O co kamanPoradyZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-10-09
0 Komentarz

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie

Rozstania są trudne dla każdego. Jedni otrząsają się z niego dość szybko, a jeszcze inni potrzebują więcej czasu. W tym szalonym okresie nasze emocje i stres buzują mając bezpośredni wpływ na nasze ciało. Wydawać by się mogło, że umysł i ciało nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak. Ciało również reaguje na zakończoną relację. W jaki sposób? Oto 5 sposobów w jaki organizm okazuje emocje.

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 1

Lęki i problemy ze snem
Ludzie są zaprogramowani, aby żyć w społeczności, potrzebują kontaktu z ludźmi. Kiedy stracimy bliską nam osobę, czujemy ból i niepokój. Ciągłe zamartwianie się wywołuje lęki i problem ze snem. Objawy te są podobne do odstawienia używek. W końcu badania naukowe dowiodły, że ból po zerwaniu aktywuje tę samą część mózgu, która jest stymulowana przy uzależnieniu od kokainy. W jaki sposób ciało informuje nas o rozstaniu? Sprawdź na następnej stronie.

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 2

Ból w klatce piersiowej
Badania także wykazały, że po rozstaniu ciało wysyła sygnały nerwowe powiązane z rzeczywistym bólem fizycznym. Identyczne sygnały są wysyłane, gdy oparzymy się gorącym napojem lub się poparzymy. Ból spowodowany przez emocje może pojawić się w klatce piersiowej lub odczuwalnym i prawdziwym bólem serca. U osób cierpiących na choroby serca ciężkie rozstanie może objawić się arytmią lub zawałem.

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 3

Problemy skórne
Ból po rozstaniu może nawet prowadzić do depresji. Wytwarzany hormon stresu może wpłynąć na wygląd skóry, a co za tym idzie może pojawić się trądzik oraz nawet zaczną wypadać włosy. Stosowanie różnych środków pielęgnacyjnych może na niewiele się zdać, gdyż najpierw należy uporać się z emocjami. Zobacz na następnej w jaki sposób ciało reaguje na rozstanie.

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 4

Ból mięśni
W okresie rozstania, w czasie przygnębienia ludzie są bardziej skłonni do obrażeń niż zwykle. Podczas ciągłego stresu mogą pojawić się mimowolne skurcze mięśni powodując ból w różnych częściach ciała. Pozwól sobie na żal i wypłakanie się. Wyrzucenie z siebie złych emocji przyniesie szybkie ukojenie bólu nie tylko emocjonalnego, lecz także fizycznego.

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 5

Utrata apetytu bądź przybranie na wadze
Po rozstaniu wiele osób doświadcza problemów z apetytem, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do nadwagi bądź otyłości. Ze względu na stres, komórki stają się mniej wrażliwe na insulinę, a ciało zaczyna produkować jej coraz więcej, przyspieszając gromadzenie się tłuszczu. Stres zakłóca także pracę przewodu pokarmowego powodując bóle brzucha i biegunkę.
Źródło: brightside.me / unsplash

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie 6
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

14 oznak, które świadczą, że spotykasz się z właściwym mężczyzną!