NiewiarygodneO co kamanGwiazdy

Opublikowane 2017-10-02
0 Komentarz

Aktorzy, którzy długo przygotowywali się do swych ról

Czasami przygotowanie się do roli wymaga od aktora wielu miesięcy przygotowań. Wielu z nich przechodzi ekstremalne treningi, stosuje dietę i nabiera dziwne nawyki, aby dobrze wpasować się w rolę. Uwiarygodnienie bohatera przez aktora jest niezwykłym poświęceniem, codziennych zadań, a czasem i rodziny. Zobacz listę 7 gwiazd, którzy poświęcili się dla roli.

Hilary Swank - Za wszelką cenę (2004)
Do roli Maggie Fitzgerald, kobiety która chciała zostać mistrzynią świata w zawodowym boksie, Hilary musiała zwiększyć masę mięśniową. Producenci poprosili ją, aby przybrała 4 kg masy mięśniowej, lecz ona przybrała 8 kg. Jej treningi walki bokserskiej trwały 2,5 godziny codziennie, a przez 1,5 godziny podnosiła ciężary. Jak wspominała w jednym z wywiadów, najgorszą rzeczą przy przygotowywaniu się do roli nie były treningi, lecz białka jajek, które musiała pić dla zwiększenia masy mięśniowej. Sprawdź, który z aktorów opuścił dom i sprzedał samochód dla roli.

Adrien Brody - Pianista (2002)
Adrien Brody do pamiętnej roli Władysława Szpilmana w “Pianiście” nauczył się grać na fortepianie. Ćwiczył po cztery godzinny dziennie, aby zagrać samemu najbardziej znane utwory Szpilmana. Prócz gry na fortepianie, Adrien aby lepiej wczuć się w rolę wyprowadził się z domu, sprzedał samochód i wyłączył telefon. Wziął najpotrzebniejsze rzeczy i keyboard, i wyjechał do Europy. Na potrzeby roli aktor także zrzucił prawie 15 kilogramów masy ciała.

Emma Stone - Wojna płci (2017)
Emma Stone wcieliła się w rolę Billie Jean King, światowej sławy tenisistkę, w filmie “Wojna płci”, który pojawi się w polskich kinach początkiem grudnia. Do tej roli aktorka musiała przybrać 7 kg masy mięśniowej. Pomagał jej w tym trener Jason Walsh, który w ciągu trzech miesięcy przekształcił Emmę w Billie Jean King. Emma w ciągu dnia wypijała dwa duże wysokoproteinowe koktajle i pięć razy w tygodniu podnosiła ciężary. Który z aktorów poświęcił wiele dla roli? Sprawdź na następnej stronie.

Joaquin Phoenix - Spacer po linie (2005)
Nim rozpoczęły się zdjęcia do filmu “Spacer po linie”, o karierze muzyka Johnny'ego Casha, Joaquin spędził wiele miesięcy na nauce śpiewu i gry na gitarze. Na planie zrobił krok dalej i prosił, aby na planie wołano na niego JR, prawdziwym imieniem Johnny’ego Casha. W jednym z wywiadów aktor powiedział z zawstydzeniem, że przywiązuje się do swoich ról. Gdy grał w “Gladiatorze” wszędzie zabierał ze sobą miecz. Natomiast, gdy pracował nad filmem “Płonąca Pułapka”, miał zawsze ze sobą sprzęt ratunkowy.

Kate Winslet - Lektor (2008)
Podczas kręcenia zdjęć do filmu “Lektor”, Kate Winslet przyjęła niemiecki akcent i używała go w domu, wprawiając rodzinę w zamieszanie. Dzieci nie były zachwycone i prosiły Kate, aby się już nie wygłupiała i czytała im książeczki na dobranoc “regularnym” głosem. Przygotowana do roli opłaciły się, gdyż Kate za rolę Hanny Schmitz otrzymała Oscara. Zobacz jak aktorzy przygotowują się do roli.

Michelle Williams - Tydzień z Marilyn (2011)
Williams, aby doskonale przygotować się do roli Marilyn Monroe przez kilka miesięcy słuchała przeprowadzonych z nią wywiadów. Dodatkowo do wypracowania identycznego sposobu poruszania się, Michelle wiązała paskiem kolana. Jak powiedziała Williams w jednym z wywiadów: Marilyn miała figurę przypominającą liczbę osiem. Dodatkowo jej ramiona były lekko odchylone do tyłu, co wyglądało jakby przez cały czas miała przymocowany do klatki piersiowej balon”.

Rooney Mara - Dziewczyna z tatuażem (2011)
Do roli Lisbeth Salander w filmie “Dziewczyna z tatuażem” Rooney Mara ścięła i przefarbowała włosy, wybieliła brwi, a także przebiła sobie miejsca “prywatne”. Po zakończeniu filmowania, Rooney przyznała, że dzięki tej roli zawartość jej szafy zmieniła się całkowicie. Po tej roli aktorka nie zwraca już takiej uwagi na ubiór jak wcześniej, po prostu wstaje i ubiera to co pierwsze znajdzie w szafie.
Źródło: thisisinsider.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!