O co kamanPoradyZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-10-10
0 Komentarz

8 wskazówek, jak być szczęśliwym

Istnieje tysiące wskazówek i porad psychologicznym, które mogą pomóc Ci poczuć się szczęśliwym i nauczyć cieszyć się każdym nowym dniem. Lecz co zrobić, jeśli nasze ciało ma coś innego do powiedzenia w tej sprawie? Dzisiaj zaprezentujemy pewne odkrycia neurologów, którzy potrafią dokładnie powiedzieć, co zrobić, aby poczuć pełnię szczęścia i satysfakcji. Oto 8 prostych i skutecznych wskazówek.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 1

Naucz się mówić: Dziękuję
Tak prosty zwrot, a potrafi tak wiele. Gdy dziękujemy sobie, a nawet losowi, skupiamy się na pozytywnych aspektach życia. Przyjemne wspomnienia powodują produkcję hormonu szczęścia - serotoniny w korze przedniej mózgu. Technika ta często stosowana jest w leczeniu depresji. Tak więc, naucz się dziękować, za udany dzień, za miłość, za rodzinę, za wszystko. Co robić, aby być szczęśliwym? Dowiedz się na następnej stronie.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 2

Rozwiązuj jeden problem na raz
Nasz mózg nigdy nie przestaje szukać rozwiązania problemu, który nas dręczy. W tym celu pobiera dużo energii, męczy się, a problem pozostaje nierozwiązany. Wówczas odczuwamy niepokój i jesteśmy rozdrażnieni. Za udane rozwiązanie zadania, mózg nagradza się i uspokaja układ limbiczny i pomaga znów zobaczyć świat w lepszym świetle. Dlatego należy rozwiązywać problemy po jednym za każdym razem.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 3

Nie duś w sobie emocji
Nie zatrzymuj w sobie emocji. Porozmawiaj z kimś o swoim problemie. Proces bezgłośnego przechodzenia przez nieprzyjemne wydarzenie jest niekorzystny dla mózgu. Złe emocje należy z siebie wyrzucić. Kiedy opowiadamy o złym przeżyciu, mózg wydziela serotoninę przynosząc ulgę, a nawet w całym tym złym wydarzeniu można znaleźć pozytywne strony sytuacji. Zobacz na następnej stronie co jest potrzebne do szczęścia.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 4

Dotyk
Najważniejszy dla ludzi jest kontakt z innym człowiekiem, interakcje społeczne. Różne formy kontaktu fizycznego, jak dotyk i objęcie, mogą przyspieszyć powrót do zdrowia. Jeśli pozbawimy się interakcji dotykowej w życiu, mózg postrzega ją jako fizyczny ból. Ponieważ w obu tych przypadkach aktywowane są te same strefy mózgu. To z kolei wpływa na nastrój i przyczynia się do rozwoju depresji.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 5

Ucz się
Dla mózgu pozyskiwanie nowej wiedzy oznacza stałe dostosowywanie się do zmieniającego się środowiska. Dzięki nowym informacjom mózg rozwija się, gromadzi i przetwarza ogrom świeżych informacji. Wtedy zostaje uwolniona dopamina, hormon szczęścia. Jeśli chcesz być szczęśliwy zmień otoczenie i ucz się nowych rzeczy. Przejdź na następną stronę i dowiedz się jak być szczęśliwym.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 6

Bądź aktywny
Aktywność fizyczna jest stresem dla organizmu. Kiedy zakończysz aktywność, zakończy się stres, wówczas organizm otrzymuje nagrodę, dawkę endorfin. Efekt jest podobny do działania leków przeciwbólowych, które zmniejszają ból i poprawiają nastrój. Nie musisz biegać maratonów, aby zdobyć porcję endorfin, wystarczy 30 minutowy spacer. Nawiasem mówiąc, wielu pisarzy i kompozytorów uważa, że aktywność fizyczna stanowi niezastąpioną część procesu twórczego.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 7

Wysypiaj się
Podczas snu nasz organizm wydziela hormon - melatoninę. Hormon ten spowalnia wszystkie procesy w organizmie. Pomaga także zmniejszyć bądź zwiększyć poziom serotoniny w podwzgórzu. Jeśli mózg wykryje zmianę oświetlenia, spowoduje uwolnienie hormonu stresu, aby szybko wybudzić ciało. Dlatego ważne jest, aby spać 6-8 godzin dziennie w zaciemnionym pomieszczeniu.

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 8

Angażuj się w przyjemne oczekiwania
Oczekiwanie na coś miłego, takie jak jedzenie, jest podobne do zaspokojenia. Wówczas nasz mózg rzeczywiście doświadcza przyjemności po prostu przewidując przyjemne wydarzenia. Dlatego tak bardzo lubimy odliczać godziny i minuty do szczególnego dla nas wydarzenia - czy są to urodziny, ślub, spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu koniec długiego dnia pracy.
Źródło: brideside.me / unsplash

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

8 wskazówek, jak być szczęśliwym 9
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 znaków zodiaku, które nie są zgodne w miłości