Porady

Opublikowane 2017-10-10
0 Komentarz

5 etapów miłości, przez które każdy musi przejść

Żyjąc w XXI wieku możemy zauważyć, że coraz więcej osób ma problem z zaangażowaniem się w poważny związek. Mimo tego, że niektóre osoby wybierają samotność, to wciąż wielu z nas marzy o poważnym związku, w którym znajdzie poczucie bezpieczeństwa. Na początku znajomości, każdy ma wątpliwości, czy aby na pewno spotkał na swojej drodze właściwą osobę.

5 etapów miłości, przez które każdy musi przejść 1

Pomimo faktu, że wiele osób uważa, że nie są w stanie stworzyć stabilnego związku, starają się znaleźć kogoś na siłę. Taki związek jest z góry skazany na porażkę, dlatego też czasami warto się zastanowić, czy aby na pewno warto się angażować. Dla osób, które są zdecydowane, aby znaleźć swoją drugą połówkę polecamy spróbować przejść przez 5 poniższych kroków!
Kliknij dalej i sprawdź jakie są podstawowe etapy miłości!

Etap 1

Zakochanie jest pierwszym etapem jakiegokolwiek związku. Gdy endorfiny przejmują kontrolę nad Twoim ciałem i umysłem, życie staje się o wiele piękniejsze. Każdy z nas był na pewno kiedyś zakochany więc doskonale wie, jakie emocje towarzyszą temu niepowtarzalnemu uczuciu. Wszystkim wydaje się wtedy, że żyją w bajce i nic nie może tego zniszczyć.

Etap 1

Etap 2

Kolejnym etapem związku jest ustalenie pewnych zasad, do których powinni się stosować zarówno panowie, jak i panie. Oprócz tego, warto dowiedzieć się, jakie nawyki ma Twój partner, tak aby nikt nie czuł się przytłoczony związkiem. Znając lepiej druga osobę jesteśmy w stanie się porozumieć bez żadnych niepotrzebnych zgrzytów.
Przejdź na następną stronę i sprawdź kolejne etapy związku!

Etap 2

Etap 3

Kiedy mija faza euforii i zauroczenia, w związku pojawiają się pierwsze rozczarowania. Myślimy sobie wtedy, że inaczej wyobrażaliśmy sobie ten związek. Jest to jedna z najbardziej trudnych faz do przejścia, a którą należy sobie na spokojnie poradzić. Nerwy i stres na pewno nam nie pomogą, a wręcz mogą utrudnić całą sytuację. W 3 etapie najczęściej okazuje się, który związek jest w stanie przetrwać, a który jest skazany na porażkę.

Etap 3

Etap 4

Po kryzysie, który następuje w 3 etapie przychodzi chwila oddechu i spokoju. Wtedy również uświadamiamy sobie jak bardzo kochamy naszą drugą połówkę. W tym etapie zaczynamy akceptować wszystkie wady i zalety drugiej osoby oraz poznajemy bliżej swojego partnera. Akceptacja i zrozumienie to idee najbardziej związane z czwartym etapem.
Przejdź na następną stronę i sprawdź ostatni etap!

Etap 4

Etap 5

Osoby, które dochodzą do 5 etapu są już świadome siły swoich uczuć. Potrafią się porozumieć bez większych problemów oraz starają się wspólnie rozwiązywać problemy. Obie strony związku są pewne swojej miłości, dlatego też o wiele prościej jest się im porozumiewać. Potrafią doceniać drobne gesty, a ponadto wspólnie realizują swoje plany.

Etap 5

Zawsze należy pamiętać, że złe czasy kiedyś przeminą. To czego doświadczyliśmy podczas pierwszych trzech etapów to cenne doświadczenia, które zostają z nami do końca życia. Choć wiele par nie jest w stanie dojść do czwartego etapu z różnych powodów, to należy jednak pamiętać, że nie warto odpuszczać. Możliwe, że po prostu jeszcze nie spotkaliśmy tej wyjątkowej osoby.

Źródło: Starstock / Unsplash / Giphy

Czy przeszliście przez 5 etapów związku? Jeśli tak, podziel się swoją historią w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...