O co kamanPoradyZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-10-10
0 Komentarz

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku

Rozstanie i złamane serce na pewno nie jest pozytywnym uczuciem. Potrzeba czasu, aby uleczyć bolące rany. Jednak, niektórzy przekonani są, że nowy związek uleczy ich ból natychmiast i na zawsze. Ale czy jest tak naprawdę? Oto kilka ważnych powodów, dla których nie należy spieszyć się wchodząc w nowy związek.

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 1

Samotność
Zanim zaczniesz chodzić na randki lub szukać nowego partnera, najpierw zadaj sobie bardzo ważne pytanie: “Dlaczego?”. Jeśli odpowiedź brzmi: “Bo, czuję się taki samotny”, powinieneś przemyśleć swoje podejście. Najpierw naucz się spędzać czas z samym sobą, poczuć się szczęśliwym ze sobą. Nie potrzebujesz drugiej osoby, aby czuć się szczęśliwy. Znajdź hobby, zacznij chodzić na siłownię, dołącz do klubu, zapisz się na naukę nowego języka lub znajdź organizację charytatywną, wtedy możesz poczuć się radosny i zadowolony. Otaczaj się ciekawymi ludźmi, a chęć znalezienia nowego partnera nie będzie opierać się na poczuciu samotności. Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na następną stronę.

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 2

Zaburzenie samooceny
Inną złą odpowiedzią na pytanie “Dlaczego?” jest odpowiedź: “Chcę, aby ktoś mnie kochał”. Nikt nie będzie kochał Cię bardziej niż ty sam potrafisz kochać siebie i akceptować się takiego jakim się jest, ze wszystkimi wadami i niedoskonałościami. Nie należy porównywać się do innych i nie próbować dopasowywać się do czyjegoś wizerunku. Pozytywne afirmacje pomagają zaakceptować siebie, a wtedy spotkasz właściwą osobę, we właściwym momencie swojego życia.

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 3

Dyskomfort
Może to brzmi strasznie, ale jest to prawdą. Czujemy dyskomfort w miejscach, w których przebywaliśmy z ukochaną osobą. Opuszczeni i samotni czujemy się nawet we własnym domu. Jest to dobry powód, aby zmienić wystrój domu lub wyjść na spotkanie ze znajomymi, w których towarzystwie czujesz się dobrze. Jednak, wypadu ze znajomymi nie traktuj jako powodu do znalezienia nowego partnera. Co powinno powstrzymać Cię przed nowym związkiem? Sprawdź na następnej stronie.

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 4

Stare uczucia
“Nadszedł czas, aby ruszyć naprzód”. Jak często słyszymy te słowa w popularnych filmach czy serialach? Zwykle tutaj zaczynają się wszystkie problemy, ponieważ przeniesienie uczuć na kogoś innego nie oznacza, że zapomnieliśmy o poprzednim związku. Opanuj emocje, to nie jest najlepszy czas. Zrób coś w swoim życiu, abyś czuł się szczęśliwy i pewny siebie.

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 5

Presja społeczna
Czujesz się całkowicie szczęśliwy, gdy jesteś sam i dobrze wiesz co masz zrobić ze swoim życiem. Lecz społeczeństwo sprawia, że czujesz się niezręcznie. Odnosisz wrażenie, że coś Cię omija, gdy Twoi przyjaciele pobierają się i mają dzieci, a ty nawet nie chodzisz na randki. Chcesz mieć to wszystko i pospiesznie szukasz partnera. Nie tędy droga. To twoje życie, a nie program telewizyjny.
Źródło: brightside.me / unsplash

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

5 ważnych powodów, aby nie spieszyć się z rozpoczynaniem nowego związku 6
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

14 oznak, które świadczą, że spotykasz się z właściwym mężczyzną!