Porady

Opublikowane 2017-10-09
0 Komentarz

Co nosić, aby ukryć niski wzrost?

Czasami ubranie się w odpowiedni sposób kosztuje wiele cierpliwości i może okazać się trudniejsze, niż można sobie wyobrazić. Jeśli należysz do osób, którym brakuje kilku centymetrów, poniższe porady mogą okazać się dla Ciebie bezcenne! Niektóre stylizacje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, dlatego też warto zapoznać się z naszym artykułem!

1. Duże nadruki

Osoby, które mają około 160 cm wzrostu, koniecznie powinny unikać ubrań z nadrukami. Odgrywają one bardzo ważną rolę w tworzeniu niepożądanego efektu optycznego, który dodatkowo odejmuje centymetry. Dlatego też, niskie osoby powinny unikać ubrań z nadrukami oraz poprzecznymi paskami. O wiele lepiej zainwestować w jednolite ubrania, które można śmiało łączyć z różnymi stylizacjami.
Przejdź na następną stronę i sprawdź, jakich ubrań i dodatków należy unikać, a co powinno znaleźć się w naszej szafie!

2. Akcesoria

Niektóre dodatki i akcesoria sprawiają, że kobieta wygląda na nieco niższą. Dotyczy to szczególnie torebek typu shopper. Prawdą jest, że są wyjątkowo uniwersalne, ponieważ pasują do wszystkich stylizacji oraz mogą pomieścić sporo potrzebnych rzeczy. Jednak biorąc pod uwagę proporcje sylwetki, to zupełnie nie pasują dla niskich kobiet.

3. Wysokie obcasy

Wiele niskich kobiet na co dzień ubiera buty na wysokim obcasie. Ich głównym celem jest dodanie kilku centymetrów, jednak niewłaściwie dobrane obuwie może przynieść zupełnie odwrotny efekt. Kobiety, które są niskie, a dodatkowo mają kilka zbędnych kilogramów koniecznie powinny wybierać buty, które nie są wiązane lub zapinane w kostce. Taki typ obuwia dodatkowo skraca nogi.
Kliknij dalej i sprawdź inne porady!

4. Dekolt w “szpic”

Dla kobiet, które mają kompleksy na punkcie swojego niskiego wzrostu mamy genialnie prosty trik! Wystarczy zainwestować w kilka bluzek z dekoltem w szpic, aby optycznie wydłużyć ciało. Okrągłe dekolty nie tylko skracają naszą sylwetkę, ale także powodują, że wyglądamy na o wiele pulchniejsze niż w rzeczywistości. Dlatego też, jeśli nie posiadasz w swojej szafie koszulki z takim dekoltem, to czas najwyższy to zmienić!

5. Obcisłe ubranie

Od kilku lat, w wielu popularnych sieciówkach królują ubrania typu oversize. Niestety, taki krój ubrań powoduje, że nawet szczupła kobieta wygląda na nieco grubszą. Dlatego też, niskie panie o wiele lepiej będą się prezentować w dopasowanych ubraniach, które ładnie podkreślą ich sylwetkę. Dopasowane dżinsy i obcisła bluzka są hitem ostatnich kilku miesięcy.
Przejdź na następną stronę!

6. Odpowiednio dobrane spodnie

Wiele kobiet podczas wyboru spodni zapomina o tym, aby dobrać je odpowiednio do sylwetki. Proste nogawki są idealnym rozwiązaniem dla każdego typu figury pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy górną część garderoby. Dla niskich pań zalecamy również zakup dzwonów, które mogą pomóc optycznie wydłużyć sylwetkę.

7. Sukienki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niskie osoby powinny unikać ubrań z nadrukami oraz innymi ozdobami. Dlatego też przy wyborze sukienki o wiele lepiej sięgnąć po jednolite wzory i kolory. Ponadto, w codziennych stylizacjach świetnie sprawdzą się sukienki w pionowe pasy, które dodatkowo wydłużą tułów i nogi.
Kliknij dalej i zobacz co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

8. Długie spódnice

Dla kobiet, które mają kompleksy z powodu swojego niskiego wzrostu, polecamy wybór spódnicy do połowy uda. Równie dobrze sprawdzą się spódnice z wyższym stanem, które dodatkowo wydłużą sylwetkę. Pomimo tego, że większość osób uważa, że niskie kobiety powinny unikać spódnic, to jednak niektóre panie o wiele lepiej się prezentują w spódnicy, niż w spodniach.

9. Krótkie kurtki

Zimą najlepszym sojusznikiem niskiej kobiety będzie płaszcz sięgający maksymalnie do ud. Niskie panie powinny unikać długich i szerokich kurtek, które dodatkowo skracają sylwetkę. Dlatego też, warto zaopatrzyć się w krótkie kurtki czy płaszcze. Dzięki temu pozbędziesz się kompleksów, które zazwyczaj towarzyszą niskim osobom.

Źródło: Instagram

Jeśli powyższe porady okazały się dla Ciebie przydatne, udostępnij artykuł na Facebooku i podziel się nim ze znajomymi!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!