PoradyNewsyModa

Opublikowane 2017-06-01
0 Komentarz

8 ciekawych funkcji słuchawek do Iphone’a

Słuchawki Iphone’a są doskonale znane użytkownikom marki Apple. Na pierwszy rzut oka słuchawki te nie różnią się niczym od zestawów słuchawkowych innych marek. W rzeczywistości posiadają wiele przydatnych funkcji, które ułatwią posługiwanie się telefonem. Przybliżymy Ci 9 funkcji takich słuchawek, które z pewnością uznasz za przydatne!

1. Wstrzymywanie i odtwarzanie ponowne utworów

1. Wstrzymywanie i odtwarzanie ponowne utworów

Pilot znacznie ułatwia nawigowanie po programach i rozmowach telefonicznych. Aby wstrzymać i ponownie odtworzyć utwór bądź film, wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na środku pilota słuchawek. Jest to bardzo przydatna funkcja, która nie wymaga za każdym razem odblokowywania ekranu.

2. Przewijanie utworów

2. Przewijanie utworów

Za pomocą przycisków na pilocie można przewinąć utwór do przodu lub do tyłu. Utwór przewinie się do przodu po szybkim wciśnięciu centralnego guzika na pilocie dwa razy, a następnie (po drugim wciśnięciu) przytrzymaj przycisk dłużej. Podobna zasada tyczy się przewijania do tyłu. W tym przypadku centralny guzik należy nacisnąć trzy razy i przytrzymać.

2. Przewijanie utworów 1

3. Odbieranie i kończenie przychodzącego połączenia

Przyciski na pilocie słuchawek nie służą tylko do obsługiwania plików multimedialnych. Pilot można wykorzystać również do odbierania przychodzącego połączenia. W celu odebrania połączenia szybko naciśnij centralny przycisk na pilocie, tym samym sposobem zakończysz rozmowę.

3. Odbieranie i kończenie przychodzącego połączenia

4. Przełączanie utworów

Jeśli chcesz wrócić do poprzedniego utworu, również możesz to zrobić za pomocą pilota. Wystarczy nacisnąć trzykrotnie centralny przycisk na pilocie. Natomiast wciskając go dwa razy lista odtwarzania przeskoczy do kolejnego utworu na liście. Dzięki temu szybko przełączysz na Swój ulubiony utwór bez dotykania telefonu.

4. Przełączanie utworów

5. Odrzucanie połączeń przychodzących

Połączenie można odrzucić przez przytrzymanie przycisku pilota przez 2 sekundy i szybkie puszczenie go. W słuchawkach usłyszysz krótki dźwięk informujący o odrzuconym połączeniu. To szybki sposób na porzucenie niechcianego połączenia bez konieczności wyciągania i odblokowywania telefonu.

5. Odrzucanie połączeń przychodzących

6. Włączanie Siri

Jeśli Twój telefon ma wbudowany system Siri, możesz go uruchomić przez przytrzymanie centralnego przycisku na pilocie. Uruchamianiem Siri z poziomu pilota mogą cieszyć się posiadacze modeli iPhone'a 4S i iPhone'a 5. W pozostałych modelach funkcja ta uruchamia standardowy system sterowania głosem.

6. Włączanie Siri

7. Robienie zdjęć

Przycisk na pilocie może posłużyć do robienia zdjęć. Włącz aplikację aparatu w telefonie, ustaw odpowiedni kadr i wciśnij tym razem przycisk zwiększania głośności. Funkcja ta współpracuje tylko ze standardową aplikacją Iphone’a, nie sprawdzi się podczas robienia zdjęć na Instagram czy Snapchat. Dzięki temu trikowi szybko zrobisz zdjęcie.

7. Robienie zdjęć

8. Mikrofon

Może nie każdy przyglądał się dokładnie słuchawkom marki Apple. Na pilocie znajduje się mały otwór. Jest to mikrofon. Mikrofon jest bardziej subtelny i ten wbudowany w telefonie przewyższa go jakością dźwięku. Jeśli rozmawiasz w ruchliwym miejscu, bądź chcesz sporządzić notatki korzystaj z mikrofonu wbudowanego do zestawu słuchawkowego.
Spodobał Ci się ten artykuł? Polub nasz profil na Facebooku.
Źródło: Youtube: Top View Viral

8. Mikrofon
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 zaskakujących funkcji słuchawek Iphone’a