WzruszającePorady

Opublikowane 2017-09-29
0 Komentarz

8 rzeczy, które występują tylko w długoterminowych związkach

Związki, w które wchodzimy różnią się od siebie. Ma na to wpływ mnóstwo czynników. Ale istnieje pewien zbiór rzeczy, które zdarzają się tylko w długoterminowych relacjach. Inaczej będą zachowywały się pary z kilkumiesięcznym stażem, a inaczej te, które są ze sobą od lat. W jaki sposób można poznać, że para spędza ze sobą dużo czasu i wie o sobie naprawdę wszystko?

Porozumienie bez słów

Długotrwałe związki charakteryzują się tym, że partnerzy potrafią komunikować się ze sobą bez używania słów. Wystarczy jedno spojrzenie i już wiesz, co myśli Twój chłopak. Oczywiście do takiej wprawy dochodzi się miesiącami. Nie ma jednak nic przyjemniejszego niż fakt, że jesteście na tyle blisko siebie, aby porozumiewać się prawie telepatycznie.
Chcesz wiedzieć, co jeszcze charakteryzuje długoletnie związki? Sprawdź na kolejnej stronie

Porozumienie bez słów

Urocza rutyna

Po kilkunastu miesiącach, czy latach możecie popaść w rutynę. Ale nie wiążą się z nią żadne negatywne emocje, wręcz przeciwnie. Przez ten okres wypracowaliście wasze wspólne rytuały, które sprawiają Wam radość i są charakterystyczne tylko dla Was. Dzięki temu możecie poczuć się bezpiecznie i pewnie. Właśnie taka rutyna cementuje związek.

Urocza rutyna

Nie musicie się wstydzić słabości

Pamiętacie, jacy byliście przerażeni na pierwszych randkach, że coś pójdzie nie tak, albo się wygłupicie przed drugą osobą? Po kilku latach spędzonych wspólnie wspomnienie stresu związanego z pierwszym spotkaniem pójdzie w zapomnienie, albo będzie go wspominać ze śmiechem. W długotrwałym związku nie musisz wstydzić się swoich słabości. Partner będzie dla Ciebie oparciem w trudnych chwilach.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Mowa ciała

Jeśli wydaje się komuś, że nauka czytania mowy ciała to marnowanie czasu, to niech poczeka, aż będzie w związku. Wtedy okaże się, że nawet leciutko uniesiona brew partnera ma znaczenie. Dzięki umiejętności właściwego odczytania ruchów ciała możemy łatwiej się komunikować i przewidywać reakcje. Możecie mieć problem z odcszyfrowaniem mowy ciała innych osób, ale dla siebie nawzajem nie będziecie już trudną zagadką.

Życie przed związkiem

Może się okazać, że będąc w długotrwałej relacji z partnerem nie pamiętasz jak wyglądało Twoje życie, zanim się z nim związałaś. Odzwyczaiłaś się od robienia pewnych rzeczy solo. Ty i Twój partner jesteście zespołem, który wspólnie podejmuje decyzje i wspólnie działa. Pewnie trudno jest Ci wyobrazić sobie sytuację, w której samodzielnie podejmujesz decyzję bez konsultacji z partnerem.
Co jeszcze musisz wiedzieć o długotrwałych związkach? Dowiesz się na kolejnej stronie

Nie musicie się wstydzić słabości

Macie swój prywatny kod

Ty i Twój chłopak w trakcie związku wykształciliście własny system porozumiewania. Być może wystarczy, że na siebie popatrzycie, by wiedzieć co myślicie. Prawdopodobnie macie również swój własny język: ulubione słówka, hasła, dowcipy, które śmieszą tylko Was. To bardzo ważny etap w związku. Powinniście się ogromnie cieszyć, że potraficie być tak blisko.

Nie przeszkadza Wam milczenie

Prawdopodobnie na pierwszych randkach, kiedy zapadała chwila ciszy czuliście się niezręcznie. W długoletnim związku już Wam nie przeszkadzają chwile absolutnej ciszy. Wystarczy, że jesteście blisko siebie, przytulacie się, albo jesteście pochłonięci wspólną pracą. Już nie musicie się martwić o to, by każdą chwilę zapełnić rozmową.

Mowa ciała

Drażniące przyzwyczajenia

I na koniec, tylko jedna negatywna rzecz, która może pojawić się po wspólnie spędzonych latach. Zazwyczaj to jest jakaś drobna rzecz, na którą na początku znajomości nie zwracałaś uwagi, ale po kilku wspólne spędzonych latach doprowadza Cię do szaleństwa. Mogą to być szare skarpetki, które Twój chłopak uwielbia, albo sposób w jaki odkłada widelec.
Źródło: Starstock, Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

14 oznak, które świadczą, że spotykasz się z właściwym mężczyzną!