NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-09-19
3 Komentarz

9 gestów, które oznaczają, że mężczyzna czuje coś do partnerki!

Skąd mamy pewność, że druga osoba nas kocha? Czy o jej miłości sygnalizują tylko i wyłącznie słowa czy może coś więcej? Jak się jednak okazuje, aż 93% komunikacji pomiędzy dwiema osobami odbywa się na zasadzie komunikacji niewerbalnej. Gesty, spojrzenia, mimika twarzy oraz postawa ciała są tym, co najbardziej rzuca się w oczy podczas kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego też, wiele kobiet zwraca uwagę na komunikaty wysyłane przez mężczyzn za pomocą komunikacji niewerbalnej. Jakie gesty sygnalizują, że mężczyzna jest szaleńczo zakochany?

1. Bawi się Twoimi włosami

Kobiety mają w nawyku ciągłe dotykanie swoich włosów. W przypadku mężczyzn taki dotyk oznacza znacznie więcej. Jeśli więc zauważyłaś, że Twój mężczyzna lubi bawić się Twoimi włosami, bądź pewna, że w ten sposób okazuje Ci miłość. Nie bądź więc zła, jeśli Twój partner delikatnie poniszczy fryzurę nad którą pracowałaś cały poranek. Pamiętaj, że robi to z miłości.

W jaki jeszcze sposób mężczyźni okazują swoje uczucia?

1. Bawi się Twoimi włosami 1

2. Utrzymuje kontakt wzrokowy

Jeśli Twój mężczyzna lubi patrzeć Ci głęboko w oczy powinnaś odwzajemnić spojrzenie. W komunikacji niewerbalnej spojrzenie odgrywa jedną z kluczowych ról. Może nam pomóc określić czy druga osoba jest nami zainteresowana, czy nas lubi bądź nie, czy w danej chwili odczuwamy przykrość czy przyjemność. Ponadto, w jednym spojrzeniu możemy odczytać intencje drugiego człowieka.

2. Utrzymuje kontakt wzrokowy

3. Unosi brwi

Unoszenie brwi jest oznaką zaskoczenia i niedowierzania. W połączeniu z intensywnym kontaktem wzrokowym oraz uśmiechem unoszenie brwi jest oznaką zainteresowania. Mężczyźni w ten sposób próbują przykuć uwagę kobiety do swojej osoby. Niekiedy, takie spojrzenie jest zachętą do flirtu, jednak w większości przypadków mężczyźni sygnalizują zainteresowanie drugą osobą.

Kliknij dalej i dowiedz się więcej!

4. Dużo rozmawiacie

Rozmowa, a właściwie prowadzenie dialogu należy do komunikacji werbalnej. Jeśli Twój partner lubi z Tobą dużo rozmawiać oznacza to, że podchodzi na serio do waszego związku. Mężczyźni, którzy poświęcają znacznie więcej czasu na rozmowę są o wiele bardziej zżyci ze swoimi partnerkami. Ponadto, rozmawiając budujemy o wiele lepsze relacje.

5. Mowa ciała

Mowa ciała jest niezwykle ważna. Jednym z elementów komunikacji niewerbalnej jest właśnie postawa ciała, która sygnalizuje relacje interpersonalne, czyli sposób wyrażania uczuć i postaw pomiędzy partnerami. Mowa ciała może pomóc stwierdzić, czy nasz partner myśli o nas poważnie, czy do związku podchodzi w sposób lekceważący.

O czym jeszcze należy wiedzieć?

5. Mowa ciała

6. Dyskretny dotyk

Dyskretny dotyk nie jest gestem, który mężczyźni wykonują przez przypadek. Prowokowanie kobiety jest czymś co sprawia im przyjemność i frajdę, lubią zwracać na siebie uwagę. Ten rodzaj gestu jest bardzo miły, jeśli jest wykonany ze smakiem, okazywanie zainteresowania płcią przeciwną jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli zauważysz ten rodzaj gestu okazywany przez mężczyznę, to jest to zdecydowanie dobry znak.

7. Uśmiech

Jeśli na twarzy swojego chłopaka widzisz uśmiech od ucha do ucha skierowany wprost w Twoją stronę, to powinnaś się cieszyć. Okazywanie radości jest jak najbardziej na miejscu. Szczególnie gdy ta radość dotyczy Twojej osoby. Nie ma nic lepszego niż wspólna radość z sukcesu w pracy. Ponadto, okazując radość możemy wzmocnić więzi łączące dwoje ludzi.

Przejdź na następną stronę i sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć!

7. Uśmiech

8. Bliskość

Mężczyzna zawsze będzie się starał zbliżyć do kobiety w jakikolwiek możliwy sposób. Będąc obok wybranki swojego serca zrobią wszystko, aby tylko dotknąć Twojego ubrania czy włosów. Takie niewielkie gesty świadczą o tym, że Twój partner nie potrafi długo bez Ciebie wytrzymać. Psychologowie potwierdzają, że im mniej dystansu między dwiema osobami tym lepiej.

9. Szeptem

Związek dwóch osób powinien opierać się na miłości i zaufaniu. Jeśli dodatkowo możemy zaobserwować, że druga osoba stara się okazywać nam bliskość powinniśmy się z tego powodu cieszyć. Mężczyźni, którzy ufają swoim partnerkom lubią od czasu do czasu szeptać im do ucha miłe słowa. Jest to jeden ze sposobów, który pozwala przekazać że druga osoba jest dla nas ważna.

Źródło: Giphy / Pixabay

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

9. Szeptem
19
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Karolina Michalska
Karolina Michalska 28.09.2017, 05:13
A, co ty tam wiesz.... ?! ;)
Karolina Michalska
Karolina Michalska 27.09.2017, 05:13
W takim razie kocha... Kuba <3
Kamil Chomontowski
Kamil Chomontowski 27.09.2017, 05:13
On na pewno udaje. W końcu to Kuba
Karolina Michalska
Karolina Michalska 28.09.2017, 05:13
A, co ty tam wiesz.... ?! ;)
Kamil Chomontowski
Kamil Chomontowski 27.09.2017, 05:13
On na pewno udaje. W końcu to Kuba