WzruszającePorady

Opublikowane 2017-10-05
0 Komentarz

6 powodów, dla których warto umówić się na randkę z najlepszym przyjacielem

Umówienie się na randkę z najlepszym przyjacielem według niektórych może być trochę ryzykowne. Pewne osoby wolą nie przekraczać tej cienkiej granicy, aby w razie komplikacji nie stracić partnera i przyjaciela. Mimo ostrzeżeń przed zaangażowaniem się w związek z przyjacielem istnieje wiele powodów dla których warto spróbować umówić się z nim na randkę.

Podobacie się sobie nawzajem

Podobacie się sobie nawzajem

Prawdopodobnie Ty i Twój przyjaciel jesteście dla siebie nawzajem niezwykle atrakcyjni. Przynajmniej tak twierdzą badacze z Uniwersytetu w Teksasie. Według ich badań, im dłużej trwa jakaś przyjaźń tym bardziej ludzie nią związani są dla siebie bardziej pociągający fizycznie i psychicznie. Jest więc duża szansa, że wzajemna sympatia może przerodzić się w coś głębszego.
Dlaczego jeszcze warto umówić się z przyjacielem? Dowiesz się na kolejnej stronie

Podobacie się sobie nawzajem 1

Wasza przyjaźń przetrwa

Największym argumentem przeciwko randkowaniu z własnym przyjacielem jest ryzyko zniszczenia pięknej przyjaźni. Każda relacja jest inna, ale istnieje duża szansa, że nawet jeśli nie wyjdzie Wam związek jako para, zawsze pozostaniecie ze sobą w przyjacielskiej relacji. Koniec miłości nie zawsze będzie oznaczał koniec przyjaźni, jak to jest w przypadku innych znajomości.

Wasza przyjaźń przetrwa

Znacie swoją przeszłość

Nie tylko znacie swoją historię, ale także wiecie wszystko o swoich byłych partnerach. To wbrew pozorom może Wam ułatwić związek. Być może juże wiesz, że jego ex była uparta i nieznośna, a Twój były chłopak kompletnie Cię nie doceniał. Jeśli para przyjaciół zna swoją przeszłość może podejść do związku partnerskiego z większą empatią i zrozumieniem bazując na minionych doświadczeniach.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Znacie swoją przeszłość

Nie musisz mu nic udowadniać

Kiedy poznajemy kogoś nowego i umawiamy się z nim na randkę chcemy oczywiście wypaść jak najlepiej. Czujesz się zobowiązana do opowiadania śmiesznych historii, aby pokazać, że jesteś zabawna i masz interesujące życie. W przypadku kiedy umawiasz się z przyjacielem, nie musisz mu niczego udowadniać, skoro się przyjaźnicie to wiadomo, że jesteście dla siebie wystarczająco interesujący.

Nie musisz mu nic udowadniać

Wiesz, co lubi

Pierwsze randki mogą być ekscytujące i zabawne, kiedy odkrywasz nowego partnera, jego zalety, oraz to, co lubi. Ale z drugiej strony może okazać się, że zainwestowałaś czas w relację z kimś, z kim jednak nie masz nic wspólnego. Jeśli wchodzisz w związek z przyjacielem nie musisz się o to martwić. Wiesz co go interesuje i kręci. Nie będziecie mieć problemu z wyborem filmu na wieczór czy pójściem na koncert.

Wiesz, co lubi

Znacie swoje wady

Jeśli wasza przyjaźń trwa latami, to na pewno poznaliście również wszystkie swoje słabe strony i najgorsze wady. Umawiając się z kimś, kogo nie znasz musisz przygotować się na różne niespodzianki, niekoniecznie miłe. Natomiast wchodząc w związek z przyjacielem już wiesz, czego możesz się spodziewać, bo już znasz wszystkie negatywne cechy swojego partnera.
Źródło: StarStock
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

Znacie swoje wady
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...