NiewiarygodneO co kamanZwierzęta

Opublikowane 2017-09-19
0 Komentarz

Najdziwniejsze akcesoria dla psów

Przez wieki psy doskonale radziły sobie bez butów na zimę czy okularów ochronnych. Jednak ostatnie dziesięciolecia wskazują na coś kompletnie odwrotnego. Producenci gadżetów i akcesoriów dla zwierząt domowych prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Poniżej znajduje się lista kilku najbardziej zwariowanych rzeczy, które wymyślono dla psów.

Tłumacz psiego języka

Japoński producent zabawek Takara Tomy kilka lat temu wyprodukował gadżet tłumaczący psie szczekanie na ludzką mowę. Oczywiście nie usłyszymy pełnych zdań wypowiadanych przez naszego czworonoga. Translator potrafi tylko określić stan emocjonalny szczekającego zwierzaka. Każdy właściciel psa dzięki temu urządzeniu będzie mógł określić czy pupil jest smutny, szczęśliwy czy zaniepokojony.
Chcesz poznać inne dziwne gadżety dla czworonogów? Przejdź na kolejną stronę

Ogrzewacze nóg

Ogrzewacze nóg dla malutkich piesków wyglądają słodko i uroczo, ale czy psy rzeczywiście potrzebują dodatkowej garderoby, czy jest to tylko fanaberia właścicieli? Zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że ogrzewacze nóg są niezbędne i chronią psie łapy przed śniegiem, który lubi zbrylać się na futrze utrudniając im przemieszczanie się podczas zimowych spacerów.

Buty śnieżne

Zimą łapy czworonogów narażone są nie tylko na zimno, ale na uszkodzenia skóry spowodowane solą, którą są posypywane ulice i chodniki. Jeśli sól dostanie się w zranione lub otarte miejsce na łapie może wywołać duży ból i dyskomfort. Dlatego opracowano buty i skarpety dla psów, które chronią przed chłodem oraz urazami skóry i skaleczeniami.
Czy ktoś wymyślił perfumy dla psów? Sprawdź na kolejnej stronie

Perfumy dla psów

Perfumy dla czworonogów mogą być traktowane jako fanaberia, ale z pewnością mogą służyć również jako forma odświeżenia futerka. Psy niekiedy mają specyficzny zapaszek, który właśnie dzięki perfumom można zniwelować. Twórcy zapachów dla psów połączyli nutę bergamotki z nutą cytryny, lawendy, grejpfruta, lawendy, bursztynu i piżma.

Lakier do pazurków

O ile ubranka i buty dla psów wydają się być zrozumiałe, tak malowanie psich pazurów jest już nieco kontrowersyjne. Od kilku lat panuje moda na malowanie pazurków u czworonogów. W sprzedaży dostępne są specjalne lakiery do psiego pedicure. Należy pamiętać, że lakier do paznokci przeznaczony dla ludzi może być niezwykle toksyczny dla zwierząt i nie wolno go używać na psich pazurkach.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Wszystko o Spice Girls i ich powrocie na scenę!