O co kamanGwiazdyNewsy

Opublikowane 2017-09-29
1 Komentarz

7 aktorów, którzy dostali grosze za ich najlepsze role

Wynagrodzenie hollywoodzkich aktorów za rolę w filmie zazwyczaj opiewa na kilka milionów dolarów. Czasami zdarza się, że aktorzy zgadzają się pracować za grosze, jeśli spodobał się im scenariusz bądź chcą zdobyć nowe doświadczenie u znanego reżysera. A kiedy ich kariera dopiero się zaczyna, muszą przyjąć niekorzystne dla nich warunki wynagrodzenia. Oto 7 aktorów, którzy zgodzili się zagrać w filmie za niewielkie wynagrodzenie.

Jonah Hill — “Wilk z Wall Street”
Kiedy Martin Scorsese zaoferował Hillowi rolę w "Wilku z Wall Street" (2013), Hill był już sławnym komikiem zarabiającym miliony. Za rolę w "Wilku z Wall Street" otrzymał ofertę 60 000 dolarów! Ale Jonah Hill nawet nie negocjował, podpisał kontrakt tego samego dnia. Rola Donnie’go Azoffa przyniosła mu drugą nominację do Oscara. Nawiasem mówiąc, Leonardo DiCaprio otrzymał 25 milionów dolarów za rolę w filmie. Który z aktorów zgodził się zagrać za niewielkie wynagrodzenie? Dowiesz się na następnej stronie.

Brad Pitt — Thelma i Louise
Rola w “Thelma i Louise” (1991) w reżyserii Ridleya Scotta była pierwszym krokiem Brada do wielkiej kariery. Dzięki tej małej roli został zauważony w Hollywood. Dostał za nią tylko 6 tysięcy dolarów, lecz los potrafi być przekorny. Wkrótce za rolę w megahicie “Ocean’s Eleven” (2001) dostał 30 milionów dolarów.

Ryan Gosling — Szkolny chwyt
Po dużym sukcesie jaki przyniósł Goslingowi “Pamiętnik” (2004), aktor nagle zgodził się zagrać w niskobudżetowym filmie “Szkolny chwyt” (2006). Rola tak mu się spodobała, że nie przeszkadzała mu kwota wynagrodzenia, która wynosiła tysiąc dolarów za tydzień. Jak się później okazało, za tę rolę, nauczyciela uzależnionego od narkotyków, Ryan otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Sprawdź ile dostała za swoją rolę Jennifer Lawrence.

Hilary Swank — Nie czas na łzy
Twórcy filmu “Nie czas na łzy” (1999) wycenili trudną rolę Hilary Swank na zaledwie 3 tysiące dolarów. Kwota tak skromna, że nie wystarczy na ubezpieczenie medyczne. Trud włożony przez Hilary nie poszedł na marne. Wkrótce za znakomitą rolę w “Afera naszyjnikowa” (2001) otrzymała Oscara i godne wynagrodzenie, które wyniosło 3 miliony dolarów.

Dustin Hoffman — Absolwent
“Absolwent” (1967) z Dustinem Hoffmanem w roli głównej nadal uważany jest za jeden z najbardziej komercyjnych filmów. Jednak Dustin nie odczuł tego sukcesu, gdyż jego gaża wynosiła 17 tysięcy dolarów. Pieniądze ledwo wystarczyły Dustinowi na spłacenie długów, lecz rola uwodziciela pomogła rozkręcić karierę aktorską Hoffmana. Za udział w “Motylku” z 1973 roku otrzymał już 1,25 miliona dolarów. Czy któryś z aktorów zgodził się zagrać za darmo? Sprawdź na następnej stronie.

Jennifer Lawrence - Do szpiku kości
Tylko 3 tysiące dolarów dostała Jennifer Lawrence za rolę w dramacie “Do szpiku kości” (2010). Na szczęście jej gra została doceniona przez krytyków, a Jennifer otrzymała nominację do Oscara. Kariera ruszyła do przodu, a jej każda nowa rola zwiększała o kolejne zera pieniądze na koncie. Rola w “Pasażerach” (2016) wzbogaciła Jennifer o 20 milionów dolarów.

Jim Carrey - Jestem na tak
Najlepszy hollywoodzki aktor zaskoczył swoich kolegów kiedy zgodził się zagrać w komedii “Jestem na tak” (2008) za darmo. Zamiast wynagrodzenia, Jim zażądał 36,7% przychodu od zysku. Na szczęście dla aktora, komedia stała się komercyjnym sukcesem i przyniosła Carreyowi około 35 milionów dolarów. Tym sposobem Jim zamknął usta niedowiarkom, mówiąc “tak” na pozornie wątpliwą rolę.
Źródło: Twitter / brightside

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!
Rafał Atom Witek
Rafał Atom Witek 05.10.2017, 05:13
Nie rozumiem dlaczego nazywacie te role najlepszymi skoro nimi nie były przynajmniej w przypadku Brad'a Pitt'a czy Hilary Swank...