NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2017-09-27
1 Komentarz

7 Najbardziej oczywistych błędów filmowych

Jeśli poświęcasz dużo czasu na oglądanie filmów, prawdopodobnie udało Ci się wychwycić momenty, które nie powinny znaleźć się w ostatecznej scenie filmowej. Czy ułożenie ust aktora nie pasowało do dialogu, czy może fryzura zmienia się w trakcie rozmowy bądź na ekranie pojawia się ktoś kogo miało tam nie być. Zebraliśmy najbardziej oczywistych błędów z najpopularniejszych filmów.

Piraci z Karaibów
W ostatnich kilku sekundach filmu “Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, pojawia się kowboj, który miesza się z załogą Jacka Sparrowa. Wśród grupy brudnych łotrów pojawia się On, kowboj w białym kapeluszu w rozmarzeniu patrzący w dal. Można zauważyć go przez pół sekundy za kapitanem Jackiem. Tajemniczy kowboj prawdopodobnie był członkiem załogi filmowej, który przypadkowo znalazł się w kadrze kamery. W których filmach kryją się błędy? Sprawdź na następnej stronie.

Gladiator
Gladiator to epicki dramat historyczny, który w 2000 roku zdobył Oscara. Wśród innych nominacji dla najlepszego aktora Russell Crowe zdobył Oscara, a sam film zyskał tytuł najlepszego filmu. Choć film jest świetny, doskonale oddaje rzeczywistość Imperium Rzymskiego, lecz nie obyło się w nim bez błędów. Podczas walki w Kartaginie, jeden z rydwanów przewraca się. Po opadnięciu kurzu wyraźnie widać na rydwanie zamocowaną butle z gazem. Prawdopodobnie nie jest to przedmiot używany w tamtych czasach.

Pulp Fiction
Pulp Fiction jest jednym z najbardziej kultowych filmów wszech czasów. Niezależnie od tego ile nagród zdobył, znacznie ożywił karierę Johna Travolty i zrodził setki stron fanów, gdzie jego miłośnicy omawiają swój ulubiony film. Jedna z nich wskazała, że w jednej z najważniejszych scen znajduje się błąd. Zaraz po wypowiedzi cytatu z Biblii przez Jules’a, za jego plecami w ścianie można zauważyć dziury po kulach. Co ciekawe są one widoczne tuż przed strzelaniną. W których filmach czają się błędy? Dowiesz się z następnej strony.

Gwiezdne Wojny
Kiedy saga staje się tak obszerna i szczegółowa, jak w przypadku Gwiezdnych Wojen, musi zdarzyć się jakiś błąd w ostatecznej wersji filmu. Jedna z najbardziej znanych wpadek pochodzi z czwartej części Gwiezdnych Wojen, Nowa Nadzieja, kiedy szturmowcy przechodzą przez drzwi. Jeden z nich nie dość, że uderza głową o drzwi, to jeszcze słychać głośny dźwięk uderzenia.

Titanic
Jednym poważnym błędem, który pojawia się często w filmach jest linia czasu. Kiedy dane wydarzenie lub produkt pojawia się na ekranie, który nie miał prawa istnieć w okresie do którego nawiązuje film. Jednym z takich przykładów jest Titanic. Jack opowiadał Rose o tym jak z ojcem poławiał ryby na sztucznym jeziorze Wissota, w Chippewa Falls w stanie Wisconsin. Gdzie tkwi błąd? Otóż, owe jezioro powstało dopiero w 1917 roku, w momencie gdy zakończono budowę tamy. Titanic zatonął w 1912 roku, więc Jack musi podróżować w czasie. Które filmy kryją w sobie błędy? Dowiesz się przechodząc na następną stronę.

Django
Innym przykładem filmu z wymieszaną linią czasu jest Django Unchained. Akcja filmu rozgrywa się w 1858 roku, podczas gdy Django często nosi okrągłe okulary przeciwsłoneczne, popularnie zwanymi Lenonkami. Bez wątpienia dodają mu złowieszczy wygląd, lecz okulary przeciwsłoneczne nie dotarły do Ameryki. Okulary pojawiły się dopiero w 1929 roku, kiedy to sprzedawano je na deptaku Atlantic City. Oznacza to, że Django wyprzedził modę o jakieś 78 lat.

Północ, północny zachód
Nawet wielki reżyser Alfred Hitchcock nie uniknął rażących błędów w swoich filmach. W jego legendarnej produkcji “Północ, północny zachód” można spostrzec wyraźną gafę. W scenie, w kafeterii na górze Rushmore, gdy Ewa wymierza broń w kierunku Rogera, w tle widać chłopca zakrywającego uszy. Przygotowywał się na strzał, o którym wiedział, że będzie (w końcu po kilku próbach sceny może dzwonić w uszach). Wpadka z tego filmu została okrzyknięta jako najwybitniejsza w historii kinematografii, a niektórzy oglądają go właśnie w celu zobaczenia tego śmiesznego błędu.
Źródło: Twitter / thethings.com

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 wpadek na planie filmowym serialu “Gra o tron”
Janusz Wójcik
Janusz Wójcik 07.10.2017, 05:13
Fajna wpadka jest w Matrixie . Jedna z ostatnich scen kiedy to w drzwiach pokoju hotelowego agent strzela w klatę Neo . Łuska opuszczająca komorę ma widoczne zagięcia na górze czyli ślepak