NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-10-09
10 Komentarz

Jak odkochać się szybko i bezboleśnie?

Miłość ma być pięknym uczuciem, które przynosi szczęście i chwile spełnienia. Niestety, rzeczywistość bywa zupełnie inna. Możesz zakochać się w człowieku, który do Ciebie nie pasuje, albo zostaniesz odrzucona przez swojego wybranka. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą poradzić sobie z niefortunnym uczuciem. Eksperci od nieszczęśliwych, miłosnych wypadków mają kilka porad.

Miłość i uzależnienie

Miłość i uzależnienie

Jest kilka powodów dla których warto odkochać się w kimś. Najważniejszy z nich jest taki, że jesteś źle traktowana w związku i miłość przekształciła się w uzależnienie od drugiej osoby. Miłość najczęściej sprawia, że czujemy się pozbawieni kontroli, na szczęście liczne badania psychologiczne pokazują, że istnieją sposoby mogące pomóc w okiełznaniu tego “dzikiego” uczucia.
Dowiedz się więcej o uczuciach na kolejnej stronie

Miłość i uzależnienie 1

Pozbądź się wspomnień

Według ekspertów za uczucia intensywnej miłości odpowiadają te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za system nagród. Najwyraźniej miłość aktywuje te części naszego mózgu, które działają u osób uzależnionych od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dlatego badacze zalecają w przypadku nieszczęśliwej miłości postępować tak samo jak w przypadku walki z uzależnieniem. Nie dzwoń do ukochanego, nie szukaj go w internecie, nie śledź go.

Pozbądź się wspomnień

Skończ z obsesją

Jeśli chcesz przestać myśleć o danej osobie, całkowicie musisz pozbyć się wszystkich przedmiotów z nią związanych. Ale co zrobić, jeśli trudno pozbyć się natrętnych myśli o kimś? Eksperci radzą, aby skupić się na negatywnych cechach ukochanego. W ten sposób, w dłuższej perspektywie zdasz sobie sprawę z tego, jaka jesteś szczęśliwa, że zakończyłaś ten związek.
Chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak się odkochać? Przejdź na kolejną stronę

Skończ z obsesją

Zmień obiekt uczuć

Innym sposobem na zapomnienie o kimś jest zaangażowanie się w nową znajomość. Trudno poświęcać uwagę dwóm osobom naraz. Pamiętaj jednak o tym, że przejściowe znajomości bywają często nietrwałe, ale mogą być doskonałym pomostem między poważnymi związkami. Ważne jest, abyś uwolniła się z obsesji względem byłego partnera.

Zmień obiekt uczuć

Znajdź sobie zajęcie

Być może nie znajdziesz od razu nowego partnera, czy kolejną miłość. Ale możesz w tym czasie postawić na zabawę. Spróbuj czegoś nowego, zapisz się na jakiś kurs, wybierz się do kina. Rozrywka, praca, studia, wszelkie zajęcia, które zajmują czas, będą godne polecenia w momencie, kiedy postanowisz zapomnieć o swoim byłym partnerze. Zdaniem ekspertów najlepiej pozostać w ruchu po zerwaniu.
Znajdź więcej porad na kolejnej stronie

Znajdź sobie zajęcie

Daj sobie czas

Słynne powiedzenie:“Czas goi rany” jest jak najbardziej prawdziwe i to na poziomie neurologicznym. Aby jakoś przetrwać te kilka najgorszych tygodni po rozstaniu poproś przyjaciół o pomoc. Zwykła rozmowa czy przytulenie przez bliską osobę wpłynie na Ciebie uspokajająco.Musisz również zadbać o właściwy poziom hormonów, a zwłaszcza dopaminy.

Daj sobie czas

Unikaj kontaktu

Wreszcie, na koniec, ostatnia rada. Jeśli chcesz zapomnieć całkowicie o swoim byłym partnerze unikaj jakiegokolwiek kontaktu. W tym przypadku eksperci nawet nakazują unikanie kontaktu wzrokowego w razie spotkania z byłym partnerem, ponieważ może to stymulować niepotrzebne uczucia. Stan zakochania, na szczęście, nie trwa wiecznie i masz szansę wyjść z tego w miarę szybko.
Źródło: StarStock
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

Unikaj kontaktu
6
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Marysia Trukawka
Marysia Trukawka 13.10.2017, 05:13
Weronika Jaroszewska
Krzysztof Machol
Krzysztof Machol 13.10.2017, 05:13
"Nigdy cię nie zapomnę przez miesiąc". Działa.
Kasia Żarek
Kasia Żarek 13.10.2017, 05:13
Ogarnij sie! Będzie dobrze!
Weronika Szymańska
Weronika Szymańska 13.10.2017, 05:13
Julia Aleksandra Nadlewska przeczytaj sobie
Tomuś Jacuś Donacjan Siarecki
Tomuś Jacuś Donacjan Siarecki 12.10.2017, 05:13
Boli rok może dwa i przestaje
Maja Wojtasik
Maja Wojtasik 12.10.2017, 05:13
Wiktoria przyda sie nam
Hanna Lerka
Hanna Lerka 12.10.2017, 05:13
Madzia Nowak cos for me
Jula Parys
Jula Parys 12.10.2017, 05:13
Pola no te posty to mnie dziś zadziwiają
Pola Pytkowska
Pola Pytkowska 12.10.2017, 05:13
Osz kurde przyda sie
Pola Pytkowska
Pola Pytkowska 12.10.2017, 05:13
Osz kurde przyda sie
Alicja Kulak
Alicja Kulak 12.10.2017, 05:13
Emilia trzeba to gdzieś zapisać