaden sposób okazywać strachu.

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 7

Zwierzęta, a w szczególności psy momentalnie wyczuwają strach i potrafią to wykorzystać. Stąd, o wiele częściej psy gryzą ludzi, którzy panicznie się ich boją. Osoby, które są w stanie dominować nad czworonogiem mogą z łatwością nauczyć go podstawowych zasad oraz wykonywania poleceń. Podsumowując, psy zawsze będą wyczuwać negatywne emocje człowieka, dlatego też powinniśmy zwracać uwagę na to, w jaki sposób nasz pupil traktuje obce osoby. Możliwe, że agresywne zachowanie psa względem naszego znajomego sygnalizuje, że nie powinniśmy mu ufać.

Czy Twój pies również potrafi ostrzec Cię przed kimś, kto nie jest godny zaufania? Podziel się swoją historią w komentarzu.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

Źródło: StarStock

Czy zwierzęta wyczuwają negatywne emocje? 8
10
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?
Julka Laciuga
Julka Laciuga 19.10.2017, 05:13
zanim zyl to juz cie wyczul
Ola Nawalaniec
Ola Nawalaniec 18.10.2017, 05:13
Julka Rufik już to wyczuł
Julka Laciuga
Julka Laciuga 19.10.2017, 05:13
zanim zyl to juz cie wyczul
Iwona Bordewicz
Iwona Bordewicz 17.10.2017, 05:13
Oczywiście że tak .
Kasia Kowalczyk
Kasia Kowalczyk 17.10.2017, 05:13
Mój kiciu nie do każdego podejdzie i wskoczy na kolana, o nie!