Niewiarygodne

Opublikowane 2017-09-15
1 Komentarz

7 najdziwniejszych owoców świata

Podróżując po całym świecie możemy natknąć się na różnorodne produkty, które mogą wzbudzać naszą ciekawość. Każdy kraj ma swoją odmienną kulturę, tradycję oraz różne upodobania kulinarne. Jadąc do Włoch nie sposób nie spróbować pizzy czy pasty, podróżując po Francji sera camembert, a spędzając weekend w Czechach trdelnika. Jednak oprócz pysznych potraw i deserów warto wspomnieć o smakowitych owocach, które znajdziemy w poszczególnych krajach na całym świecie. Poniżej przedstawiamy 7 najdziwniejszych owoców świata!

1. Ręka Buddy

Ręka Buddy bywa również nazywana cytron lub cedrat. Owoc ten rośnie na niewielkich drzewach w Azji. Nazwa owocu pochodzi najprawdopodobniej od miejsca z którego ten owoc pochodzi, czyli z podnóża Himalajów. Ręka Buddy wykorzystywana jest do produkcji cukierków, syropów aromatyzowanych, napojów alkoholowych, sałatek czy pachnącego cukru.

Kliknij dalej, aby sprawdzić pozostałe owoce!

2. Yangmei

Yangmei jest to owoc nazywany chińską truskawką. Owoc rośnie głównie w Chinach na drzewie, które osiąga nawet 26 metrów wysokości. Yangmei jest kulistym owocem o średnicy 1,5-2,5 cm, a jego kolor zbliżony jest do koloru truskawek. Chińska truskawka jest jak najbardziej owocem jadalnym. Ponadto, owoce są źródłem wielu cennych witamin i minerałów, które pomagają chronić serce.

3. Ogórek kiwano

Ogórek kiwano zwany również ogórkiem afrykańskim. W niektórych krajach ogórek kiwano uprawiany jest jako warzywo, jednak ogólnie traktowany jest jako owoc. Naturalnie ogórek kiwano występuje w Afryce, coraz częściej można go spotkać w naszym kraju w hipermarketach. W smaku przypomina mieszankę kiwi, ogórka i melona, natomiast zapach jest podobny do banana.

Przejdź dalej i sprawdź inne najdziwniejsze owoce świata!

4. Karambola

Gwieździsty owoc czyli karambola jest owocem pochodzącym z Indonezji, jednak od kilkunastu lat uprawiana jest w Azji. Owoc ma długość od 5 do 15 cm, a po przekrojeniu przypomina gwiazdę. Karambola jest owocem jadalnym, a w smaku przypomina połączenie gruszki, jabłka i winogron. Gwieździsty owoc można dostać w sklepach w jesieni.

5. Owoc noni

Owoc noni nazywany inaczej owocem morwy indyjskiej, uważany jest za jeden z najbardziej wartościowych owoców. Według naukowców, owoc noni zawiera ponad 100 różnych składników, które mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Roślina noni jest źródłem antyoksydantów, witaminy C, potasu, a także wielu innych składników.

Sprawdź dwa ostanie owoce, które znalazły się na naszej liście!

6. Pitaja

Pitaja jest to owoc pochodzący z Ameryki. Niekiedy nazywana jest smoczym owocem. Pitaja uprawiana jest w Azji Południowo-Wschodniej, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Australii, na Cyprze i na Wyspach Kanaryjskich. W smaku przypomina owoc kiwi, a jej charakterystyczny wygląd zawdzięcza temu, że jest gatunkiem kaktusa.

7. Bottle Gourd

Bottle Gourd czyli tykwa pospolita jest to gatunek jednorocznych roślin tropikalnych z rodziny dyniowatych. Tykwa pospolita pochodzi z Afryki, jednak obecnie występuje również w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Młode owoce zbierane są w celach konsumpcyjnych, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na gorzkie owoce, które uważane są za trujące.

Źródło: Twitter / Instagram

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Niesamowity sposób, w jaki rosną warzywa, owoce i niektóre orzechy!
Wiktoria Antoszewska
Wiktoria Antoszewska 23.09.2017, 05:13
Maja wy coś mialyscie z tym kiwano ahahha Oliwia