O co kamanGwiazdyNewsy

Opublikowane 2017-09-25
2 Komentarz

7 aktorów, którzy odrzucili rolę w “Grze o Tron”

Od czasu debiutu w 2011 roku na kanale HBO serial “Gra o Tron” stał się ogromnym hitem. Oryginalny pilot serialu nie zachwycił widzów, ale późniejsze wprowadzone zmiany przeszły najśmielsze oczekiwania twórców. Początkowo Sieć HBO nie była w stanie przyciągnąć wielu znanych aktorów, którzy mogliby odegrać główne role. Uwierzysz, czy nie, ale kilku znakomitych aktorów przyznało się do odrzucania roli w serialu. Poznaj nazwiska 7 aktorów, którzy zrezygnowali z “Gry o Tron”.

Brian Cox
Ten brytyjski aktor filmowy i teatralny znany jest zwłaszcza z roli Agamemnona w filmie “Troja”. Aktor przyznał się z wycofania z roli w “Grze o Tron”. Przyczyną prawdopodobnie było zbyt małe wynagrodzenie. Choć Brian Cox nie ujawnił, jaką postać odgrywał by w serialu przyznał, że żałuje decyzji. Przyznał także, że stał się wielkim fanem “Gry o Tron”. Dodał jeszcze, że chciałby zagrać w serialu, jeśli sieć HBO jest nim nadal zainteresowana. Którzy aktorzy odrzucili rolę w "Grze o Tron"? Dowiedz się z następnej strony.

7 aktorów, którzy odrzucili rolę w “Grze o Tron” 1

Dominic West
W 2012 roku Dominic West przyznał się w “The Huffington Post”, że kiedyś zaoferowano mu rolę w “Grze o Tron”, ale odrzucił ją ze względu na swoją rodzinę. Dzieci Dominica były małe i nie chciał rozstawać się z nimi na dłuższy czas. Przyjęcie roli, którą oferowano Dominicowi, wymagałaby przebywania w okolicach Reykjaviku w Islandii przez kilka miesięcy.

Gillian Anderson
Gwiazda popularnego serialu “Z archiwum X” przyznała, że w 2013 roku podjęła decyzję o odrzuceniu roli w “Grze o Tron” i w “Downtown Abbey”. Jej osiemnastoletnia wówczas córka nie mogła uwierzyć, że jej matka odrzuciła rolę w tak popularnych serialach. Gillian nie przyznała się jaką rolę miałaby odegrać, lecz powszechnie przypuszczano, że mogła to być rola Cersei Lannister. Kto jeszcze odrzucił rolę? Przejdź na następną stronę.

7 aktorów, którzy odrzucili rolę w “Grze o Tron” 2

Jonathan Pryce
Jonathan Pryce został obsadzony jako High Sparrow w sezonie piątym “Gry o Tron”, ale w rzeczywistości nie był to pierwszy raz, kiedy został nominowany do roli. Aktor pierwotnie był widziany w roli w pierwszym sezonie serialu, ale odrzucił ją, ponieważ nie był fanem tego gatunku. Na szczęście, Pryce dostał drugą szansę i kilka lat później pojawił się w serialu jako High Sparrow.

Mark Strong
Mark nigdy nie komentował “swojej prawie” roli w “Grze o Tron”, lecz spekulacje na jego temat stawiały go na pierwszy miejscu w roli Stannisa Baratheona, która to postać pojawiła się w drugim sezonie. Ostatecznie Strong wycofał się dla głównej roli w serialu “Low Winter Sun” dla stacji AMC. Na nieszczęście aktora serial zdjęto z anteny po pierwszym sezonie. W tym czasie rolę Stannisa dostał Stephen Dillane. Dowiedź się kto jeszcze odmówił udziału w popularnym serialu, przejdź na następną stronę.

Perdita Weeks
Perdita zagrała Mary Boleyn w filmie “Tudorowie” stacji Showtime. Jej doświadczenie w tym dramacie pomogło jej zagrać ulubienicę Edmure Tully, Roslin Frey w “Grze o Tron”. Aktorka musiała zrezygnować z roli, ponieważ zachodził konflikt z innym projektem. Kiedy drugi projekt nie wypalił, Perdita poprosiła producentów o rolę w serialu, niestety została już zastąpiona przez Alexandrę Dowling.

7 aktorów, którzy odrzucili rolę w “Grze o Tron” 3

Ray Stevenson
W 2015 roku Ray Stevenson potwierdził, że proponowano mu rolę w “Grze o Tron”. Aktor odrzucił ją, ponieważ czuł, że zostałby włączony do serialu zbyt późno, aby zrobić duże na widzach. Ray nie ujawnił jaką rolę otrzymał. Przyznał również, że długa rozłąka z rodziną na 4-6 miesięcy byłaby dla niego zbyt trudna.
Źródło: cheatsheet.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

7
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 najbardziej irytujących rzeczy i postaci w “Grze o tron”
Grzegorz Nonszalancki
Grzegorz Nonszalancki 10.10.2017, 05:13
Stronga i Stevensona bardzo lubię. Nie wiem czy to prawda ale no.. szkoda by było.
Lena Michalik
Lena Michalik 10.10.2017, 05:13
Luzik arbuzik lajcik gigabajcik