NiewiarygodneZwierzęta

Opublikowane 2017-10-09
0 Komentarz

7 naprawdę uroczych zwierząt albinosów

Lista zwierząt, którą dziś prezentujemy jest pełna niezwykłych i intrygujących przykładów nietypowego wyglądu zwierząt. W powszechnej opinii albinizm jest przypadłością typowo ludzką. Okazuje się, że pojawia się również u ssaków, ptaków czy gadów. Bielactwo to widoczny brak pigmentu w skórze, naskórku i sierści. Zwierzęta-albinosy wykazują nadwrażliwość na światło słoneczne, gdyż nie posiadają melaniny.

Goryl

Snowflake, czyli Śnieżynek, to jedyny udokumentowany przykład bielactwa u goryli. To wyjątkowe zwierzę odnaleziono w 1966 roku w Gwinei Hiszpańskiej. Śnieżynek żył w stadzie z innymi gorylami, które były normalnie umaszczone. Goryl większość życia spędził w Zoo w Barcelonie. Doczekał się aż 22 potomków, ale żaden z nich nie odziedziczył nietypowego umaszczenia.
Więcej niezwykłych zwierząt na kolejnej stronie

Żółw

Żółwie albinosy są niezwykle rzadko spotykane, jednak częściej niż goryle albionsy. Brak melaminy nie pozwala im na ochronę przed drapieżnikami. Biała skorupa jest niezwykle widoczna i żółwie-albinosy mają problem z zamaskowaniem się w naturalnym środowisku. W Azji uważa się, że znalezienie białego żółwia przynosi znalazcy szczęście i wróży dostatnie życie.

Koliber

Kolibry zazwyczaj mienią się paletą barw. Ich piórka pięknie połyskują metalicznymi kolorami. Biały koliber należy do rzadkości. Jeden z nich został odnaleziony we wschodniej części Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zwierzęta- albinosy zazwyczaj mają problem z przeżyciem w naturalnym środowisku, są wykluczane przez stado, albo stają się łatwym łupem dla drapieżników.
Chcesz poznać więcej przykładów "białych" zwierząt? Przejdź na kolejną stronę

Goryl

Homar

Wydaje się, że bielactwo dotyka tylko ssaki i ptaki, ale okazuje się, że nawet homary nie są wolne od tej przypadłości. Białe homary zdarzają się niezwykle rzadko, prawdopodobnie jeden na 100 milionów i jest to oczywiście wynik mutacji genetycznej, a nie skażenia wód, jak niektórzy sądzą. Trzy lata temu pewien rybak z Maine wyłowił aż dwa takie okazy. Bez wątpienia okazał się ogromnym szczęściarzem.

Aligator

Obecnie na świecie znajduje się 12 udokumentowanych przypadków bielactwa wśród aligatorów. Do najbardziej znanych należy Bouya Blan zamieszkujący Gatorland, park aligatorów mieszczący się na Florydzie. Bouya Blan cierpi na leucyzm, chorobę charakteryzującą się częściowym lub całkowitym brakiem obydwu rodzajów melaminy.
Poznaj więcej przykładów i przejdź na kolejną stronę

Żółw

Nietoperz

Te tajemnicze, latające ssaki również cierpią na albinizm. Zazwyczaj kojarzone z czarnym kolorem, białe nietoperze wyglądają niezwykle intrygująco. Oczywiście te zwierzęta dotknięte bielactwem również mają trudności z przeżyciem w warunkach naturalnych. Jedynym plusem dla nocnego łowcy jest fakt, że nie musi obawiać się złego wpływu promieni słonecznych.

Koliber

Biedronka

Biedronki są bardzo popularnymi owadami występującymi na całej kuli ziemskiej. Jak widać małe chrząszcze również nie są wolne od bielactwa. Biedronki dotknięte albinizmem występują niezwykle rzadko i wyglądają zdumiewająco pięknie. Kolor pancerza nie jest czysto biały, tylko delikatnie beżowy, zaś kropki przypominają bardziej nieregularne plamy.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

 7 najbardziej znanych zwierząt albinosów