NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-10-05
0 Komentarz

Postacie z wytwórni Disney’a i Pixara ukryte w innych filmach

Kiedy mówimy o studiach filmowych zazwyczaj od razu przychodzą nam na myśl dwa największe, zajmujące się animacją i nie tylko, czyli Disney i Pixar. Produkcje każdego z nich przynoszą milionowe zyski. Studia zatrudniają ponad 150 tysięcy pracowników: grafików, animatorów, rysowników itp. Są niewątpliwie gigantami w dziedzinie animacji.

Postacie z wytwórni Disney’a i Pixara ukryte w innych filmach 1

Walta Disneya zawsze ciągnęło do rysowania. Swoją pierwszą pracę jako ilustrator dostał w wieku 18 lat. Jednak najbardziej pociągała go animacja. Szybko odkrył, że można ją robić inaczej niż wszyscy. Disney Brothers Cartoon Studio powstało w 1923 roku we współudziale brata Walta, Roya Disney’a. The Walt Disney Company jest obecnie największą na świecie medialną korporacją.
Chcesz wiedzieć więcej o wytwórni Disneya? Przejdź na kolejną stronę

Postacie z wytwórni Disney’a i Pixara ukryte w innych filmach 2

Pierwszą animacją Disney'a była “Alicja w Krainie Czarów” w odcinkach. Następnie pojawiły się tak znane postacie, jak Myszka Mikey, Pluto, Goofy czy Kaczor Donald. Co ciekawe, Walt Disney użyczał swojego głosu Mikey’owi aż do 1947 roku. W 1937 Disney wyprodukował film pt. ”Kwiaty i drzewa”, który zdobył Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Postacie z wytwórni Disney’a i Pixara ukryte w innych filmach 3

Studio Pixar jest dużo młodsze od Disney’a, powstało w 1979 roku i było częścią wytwórni George’a Lucasa. Dopiero 7 lat później stało się niezależnym studiem. Począwszy od lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła się współpraca z Disneyem. Ich pierwszym filmem było “Toy Story”, który jednocześnie był pierwszym w historii kinematografii filmem tworzonym od podstaw techniką animacji komputerowej.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Oba studia wyprodukowały mnóstwo animowanych filmów długometrażowych, które zdobyły fanów na całym świecie. Zdarza się, że twórcy animacji sprawdzają spostrzegawczość widzów i umieszczają znane postacie w innych filmach. Miś-Tuliś z “Toy Story 3” pojawia się w jednej ze scen w bajce “Odlot”. Pluszak jest widoczny koło łóżka w pokoju małej dziewczynki.

Dumbo w “Lilo i Stich”

Animowana produkcja opowiada o niezwykłym stworzonku z innej planety, które trafia na Hawaje, gdzie spotyka dziewczynkę, która uczy go kochać. Ciekawym faktem jest to, że Stich z obcej cywilizacji początkowo miał nie mieć głosu, ale gdy producenci zdali sobie sprawę, że jego ekspresja ma znaczenie, zmienili zdanie. Uważni widzowie w jednej ze scen mogą dopatrzyć się słonia Dumbo z innej kultowej animacji Disney’a.
Gdzie jeszcze ukryły się postacie z innych bajek? Przejdź na kolejną stronę

Nemo w “Potwory i spółka”

Świetna i zabawna animacja o straszących potworach z szafy ma swoich zwolenników nie tylko wśród najmłodszych, ale również i dorosłych widzów. W “Potworach i spółce” możemy odnaleźć bohatera innej animacji Pixara - rybkę Nemo. Widać ją na ścianie w pokoju Boo, a później w innych miejscach. Jest również scena, w której Boo wręcza rybkę Sully’emu.

Myszka Mickey we “Frozen: Kraina Lodu”

“Frozen: Kraina Lodu” powstała w 2013 roku i okazała się najbardziej dochodową animacją w historii kina. Ponadto twórcy bajki mogą poszczycić się dwoma Oscarami: za najlepszy długometrażowy film animowany oraz najlepszą piosenkę. Jeśli oglądaliście film bardzo uważnie, to w jednej ze scen ukryła się Myszka Mickey. Jak widać animatorzy lubią takie zabawy z widzem.
Gdzie schowała się Mulan? Dowiesz się na kolejnej stronie

Mulan w “Lilo i Stich”

Dumbo to nie jedyny bohater, który pojawia się w bajce o dziewczynce i charyzmatycznym, kosmicznym zwierzątku. Spostrzegawczy widzowie mogą dopatrzeć się plakatu z filmu “Mulan” na ścianie pokoju jednej z dziewczynek. Bajka “Mulan” została wyprodukowana przez studio Disney’a trzy lata wcześniej i opowiada historię dziewczyny, która ucieka z domu w męskim przebraniu.

Obie wytwórnie filmowe uwielbiają swoich bohaterów. Prawdopodobnie podobnych przykładów można jeszcze odnaleźć w innych bajkach Disney’a i Pixara. Oczywiście jest to również inteligentna i dowcipna technika marketingowa. Ale trudno nie lubić animowanych postaci z filmów: “Gdzie jest Nemo”, “Potwory i spółka”, czy “Toy Story”.
Źródło: Twitter/ Pixabay
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 pikantnych aluzji, których nie widzieliśmy będąc dzieckiem