NiewiarygodneO co kamanModa

Opublikowane 2017-09-13
2 Komentarz

9 Chińskich podróbek znanych marek

W Chinach ogromną popularnością cieszą się podróbki produktów największych zachodnich korporacji. Od projektantów ubrań, przez maszynki do golenia, aż do konsoli do gier wideo, Chińczycy są w stanie stworzyć produkt identyczny do oryginalnego. Co prawda, nie są one jakościowo tak dobre, jak prawdziwe produkty, ale sprzedają się równie dobrze. Oto lista 9 najśmieszniejszych podróbek produktów znanych marek.

Calvim Klain
Lubisz odzież marki Calvin Klein? W Chinach znajdziesz identyczne produkty pod śmiesznie brzmiąca nazwą, Calvim Klain. Tak dziwnie brzmiącą nazwę mogłaby wykorzystać kapela rockowa bądź metalowa. Nazwa Calvin Klein jest dość często wykorzystywana i przerabiana. Na wielu zdjęciach krążących w Internecie można znaleźć inne śmieszne nazwy, takie jak: Caiwen Kelai, Carven Kerner i Carlin Klair. Przejdź na następną stronę, zobacz jak wygląda logo KFC.

Gilnghey
To nie tylko śmiesznie brzmiąca nazwa dla produktów do golenia, lecz dla produktów w ogóle. Kolorystyka i kształt liter nasuwa słuszne skojarzenia. Tak, to jest imitacja maszynki do golenia znanej marki Gillette. Jeśli w którymś momencie życia znajdziesz się w Chinach i będziesz potrzebować maszynki lub pianki do golenia, w najbliższym sklepie poszukaj produktów marki Gilnghey.

OFC
Na bilbordach znanej sieci fast food obok rozpoznawalnego logo widnieje rysunek pułkownika Sandersa, założyciela KFC. Natomiast w Chinach pojawiła się restauracja o nazwie OFC z wizerunkiem Baracka Obamy. Użycie twarzy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest nie na miejscu i jest po prostu dziwaczne. Być może Chińczycy uważają, że to dobry pomysł na zwiększenie sprzedaży smażonych kurczaków. Przejdź dalej, zobacz inne śmieszne podróbki.

Okay
Olay to firma produkująca kosmetyki, szampony, balsamy itd. Zna ją większość kobiet na całym świecie. Niestety nie w Chinach, tam kobiety muszą zadowolić się produktem marki Okay. Prawdopodobnie nie pieni się tak intensywnie, włosy nie są wolne od łupieżu, a skóra nie jest gładsza jak po użyciu oryginału, ale jest Okay czyli w porządku. Być może, jak na zapotrzebowanie Chińczyków, to wystarcza...

oMC McDnoald’s
W tym logo widnieje zbyt wiele złotych łuków, co mogłoby nawet u Chińczyka wzbudzić pewne podejrzenia. Oryginalne logo McDonald’s jest bardziej subtelne, mniej widoczne są złote litery. Logo oMC McDnoald’s jest dość żałosną próbą uniknięcia pozwu od pierwotnej firmy produkującej fast food. Zwłaszcza, że w Chinach istnieje już wiele restaracji sieci McDonald’s. Na następnej stronie znajdziesz podróbkę popularnej gry wideo.

Pizza Huh
Zakładamy, że druga połowa tej nazwy pochodzi z ust klienta, który zdał sobie sprawę, że pizza sprzedana w tym lokalu nie smakuje jak oryginał. Lokal o tej nazwie istnieje nadal w Chinach pomimo, że w kraju pojawiła się Pizza Hut. Być może właściciele tej pizzeri postanowili zrobić sobie żart z zachodnich turystów i liczą na ich dość kiepski wzrok.

9 Chińskich podróbek znanych marek 1

PolyStation
PolyStation jest doskonałym przykładem kradzieży intelektualnej. Ta konsola nie tylko wygląda na platformę PlayStation One, ale i pudełko wygląda dokładnie jak oryginalnego produktu. Wygląd kasety z grami jest zbliżony do kasety z Super Nintendo. Zamawiając przedmioty na chińskiej aukcji, przeliteruj uważnie nazwy produktów, które kupujesz. Po otwarciu przesyłki bardzo możesz się zdziwić. Adidas, jest znaną firmą produkującą odzież sportową, a jak brzmią śmieszne nazwy podróbek? Przejdź na następną stronę.

Abidas
Zamiast skupiać się na jednej konkretnej nazwie podróbki produktów znanej firmy odzieżowej Adidas, postanowiliśmy wymienić większość z nich. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy szczerze przekonani, że te produkty są najbardziej popularne w Chinach. Liczba podrobionych nazw przedmiotów Adidasa jest dość długa. Można na niej znaleźć takie dziwolągi jak: Avivas, Adadis, Daiads, Adidos, Abcids, Abidas i Odidoss.

Tuna
Perełką na naszej liście najpopularniejszych podróbek są produkty z logo “Tuna”, które jest niczym innym jak imitacją marki odzieżowej Puma. Symbolem znanej marki odzieżowej Puma jest zwierzę, kot odzwierciedlający prędkość i zwinność, który doskonale kojarzy się ze sportem i odzieżą sportową. Natomiast, czy Tuna, tuńczyk może być atrybutem sportowca? Być może, ale pływaka...
Źródło: therichest.com / Twitter / Daily Express

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Jak odróżnić podróbkę od oryginału?
Ida Skolimowska
Ida Skolimowska 18.09.2017, 05:13
Minji Fourever Emma Brettschneider Nina Feceneć
Rafał Jaliński
Rafał Jaliński 18.09.2017, 05:13
Pic na wode.widać że to fotoshop przy mc donalds i pizza hut te same witryny są tylko szyldy inne.