NiewiarygodneO co kamanModa

Opublikowane 2017-09-14
4 Komentarz

8 astronomicznie drogich i bezużytecznych przedmiotów

W dobie milionerów wydanie sporej sumy pieniędzy na zbyteczny produkt staje się codziennością. Od spinaczy do pieniędzy, przez bumerang, aż po złoty papier toaletowy, osoby które mogą sobie na to pozwolić mają szeroki wybór produktów ekskluzywnych i bajecznie drogich. Zebraliśmy 8 najdziwniejszych i astronomicznie drogich produktów, które wiele osób chciałoby mieć w swojej kolekcji. Oto one!

Cegła Supreme

Marka Supreme znana jest wśród skateboardowców, hiphopowców i wśród młodzieży. Dla nich Supreme nie jest tylko marką odzieży, jest też stylem życia. Corocznie firma przedstawia swoją kolekcję, w której znajdują się nietypowe przedmioty. W poprzednich latach pojawiły się: łomy, gaśnice, pojemniki na tabletki, materace i klaksony. W kolekcji jesienno-zimowej 2016 roku pojawiła się cegła. Tak, zwyczajna cegła, gdyby nie wytłoczone na niej logo Supreme. Cegła początkowo sprzedawała się za około 30 dolarów. Obecnie na eBayu kosztuje prawie tysiąc dolarów (około 3500 złotych). Przejdź dalej i zobacz spinacz do papieru z logo Prady.

Diamentowa torebka herbaty
Ta diamentowa torebka herbaty została wykonana w 2005 roku na 75 rocznicę powstania angielskiej firmy PG. Uważa się, że jest to najdroższa torebka herbaty na świecie. Jest warta ponad 7500 funtów. Została wykonana ręcznie przez brytyjskiego specjalistę od biżuterii Boodles. Na torebce umieszczono 280 diamentów i wypełniono herbatą marki PG. Pieniądze zebrane ze sprzedaży herbaty przekazano na Manchester Children’s Hospital.

Spinacz na pieniądze Prada
Spinacze do pieniędzy są dość tanie, można kupić je już za kilkanaście złotych. Firma Prada stworzyła własny spinacz do pieniędzy za jedyne 185$ czyli prawie 700 złotych. Uwaga, jest to wciąż spinacz do papieru. Jedna z internautek nie była pod wrażeniem i napisała na Twitterze: "185 dolarów za spinacz do papieru? Ciekawe czy potrafi utrzymać moje życie razem". Przejdź na następną stronę, gdzie dowiesz się ile może kosztować bumerang.

Bumerang Chanel
Ten luksusowy produkt z kolekcji wiosna-lato 2017 produkcji Chanel kosztował 1325 dolarów, lecz to nie cena stanowiła problem - dom mody został oskarżony o przyswajanie kultury tubylczej Australii. Bumerang wywołał gorącą debatę w mediach społecznościowych, pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami takiej reklamy. Ostatecznie firma wydała oświadczenie, w którym przeprosiła i zobowiązała się do poszanowania wszystkich kultur.

Torba Balenciaga
Francuski projektant Balenciaga w swojej kolekcji zaproponował torbę na zakupy, identyczną do tej, którą można dostać za darmo przy zakupie ich produktów. Różnica między owymi torbami jest znaczna, różni je nie tylko cena, lecz także materiał z którego zostały wykonane. Torbę, tę z półki a nie spod lady, można kupić za jedyne 1130 dolarów. Wykonana jest z cielęcej skóry, posiada mocne uchwyty i kieszenie zamykane na suwak. Pomimo wysokiej ceny i identycznego wyglądu do papierowej torby, została wyprzedana. Złoty papier toaletowy? Czemu nie! Przejdź na nas następną stronę.

Złoty klocek LEGO
W lutym 2017 roku dom aukcyjny Catawiki wystawił na aukcję jeden z najrzadszych na świecie klocków LEGO za blisko 20 000 dolarów. Klocek wykonano z 14-karatowego złota, lecz szacuje się, że będzie on wart zaledwie 2,118.54$. Uważa się, że klocków wykonano nie więcej niż 10 i zostały one wręczone wybranym partnerom biznesowym i pracownikom, którzy pracowali w firmie LEGO przez 25 lat w latach 1979-1981.

Złoty papier toaletowy
Najdroższy papier toaletowy na świecie został wyprodukowany przez firmę zwaną Toilet Paper Man. Papier został wykonany z 24 karatowego złota i składa się z 3 warstw. Wyprodukowano jedynie jedną rolkę wartą 1.558.335 dolarów australijskich, około 4 milionów polskich złotych. Zgodnie z mottem znalezionym na stronie internetowej producenta po użyciu papieru powinniśmy wznieść się na inny poziom wyrafinowania. Czyżby?

Zdrowa żywność dla kotów
W październiku 2016 brytyjska firma Green Pantry wprowadziła na rynek luksusową karmę dla kotów, która kosztuje około 918 dolarów (ponad 3000 złotych) miesięcznie. Każde opakowanie karmy waży 2 kg i jest w cenie 30 razy droższa od przeciętnej porcji karmy. Co wchodzi w skład karmy, że tyle kosztuje? Karma jest całkowicie wolna od konserwantów, GMO, dodatków i sztucznych barwników. W jej składzie znajduje się: kawior Arenkha, szkocki łosoś, ręcznie odławiany homar z rejonu Norfolk, krab z Devon, organiczne szparagi, ziarna quinoa i szafran.
Co o tym myślisz? Skusisz się na któryś z wymienionych przez nas produktów?
Źródło: oddee.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Znaki zodiaku sklasyfikowane od najwyższego do najniższego prawdopodobieństwa zostania milionerami!
Aleksander Szczepankowski
Aleksander Szczepankowski 19.09.2017, 05:13
Kamil wyślij Kruszwilowi XD
Maciej Winek
Maciej Winek 19.09.2017, 05:13
Weronika WinekHubert Winiarek tarł by co?
Hubert Winiarek
Hubert Winiarek 19.09.2017, 05:13
Chce taki na urodziny xd
Maciej Winek
Maciej Winek 19.09.2017, 05:13
Dobra to chuj nerek sprzedam byś sobie mógł patrzeć dupe
Hubert Winiarek
Hubert Winiarek 19.09.2017, 05:13
Chce taki na urodziny xd
Maciej Winek
Maciej Winek 19.09.2017, 05:13
Dobra to chuj nerek sprzedam byś sobie mógł patrzeć dupe