NiewiarygodneGwiazdy

Opublikowane 2017-10-09
0 Komentarz

Znani artyści z tak zwanego “Klubu 27”

Nazwiska takie jak Kurt Cobain, Jim Morrison, Amy Winehouse, Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix czy Janis Joplin wciąż wywołują ciarki na plecach, na samą myśl o tych sławnych artystach. Termin “Klub 27” jest to określenie artystów, którzy z różnych przyczyn odeszli w wieku 27 lat. Mimo wielkiej tragedii, wspomnienia o tych wybitnych artystach są wciąż żywe i nigdy nie zostaną zapomniane, ponieważ ich twórczość jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

“Klub 27”

“Klub 27”

Możliwe, że niektórzy z was nigdy nie słyszeli terminu “Klub 27”. Jak już wcześniej wspomniano, jest to określenie artystów, którzy zmarli z różnych powodów. Co łączy te osoby? Niewątpliwie wybitny talent i fakt, że byli to muzycy z gatunku rocka, bluesa i R&B. Odejściu tych wybitnych artystów towarzyszyły liczne kontrowersje, jednak mimo licznych dochodzeń wciąż nie ma jednoznacznych dowodów świadczących o tym, że ich odejście było tylko i wyłącznie spowodowane ogromną sławą, która ich przerosła.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o wybitnych artystach

Niewątpliwie nazwiska takie jak Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse są wszystkim znane. Jednak nie każdy z uwagą śledził informacje dotyczące odejścia muzyków. Nazwiska te powtarzane są przy wielu okazjach, tak samo jak i utwory, które wciąż są puszczane przez największe stacje radiowe w całym kraju.

Kurt Cobain

Mimo tego, że śmierć Briana Jonesa, Jimiego Hendrixa, Janis Joplin i Jima Morrisona miała miejsce w latach 1969-1971, to dopiero w 1994 roku, gdy zmarł Kurt Cobain zaczęto zwracać uwagę na młody wiek artystów. Niektórzy twierdzą, że odejście wokalisty “Nirvany” miało związek z przynależnością do tego właśnie klubu.

Na następnej stronie znajdziesz kolejnych artystów z "Klubu 27"

Kurt Cobain

Artyści, którzy odeszli w wieku 27 lat przyczynili się do tego, że “Klub 27” stał się jednym z najtragiczniejszych obrazów historii rocka, bluesa oraz R&B. Mimo ogromnej tragedii, jeszcze większą uwagę przyciągnęła w 2011 roku Amy Winehouse, która również odeszła w wieku 27 lat. Jak się jednak okazuje, na całym świecie istnieje jeszcze więcej zbiegów okoliczności dotyczącej tragedii znanych artystów.

“Klub 56” oraz “Klub 28”?

Po wyodrębnieniu artystów zmarłych w wieku 27 lat, przyszedł również czas na uważne spojrzenie na pozostałych artystów. W latach 1950-2010 wyodrębniono osoby zmarłe w wieku 28 lat, a są to m.in. Tim Buckley, Gregory Herbert, Nick Babeu, Beverly Kenney. Oprócz tego, zidentyfikowano również osoby zmarłe w wieku 56 lat: Eddie Rabbitt, Chris LeDoux, Charles "Baby" Tate.
Kliknij dalej i dowiedz się więcej

Wiele osób wciąż zastanawia się w jaki sposób odeszli wielcy artyści. Oczywiście przyczyny odejścia są znane całemu światu. Jak wiemy Brian Jones zmarł przez zachłyśnięcie, Jimi Hendrix przez niedotlenienie i przedawkowanie, Janis Joplin przedawkowanie substancji toksycznych, Jim Morrison przez narkotyki, które wywołały zawał serca, Kurt Cobain odebrał sobie życie, natomiast Amy Winehouse zatruła się substancjami toksycznymi.

Mimo potężnego majątku oraz wielkiej sławy, artyści nie potrafili poradzić sobie ze swoimi nałogami. Odejście tych wielkich artystów, członków “Klubu 27” wciąż budzi kontrowersje. Kilka lat po tych tragicznych wydarzeniach można powiedzieć, że pamięć o nich jest wciąż żywa. Fani gwiazd wciąż ubolewają oraz nie mogą pogodzić się z wielką tragedią, która dotknęła świat muzyki.

Źródła: Twitter / StarStock

Czy uważasz że odejście artystów ma związek z fatum “Klubu 27”? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 fenomenalnych zdjęć, które otwierają drogę do świata wyobraźni!