Podwójne standardy, które idealnie obrazują nasze społeczeństwo, a które zrozumieją tylko nieliczni
Oczywistym faktem jest, że nasze społeczeństwo zmieniło się w ciągu ostatnich 100 lat. Nie oznacza to, że nie ma już nic do zrobienia. Obecnie panuje wiele podwójnych standardów, które dzielą nasze społeczeństwo. Dlatego opracowaliśmy kilka wnikliwych ilustracji, które mogą sprawić, że odkryjemy niewygodną prawdę ukrywaną pod sytuacjami codziennego życia. Sądząc po tych obrazach termin “równość płci” ogranicza się do pustego hasła. Nie wahaj się sprawdzić ich na sobie.
Double standards... Paweł Kuczyński pic.twitter.com/MtwieiedZ5
— Nena (@nmemisevic) 9 października 2017
Karmienie piersią
Jesteśmy bombardowani różnymi rodzajami reklam, na których eksponowane jest nagie ciało, ale stajemy się krytyczni, gdy matka karmi piersią swoje dziecko w miejscach publicznych. Dookoła znajduje się tysiące irytujących reklam kobiet w bikini, mini spódniczkach czy sukienkach. Jednak, jeśli kobieta wyjmuje swoją pierś, aby nakarmić dziecko wówczas sytuacja staje się dla nas absurdalna. Czy jest to słuszne podejście? Jak myślicie? Czy przydarzyła Ci się podobna sytuacja? Nie wahaj się kontynuować czytanie naszego artykułu.
Stupid is as stupid does....#FFpic.twitter.com/nnRU1AjaXu
— Robyn (@RobynVia) 28 kwietnia 2017
Nie podchodź, jeśli nie jesteś przystojny
Jest to sytuacja jak najbardziej prawdopodobna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Co przedstawia ilustracja? Próbuje ona wytłumaczyć, że sposób przyjęcia komplementu zależy od wyglądu osoby, która go prawi. Jeśli mówi nam go osoba przystojna, elegancka i szczupła, przyjmujemy jej słowa za komplement. Natomiast, jeśli osoba, która mówi nam, że ładnie wyglądamy, jest w naszym pojęciu “brzydka” i w dodatku gruba, wydaje nam się nachalna i cała sytuacja zmienia swoje znaczenie.
Ja! Me acordé del caso #Plaqueta con esto ?#DobleEstándarpic.twitter.com/0KpIA8gb8Y
— Sel Ocampo D (@LaSelOcampo) 6 sierpnia 2017
Radość z cieszenia się posiłkiem
Wracamy do podwójnej normy, która jest bardzo powszechna w dzisiejszym społeczeństwie. Okazuje się, że niektórzy odczuwają lęk przed osobami otyłymi, który jest uznawany za coś naturalnego. Zasadniczo jest to dyskryminacja osób, które są często wyśmiewane i mają liczne przeszkody w normalnym życiu. Szczupła dziewczyna jedząca hamburgera dostaje mnóstwo pozytywnych komentarzy, kiedy otyła jest opluwana i doradza się jej przejście na dietę. Jakie standardy są powszechne w opinii społecznej? Sprawdź na następnej stronie.
Ah les doubles standards... *rolled eyes* #grossophobiepic.twitter.com/m80brLx08I
— King Kong GRL (@DariaSalander) 31 sierpnia 2017
Kompleksy obu płci
W tej sytuacji nie trzeba mówić wiele, zdjęcie mówi samo za siebie. Inaczej postrzegamy szczupłą dziewczynę w relacji z otyłym mężczyzną i otyłą dziewczynę w związku ze szczupłym mężczyzną. W pierwszym przypadku mamy tendencję do skrytykowania wyglądu mężczyzny, który nie wstydzi się pokazywać z piękną kobietą. Natomiast w drugim przypadku, dziewczyna zostaje obsypana pochlebstwami za odwagę, że nie boi pokazywać siebie takiej jaka jest i nie musi schudnąć. Oczywiście pogląd może całkowicie zmienić się w obu przypadkach.
