NiewiarygodneGwiazdy

Opublikowane 2017-09-21
0 Komentarz

Jakie są prawdziwe powody, dla których Kurt Cobain opuścił Nirvanę?

Nirvana to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych wszech czasów. Ilość ich fanów można liczyć w milionach, i pomimo tego, że zespół już dawno nie istnieje, ciągle jest popularny. Nirvanę założyli wokalista, Kurt Cobain i basista, Krist Novoselic. Zespół został rozwiązany po śmierci wokalisty. Cobain został znaleziony martwy 8 kwietnia 1994 roku.

Kurt, Courtney i kontrowersje

Prawdopodobnie Cobain sam odebrał sobie życie i wiele badań potwierdza tą hipotezę. Na dwa lata przed śmiercią piosenkarz ożenił się z Courtney Love. 18 sierpnia 1992 roku na świat przyszła ich córka, Frances Bean Cobain. Prawdopodobnie lider Nirvany zmagał się z depresją. Jego żona informowała policję o przykrych incydentach, jakie miały miejsce w ich domu w Seattle.
Dowiedz się więcej na kolejnej stronie

Cobain miał się zamknąć w pokoju i odmówił wyjścia. Policja, po przybyciu na miejsce skonfiskowała broń oraz buteleczki z lekami. Piosenkarz oświadczył wtedy, że wcale nie miał zamiaru zrobić sobie krzywdy, tylko chciał odpocząć od żony i po prostu ukrył się przed nią w pokoju. Działo się to w marcu 1994 roku. W tym samym roku, przed incydentem z policją, Nirvana była w trasie koncertowej.

Kurt, Courtney i kontrowersje

Jednak tuż po przybyciu do terminal Eins w Monachium u Cobaina zdiagnozowano zapalenie oskrzeli oraz krtani. Koncert został odwołany. Na początku marca wokalista trafił do szpitala. Jak się okazało stracił przytomność po zażyciu leku na receptę w połączeniu z alkoholem. Zamroczonego męża znalazła w pokoju hotelowym Courtney Love i wezwała karetkę.
Kiedy Nirvana przestała istnieć? Dowiesz się na kolejnej stronie

Kurt, Courtney i kontrowersje 1

Dzień, w którym Nirvana przestała istnieć

Odwołano pozostałą część trasy koncertowej, włącznie z koncertami w Wielkiej Brytanii. Love nalegała, aby Cobain zgodził się na odwyk. Jednak po kilku dniach uciekł z ośrodka. Złapał taksówkę, udał się na lotnisko w Los Angeles i wrócił do Seattle. 2 i 3 kwietnia widziano go w różnych częściach miasta. Love wynajęła nawet prywatnego detektywa, aby odnalazł jej męża.

Osoby, które odwiedzały go w "Exodus Recovery Center" twierdziły, że nic nie wskazywało na zbliżającą się tragedię. Kurt nie przejawiał wtedy żadnych skłonności depresyjnych. Niestety, 8 kwietnia został odnaleziony martwy w swoim własnym domu przez elektryka, który miał zainstalować system bezpieczeństwa w rezydencji. Według policji zmarł 5 kwietnia 1994 roku. Wraz z jego śmiercią przestała istnieć Nirvana.
Czy Kurt Cobain chciał zrezygnować z kariery muzycznej? Dowiesz się na kolejnej stronie

Rzeczywiste powody

Kurt Cobain zostawił list pożegnalny, w którym wyznał, że nie czuje się supergwiazdą. Skierował słowa do swoich fanów i poinformował ich, że ma ochotę porzucić karierę muzyczną. Za przyczynę jego śmierci uznano depresję oraz uzależnienie od leków i narkotyków. Rok po śmierci męża Courtney Love udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że obwinia się za tragiczne wypadki.

Dzień, w którym Nirvana przestała istnieć

Wywiad

Czy winisz się za śmierć Kurta? -”Tak, obwiniam siebie."
Czy gdybyś mogła zmienić przeszłość, coś byś zrobiła?-”Jest 8 milionów rzeczy, które zrobiłabym inaczej"
Czy mogłabyś go powstrzymać?- "Tak"
Courtney Love źle zniosła śmierć męża. Cobain osierocił również dwuletnią córeczkę.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Kontrowersyjny dokument

Film dokumentalny “Soaked in Bleach” poświęcony został zbadaniu sprawy śmierci Kurta Cobaina oraz niejasnym okolicznościom z tym związanych. Główny bohater filmu, Tom Grand przeprowadza śledztwo, które ma dowieść, że piosenkarz został zamordowany. Film nie pozostawia jednoznacznej odpowiedzi, a śmierć Cobaina nadal budzi wiele wątpliwości.

Artysta, po śmierci, trafił do “klubu 27”, czyli grupy słynnych osób zmarłych w wieku 27 lat. W tak młodym wieku odeszli między innymi Jimi Hendrix, Jim Morrison, czy Janis Joplin. Niektórzy zauważyli, że już na rok przed śmiercią Cobain był niezwykle smutny, co widać choćby na koncercie Unplugged dla MTV w 1993 roku. Na twarzy piosenkarza maluje się niezwykłe cierpienie i ból. Czy już wtedy przewidywał swoją tragiczną przyszłość?
Źródło: Instagram/ Twitter/StarStock/
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Meghan Markle wydała 170 000 $ na kreacje podczas ostatniej podróży