NiewiarygodneO co kamanZwierzęta

Opublikowane 2017-10-09
2 Komentarz

7 Słodkich zwierząt, które są śmiertelnie niebezpieczne

Czy istnieją ludzie, którzy nie lubią zwierząt. Wystarczy popatrzeć na ich słodkie mordki i już nie może przejść obok nich obojętnie. Jednak, czy wyobrażasz sobie, że niektóre z najpiękniejszych zwierząt mogłyby Cię skrzywdzić? Niech ich słodki wygląd Cię nie zwiedzie. Oto 7 zwierząt, które mogą być niebezpieczne.

Panda
Oczywiście wszyscy uwielbiamy pandy. Wyglądają tak niewinnie i bezradnie, że stały się symbolem słodkości. Jednak lepiej jest ich nie drażnić. Jeśli przypadkowo wkroczysz na jej terytorium, panda może poczuć się zagrożona i może poważnie zranić. Jej niedźwiedzia natura może być silniejsza niż słodki wygląd. Które zwierzęta mogłyby poważnie zranić? Sprawdź na następnej stronie.

Lampart morski
Lampart jest ssakiem morskim z rodziny fokowatych. Nazwa lampart wzięła się od ich charakterystycznego cętkowanego umaszczenia. Mimo słodkiego wyglądu lampart jest zwierzęciem bardzo agresywnym. Jeśli poczuje się zagrożony może zaatakować i bardzo mocno poranić. Ostre zęby służą do rozrywania ciała ofiar, dlatego podstawą diety lamparta są ryby i pingwiny.

Łabądź
Łabędzie są symbolem romantycznej miłości. Ptaki te są najcięższymi ptakami latającymi w Polsce, znajdującymi się pod ścisłą ochroną. Ich łagodny wygląd może być bardzo zwodniczy. Po wkroczeniu na terytorium łabędzi bądź, gdy w pobliżu są młode ptaki, łabędź może być bardzo agresywny. Nie próbuj także karmić go byle czym, może się poważnie zezłościć. Które słodkie zwierzęta mogą wyrządzić krzywdę? Dowiedz się na następnej stronie.

Mrówkojad
Mrówkojady wyglądają na nieszkodliwe i łagodne zwierzęta, dodatkowo nie posiadają zębów. Więc jak takie zwierze może zranić człowieka? Teraz zwróć uwagę na jego długie i ostre pazury. To właśnie je wykorzystuje do zdobywania żywności, a w razie konieczności nie będzie wahał się użyć ich do obrony. Tylko jedno draśnięcie pazurami może głęboko zranić.

Drzewołazowate
Drzewołazowate to gatunek płazów zamieszkujących Amerykę Środkową i Południową. Skóra żab przybiera jaskrawe barwy i wytwarza silną toksynę. W zależności od gatunku poziom trucizny różni się stężeniem. Najbardziej toksyczny z drzewołazów to liściołaz żółty. Toksyna liściołaza żółtego mogłaby z łatwością zabić dwudziestu ludzi lub około dziesięciu tysięcy myszy. Przejdź na następną stronę i zobaczy czy słodki lori może być niebezpieczny.

Delfin
Ta informacja może być naprawdę szokująca. Delfiny dość często stają się zwierzętami użytkowymi. Tresuje się je do różnych celów, między innymi do rehabilitacji chorych, a także w wojsku. Jednak delfiny butlonose są jedynym gatunkiem, który może zabić bez żadnego powodu. Posiadają intelekt, który choć przydatny dla człowieka, może stać się niebezpieczny.

Lori - Leniuch ospały
Spójrz na te słodkie oczy. Czy możesz wyobrazić sobie słodsze stworzenie? Jak się okazało, po przeprowadzonych badaniach, lori należy do nielicznych jadowitych ssaków. Lori posiada gruczoł, który produkuje toksynę. Toksyna ta rozcierana jest na ciele ssaka, lecz również znajduje się na zębach. Ugryzienie może skończyć się dla człowieka wstrząsem anafilaktycznym. Naukowcy podejrzewają, że lori wyewoluowały tak, aby wyglądem przypominać kobrę.
Źródło: brightside.me / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Dwa lata temu myślał, że uratował wiewiórkę od śmierci. Dziś zwierzątko potrafi latać!
Alexandra Shoko Frank
Alexandra Shoko Frank 14.10.2017, 05:13
To raczej czlowiek jest niebezpieczny dla nich
Bartosz Błaszczyk
Bartosz Błaszczyk 13.10.2017, 05:13
Patrycja Grzegrzółka o tyyt