O co kamanPorady

Opublikowane 2017-09-18
0 Komentarz

Jak zwiększyć pamięć wewnętrzną telefonu?

Wraz z rozwojem technologii wykorzystanie telefonów komórkowych stało się uniwersalne. Telefony już nie służą tylko do rozmowy, ale również pełnią funkcję aparatu fotograficznego, laptopa czy kamery. Nie trzeba dodawać, że wiąże się to z wieloma problemami, jak nadmiar aplikacji czy przeciążona pamięć, co w konsekwencji prowadzi do słabej wydajności sprzętu.

Jak zwiększyć pamięć wewnętrzną telefonu? 1

Stare aplikacje nie były aż tak rozbudowane i nie potrzebowały, aż tyle pamięci co współczesne. W tym momencie pochłaniają dużą ilość MB ze względu na rozbudowaną grafikę i dużą rozdzielczość. Zwiększona ilość zdjęć oraz filmików również wpływa na jakość działania telefonu. Co można zrobić, aby zwiększyć pamięć mobilnego sprzętu?
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Aplikacje

Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać, aby zwiększyć pojemność pamięci w naszym telefonie to usunięcie zbędnych aplikacji. Na pewno niejedna osoba posiada w komórce jakieś aplikacje, które się znudziły, wyszły z mody, albo przestały być potrzebne. Zalecane jest, aby usunąć je wszystkie. Poza tym warto usunąć zbędnie zdjęcia, filmy oraz nagrania.

Aplikacje

Wyczyść pamięć podręczną

Kolejną metodą na zwiększenie pojemności pamięci w telefonie jest wyczyszczenie pamięci podręcznej w aplikacjach. W menu Ustawienia należy przejść do Aplikacji i usunąć wszystkie dane podręczne aplikacji. Oczywiście po jakimś czasie proces trzeba będzie powtórzyć. W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podczas ciągłego pobierania dane aplikacji są przechowywane w pamięci podręcznej nawet wtedy, gdy nie są używane, dlatego zaleca się czyszczenie pamięci nawet co tydzień.
Jak jeszcze zwiększyć pamięć w telefonie? Dowiesz się na następnej stronie

Wyczyść pamięć podręczną

Przenoszenie aplikacji na zewnętrzną kartę pamięci

Jeśli dysponujemy nadmiarem wolnej pamięci (niektóre ze smartfonów posiadają nawet 32 GB wbudowanej pamięci) teoretycznie nie trzeba przenosić aplikacji na zewnętrzną kartę. Pomimo tego, warto się zdecydować na taki krok, gdy z danej aplikacji nie korzystamy zbyt często, a gromadzi ona dużo danych lub gdy aplikacja wymaga szybkiego nośnika.

Przenoszenie aplikacji na zewnętrzną kartę pamięci

Aplikację na kartę można przenieść w dowolnym momencie, możemy również odwrócić ten proces. Najprostszym sposobem jest umieszczenie karty microSD w urządzeniu. Nie wszystkie telefony obsługują karty o dużej pojemności, takie jak 64 GB czy 120 GB, ale karta 32 GB powinna działać na każdym urządzeniu. Warto sprawdzić specyfikacje urządzenia przed zakupem karty.
Dowiedz się więcej o pamięci podręcznej w telefonie na następnej stronie

Usuwanie plików z folderu Pobrane

To oczywiście jedna z najprostszych metod na zwiększenie pojemności pamięci w telefonie. Należy przejść do folderu Pobrane i usunąć zdjęcia, filmy, dokumenty i nagrania przechowywane w tym miejscu. Prawdopodobnie większość treści w tym folderze i tak jest przestarzała i niepotrzebna. Warto wykonywać czyszczenie danych w tym miejscu w miarę często.

Należy pamiętać, że pamięć wewnętrzna w telefonie jest niezwykle istotna dla prawidłowego działania urządzenia mobilnego. Aby użytkownik telefonu po pewnym czasie uniknął komunikatu powiadamiającego o wyczerpaniu się miejsca w pamięci podręcznej, warto zastosować powyższe rady. Ułatwią one niezmiernie pracę z telefonem komórkowym.
Źródło: Pixabay/StarStock/Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Usuwanie plików z folderu Pobrane
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

5 mitów na temat Bluetooth, w które nikt nie powinien wierzyć