O co kamanGwiazdyNewsy

Opublikowane 2017-09-21
0 Komentarz

Ci aktorzy odrzucili role w znanych filmach

Czy postać Hana Solo w “Gwiezdnych Wojnach” byłaby tak samo sarkastyczna, gdyby zagrał ją inny aktor? Czy tak samo niezwykły byłby “Władca Pierścieni” z Nicolasem Cage’em w roli głównej? Często trudno sobie wyobrazić innego aktora w danej roli. Niektórzy aktorzy, którzy dostali propozycję roli w filmie, odrzucają ją bądź z różnych względów sami z niej rezygnują. Zapewne później żałują swojej decyzji, kiedy okaże się, że film stał się kasowym sukcesem. Oto 7 filmowych postaci, w które mieli wcielić się inni aktorzy.

Al Pacino jako Han Solo w "Gwiezdnych Wojnach"
Podczas programu z 2013 roku “Wieczór z Alem Pacino”, aktor ujawnił, że mógł odegrać rolę Hana Solo w “Gwiezdnych Wojnach”, zamiast Harrisona Forda. Powiedział: Rola była moja, ale nie zrozumiałem scenariusza. Wyjawił także, że odrzucił role w “Czas Apokalipsy” i “Pretty Woman”, które zagrali odpowiednio Marlon Brando i Richard Gere. Chcesz wiedzieć którzy aktorzy odrzucili role? Przejdź na następną stronę.

Marilyn Monroe jako Holly Golightly w “Śniadanie u Tiffany'ego"
Audrey Hepburn wiele ludzi pamięta z niesamowitej roli Holly Golightly z filmu “Śniadanie u Tiffany’ego”. Jak się później okazało reżyser filmu Truman Capote w głównej roli widział ikonę lat 50-tych Marilyn Monroe. Jednak Marilyn rolę tę odrzuciła, ponieważ uważała, że postać Holly mogłaby niekorzystnie wpłynąć na jej wizerunek.

Denzel Washington w "Se7en"
Scenariusz filmu “Siedem” Davida Fincha został napisany z myślą o Denzelu Washingtonie w głównej roli, jako detektyw David Mills. W rozmowie dla magazynu GQ z 2012 roku, Denzel Washington, przyznał się, że żałuje nie przyjęcia roli. Przyznał również, że żałuje odrzucenia roli w innym filmie, “Michael Clayton”, w którym zagrał George Clooney i za tę rolę zdobył nominację do Oscara. Kto mógł wcielić się w Aragorna? Odpowiedź znajdziesz na następnej stronie.

Nicolas Cage jako Aragorn w filmie "Władca pierścieni"
W wywiadzie dla Newsweek Nicolas Cage ujawnił, że zrezygnował z roli Aragorna w serii “Władca Pierścieni” ze względu na ówczesne zaangażowanie w innym projekcie. Powiedział, że w jego życiu wydarzyły się rzeczy, które wykluczały możliwość częstych podróży i opuszczenia domu na trzy lata. Dodał także, że nie żałuje i cieszy się serią jako fan.

Christopher Plummer jako Gandalf w filmie "Władca pierścieni"
Mimo, że jest fanem J.R.R. Tolkiena, Christopher Plummer odrzucił rolę Gandalfa. W programie Conan O'brien aktor powiedział, że nie jest pewien dlaczego odrzucił tę rolę, lecz wydaje się mu, że był zaangażowany w inny film. Podobno rolę Gandalfa odrzucił także Sean Connery, ponieważ nie zrozumiał scenariusza “Władcy Pierścieni”. Chcesz wiedzieć kto mógł zagrać Foresta Gumpa? Przejdź na następną stronę.

John Travolta jako Forrest Gump
John Travolta był widziany w roli Foresta Gumpa, niestety aktor odrzucił propozycję zagrania w filmie. Później bardzo tego żałował. W roli Foresta reżyser widział również innych aktorów, między innymi byli Chevy Chase i Bill Murray. Dzięki temu, Tom Hanks, wygrał drugiego Oscara za najlepszą rolę.

Will Smith w "Django Unchained"
Will Smith wiele godzin poświęcił na rozmowę o filmie z reżyserem Quentinem Tarantino, lecz ostatecznie nie przyjął roli ze względu na różnice twórcze. Powiedział w magazynie “The Hollywood Reporter”: Dla mnie jest to idealna opowieść facet, który uczy się zabijać, aby odzyskać swoją żonę, zabraną jako niewolnik. Quentin i ja nie mogliśmy dojść do porozumienia”. Smith chciał, żeby w filmie chodziło o miłość, a nie o zemstę. Will odrzucił także rolę Neo w kasowym filmie “Matrix”.
Też jesteś ciekaw, jak zagrali by znane role inni aktorzy?
Źródło: Business Insider / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!