NiewiarygodneZwierzęta

Opublikowane 2017-10-02
0 Komentarz

Kolorowe zwierzęta, które przykuwają uwagę!

Zwierzęta istnieją na naszej planecie od około 630 mln lat. Większość zwierząt nie wyróżnia się specjalnie swoim umaszczeniem, jednak i tu mogą zdarzyć się wyjątki. Według naukowców obecnie możemy wyróżnić około 66 tysięcy kręgowców i ponad 1,3 mln bezkręgowców. Bezkręgowce są to niewątpliwie gąbki, płazińce, parzydełkowce, pierścienice, stawonogi, nicienie oraz mięczaki.

Kolorowe zwierzęta, które przykuwają uwagę! 1

W przypadku kręgowców możemy wyróżnić: ryby, płazy, gady, ptaki oraz ssaki. Należy zwrócić uwagę, że pierwszą osobą, która w 1737 roku stworzyła system klasyfikacji roślin i zwierząt niewątpliwie był Karol Linneusz. Szwedzki przyrodnik i lekarz stworzył niezbyt udany system klasyfikacji zwierząt, dopiero w XX wieku udało się stworzyć znacznie lepszy system. Jak się jednak okazuje natura potrafi nas zaskakiwać!
Poniżej znajduje się 6 wyjątkowych zwierząt, które wyglądają jakby pochodziły z zupełnie innej planety!

Kolorowe zwierzęta, które przykuwają uwagę! 2

1. Tratewnik jantina

Jest to gatunek ślimaka morskiego z rodzaju tratewników, którego naukowa nazwa określana jest jako “Janthina janthina”. Tratewnik jantina możemy znaleźć w ciepłych i tropikalnych zakątkach świata. Najwięcej okazów tego ślimaka można jednak spotkać u brzegów południowych plaż Ameryki Południowej. Ślimak utrzymuje się pod powierzchnią wody za pomocą pęcherzyków śluzu, które przypominają tratwę.

2. Diadophis punctatus

Po raz pierwszy odkryty w 1853 roku przez Spencera Fullertona Bairda - amerykańskiego zoologa i ornitologa oraz Charlesa Frédérica Girarda - francuskiego biologa. Wąż ten charakteryzuje się wyjątkowym kolorem, który ciężko znaleźć u innych gatunków. Diadophis punctatus łatwo spotkać w Meksyku oraz na południowo-wschodniej części Kanady.
Przejdź na następną stronę i zobacz pozostałe zwierzęta!

3. Nikobarczyk zwyczajny

Ten piękny ptak pochodzi z rodziny gołębiowatych. Występuje on w południowo-wschodniej części Azji począwszy od Andamanów poprzez Wyspy Salomona. Gołąb raczej unika miejsc zasiedlonych przez człowieka stąd najczęściej można go spotkać na małych wysepkach niedaleko lądu. Nikobarczyk zwyczajny ma charakterystyczny biały ogon oraz kolorowe upierzenie, które zdecydowanie wyróżnia go wśród innych ptaków.

4. Różowy konik polny

Różowy pasikonik jest zdecydowanie wyjątkowy, gdyż wyróżnia się kolorem wśród swoich braci. Różowy odcień spowodowany jest schorzeniem genetycznym - erythrism czyli nadmiernym zaczerwienieniem. Z połączenia zielonego i czerwonego wyszedł kolor różowy, który jest niewątpliwie bezkonkurencyjny. Dieta pasikoników oparta jest na liściach, kwiatach oraz nasionach.
Kliknij dalej i przejdź na następną stronę

5. Żaba rycząca

Znana również jako żaba byk, jest gatunkiem dużego płaza należącego do rodziny żabowatych. Żaba rycząca występuje w Stanach Zjednoczonych, jednak z biegiem lat jej gatunek można było spotkać w wielu innych miejscach na świecie. Żaba zamieszkuje tereny bagniste oraz jeziora, wyróżnia ją zdecydowanie jej ciężar oraz rozmiar.

6. Różowy ślimak

Według naukowców, jest to jeden z najnowszych gatunków olbrzymich ślimaków. W ostatnich latach można je było spotkać w górzystym obszarze australijskiego miasta Narrabri. Ślimaka wyróżnia około 21 cm długości, przez co staje się jednym z największych ślimaków ze swojego gatunku. Niewiarygodny jest fakt, że ślimak wykorzystuje swój kolor, aby się zamaskować i służyć jako ostrzeżenie dla drapieżników.
Źródła: StarStock / Twitter

Czy znasz inne fascynujące zwierzęta? Jeśli tak, podziel się swoją wiedzą w komentarzu i udostępnij artykuł znajomym na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 ciekawostek o gumie do żucia Bubbaloo!