NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-10-04
0 Komentarz

7 faktów, o których nikt nie słyszał!

Każdego dnia odkrywamy świat, który nas otacza. Zapoznajemy się z nowinkami technologicznymi, poznajemy historię swojego kraju oraz staramy się dowiedzieć jak najwięcej o życiu. Informacje, które możemy znaleźć w podręcznikach w szkole są tylko niewielką częścią tego, co tak naprawdę dzieje się wokół nas. Dlatego też, jeśli pragniesz wiedzieć więcej o świecie, koniecznie przeczytaj przygotowany przez nas artykuł!

1. Uniwersytet Oksfordzki jest starszy niż Tenochtitlán

1. Uniwersytet Oksfordzki jest starszy niż Tenochtitlán

Nauczanie na jednym z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii rozpoczęło się już w 1096 roku. W 1214 roku Uniwersytet Oksfordzki otrzymał kartę praw oraz został ustanowiony urząd kanclerza, co spowodowało gwałtowny rozwój uczelni. Tenochtitlán, czyli stolica państwa Azteków została założona dopiero w 1325 roku.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej ciekawych faktów!

1. Uniwersytet Oksfordzki jest starszy niż Tenochtitlán 1

2. Kleopatra i Pizza Hut

Czy wiesz, że pierwsza piramidy w Gizie została wybudowana w 2560 r. p.n.e.? A czy wiesz, że ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu Kleopatra zmarła w 30 r.p.n.e.? Pomiędzy budową pierwszej piramidy, a odejściem Kleopatry jest 2530 lat! Oznacza to, że ostatniej królowej jest o wiele bliżej do otwarcia pierwszej restauracji Pizza Hut w Wichita, w stanie Kansas, które miało miejsce w 1958 roku.

2. Kleopatra i Pizza Hut

3. Delfiny potrafią “rozmawiać” przez telefon

Kilka lat temu naukowcy przeprowadzili eksperyment, który miał na celu sprawdzenie czy delfiny potrafią się komunikować za pomocą telefonu. W jednym z hawajskich akwarium połączono samicę delfina z młodym za pomocą specjalistycznego urządzenia audio. Jak się okazało, delfiny rozpoznały się przez odgłosy wydawane przez siebie i zaczęły się ze sobą komunikować.
Kliknij dalej i sprawdź inne fascynujące fakty!

3. Delfiny potrafią “rozmawiać” przez telefon

4. Małpy potrafią rozpoznać swoje odbicie w lustrze

Wiele osób zastanawia się, czy zwierzęta potrafią rozpoznać swoje odbicie w lustrze. Według licznych badań przeprowadzonych przez naukowców, wszystko wskazuje na to, że tylko nieliczne zwierzęta posiadają taką zdolność. “Test lustra” w pozytywny sposób przeszły małpy, które podczas badań faktycznie były w stanie rozpoznać swoje odbicie.

5. Kombinezon Neila Armstronga

Ostatnimi laty wyciekło sporo ciekawostek związanych z lotem Apollo 11 na Księżyc. Jedną z nich jest fakt dotyczący kombinezonu Armstronga. Jak się okazało, Neil miał na sobie skafander wart 100 tysięcy dolarów, który został wyprodukowany przez ówczesnego producenta kobiecej bielizny. Oczywiście stworzenie kombinezonu składającego się z 21 warstw materiałów syntetycznych, gumy i metalizowanych poliestrowych folii było ogromnym wyzwaniem.
Przejdź na kolejną stronę i sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

6. Na Jowiszu i Saturnie pada deszcz diamentów

Mało kto ma świadomość tego, że w atmosferze największych planet Układu Słonecznego mogą padać deszcze diamentów. Pioruny przekształcają część metanu w sadzę, która podczas opadania kondensuje się w bryłki grafitu. Grafit pod wpływem ciśnienia przekształca się w diamenty, które po 30 tysiącach kilometrów roztapiają się w płynny węgiel.

4. Małpy potrafią rozpoznać swoje odbicie w lustrze

7. Najwyższa góra Układu Słonecznego

Czy wiesz, że najwyższą znaną góra Układu Słonecznego jest Olympus Mons z łacińskiego nazywany Górą Olimp? Naukowcy odkryli, że Olympus Mons jest wygasłym tarczowym wulkanem znajdującym się na Marsie. Najwyższa góra mierzy około 6 km wysokości oraz średnicę około 624 km. Według badań, do ostatniej erupcji doszło najprawdopodobniej 100–200 milionów lat temu.
Źródło: Twitter / StarStock

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij go znajomym na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?