@LaysaClick@Micromachismos_ Tranqui la doble moral existe en los 2 generos. pic.twitter.com/1xFf9USGOR
— Estrella d la Mañana (@Taprothxxx) 10 lutego 2016
Obłudni katolicy
Kolejnym przykładem podwójnego standardu są katolicy, którzy chodzą co niedzielę do kościoła, a poza nim prowadzą życie pełne hipokryzji. “Dobry chrześcijanin” naśmiewa się z innych, mówi o nich źle, a gdy potrzebują pomocy odwraca się plecami. Jak powiedział papież Franciszek: “Ci ludzie nie prowadzą życia chrześcijańskiego. To są hipokryci, jeśli masz być katolikiem takim jak oni, lepiej być ateistą”. Co o tym myślisz? Jakie sytuacje są podwójnym standardem? Dowiedz się z następnej strony.
Hipócritas... pic.twitter.com/KdiQmOVYAt
— Camila Vega T (@camilavgtrrs) 16 sierpnia 2017
Prawa zwierząt
Taki podwójny standard stosuje się również w prawach zwierząt. Według badań człowiek wspiera i chroni mniejszość zwierząt, pozostawiając resztę w zapomnieniu. Aż 95% ludzi rozpacza nad losem porzuconego lub maltretowanego pieska lub kotka, gdy na świecie dziennie ginie ponad milion innych zwierząt. Dlaczego nie ma prawa chroniącego inne zwierzęta, takie jak krowy czy świnie?
Canción animal (publicado en @SomosElComercio). pic.twitter.com/xb6mnT1ocV
— Andrés Edery (@otravezandres) 25 kwietnia 2015
Ubiór
Z takim postępowaniem mamy do czynienia na co dzień. Osądzamy kobiety na podstawie ubrań, które noszą. Jeśli są ubrane w nieco inny sposób niż nakazują modowe magazyny, oznacza to, że jest brzydka i nigdy nie znajdzie partnera. Kiedy ma na sobie krótką sukienkę, prowokuje mężczyzn swoim ubiorem. Gdy jest zadbana i nosi garsonkę, zapewne troszczy się bardziej o swoją karierę niż rodzinę. Jak to zrozumieć? Co rozumiemy jeszcze pod pojęciem podwójnych standardów? Sprawdź na następnej stronie.
Can't catch a break ??♀️ pic.twitter.com/JLrcGKsaQG
— G l o w (@gloriasierra92) 9 września 2017
Makijaż
Jak wiadomo, wiele kobiet nakłada makijaż. Kobiety chcą dobrze wyglądać i czuć się piękne. Nie potrzebują również nikogo, kto im powie, że używają go zbyt mało lub w nadmiarze. Na poniższej ilustracji mamy sytuację, w której mężczyzna mówi kobiecie, że nie musi nosić tak dużo makijażu ponieważ jest piękna bez niego. Następnego dnia, kobieta pojawia się bez makijażu, a mężczyzna pyta się jej “Czy dobrze się czuje bo wygląda na zmęczoną”.
La doble moral de nuestra sociedad, revelada en comics https://t.co/ZAODDdnmnSpic.twitter.com/GYzH5Vk3LG
— Cultura Inquieta (@culturainquieta) 9 sierpnia 2017
Przydział społeczny
Trzy opisane poniżej sytuacje są głęboko zakorzenione w naszym społeczeństwie i pokazują ogromną różnicę w ocenie kobiet i mężczyzn. Na początek, jeśli mężczyzna jest przystojny i ma powodzenie u dziewczyn jest popularny. Natomiast jeśli kobieta rozmawia swobodnie z gronem mężczyzn jest “bardzo” zainteresowana ich towarzystwem. Mężczyznie przewodzącemu grupie mężczyzn przypisuje się zdolności przywódcze. Gdy grupie przewodzi kobieta dostaje miano władczej i rządzącej się. Podsumowując, o grupie mężczyzn mówi się, że się spotykają. Natomiast jeśli grupa kobiet spotka się, by porozmawiać mówi się o nich plotkary.
Źródło: Twitter
Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!
Buen día ? pic.twitter.com/XLxOYfW0e3
— Jimena Baron (@baronjimena) 16 sierpnia 2017









