ZwierzętaPoradyRodzina

Opublikowane 2017-09-13
0 Komentarz

10 najlepszych ras psów dla rodziny

Ogólnie rzecz biorąc psy to zwierzęta stadne. Swoją ludzką rodzinę traktują jako stado i czują się jej częścią. Priorytetem dla rodziny przy wyborze psa jest, aby był on nieagresywny zwłaszcza do małych dzieci. Jaka rasa psa będzie odpowiednia dla rodziny? Spośród wielu ras wybraliśmy te najłagodniejsze, które świetnie spędzą rolę opiekuna swojej paczki.

Beagle
Beagle były postrzegane jako psy myśliwskie, ze względu na ich silną budowę ciała i brak odczuwania zmęczenia. Psy tej rasy będą doskonałymi towarzyszami bardzo aktywnych i energicznych dzieci. Beagle lubią się bawić i zawsze są pełne energii. Ich niewielkie rozmiary mogą sugerować, że jest inaczej, lecz psy te potrzebują dużej dawki energii. Psy są opiekuńcze i będą doskonale opiekować się dziećmi. Jednakże wymagają także pielęgnacji, częstych kąpieli i szczotkowania, gdyż mocno zrzucają sierść. Przejdź na następną stronę i zobacz inne rasy.

Maltańczyk
W czasach elżbietańskich uważano maltańczyki za zwierzęta, które łagodzą ból i zmniejszają niepokój. Umaszczenia maltańczyki zawsze było białe, dzięki niemu wyglądają bardzo elegancko i wyniośle. Psy tej rasy są jednymi z najbardziej przyjaznych ras. Dobrze przystosowują się do ludzi, lecz wolą przebywać z dorosłymi niż z dziećmi. Ich sierść wymaga pielęgnacji, co nie jest trudne, gdyż łatwo się ją wyczesuje.

Bull Terier
Bull Teriery uznawane są za zwierzęta agresywne, podczas gdy w większości przypadków zachowują spokój. Uwielbiają się bawić i dokazywać. Łatwo odnajdują się w domu, lubią przebywać zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Psy tej rasy doskonale radzą sobie z dziećmi. Bull Teriery potrzebują dużej dawki ćwiczeń, mimo, że ich spokój może sugerować co innego. Na następnej stronie znajdziesz kolejne przykłady ras psów dla rodziny.

Collie
Te psy to świetne zwierzęta domowe, zwłaszcza dla początkujących właścicieli, ponieważ szybko i łatwo można je wytresować oraz z racji tego, że rzadko gryzą. Dobrze czują się w towarzystwie dzieci, a ich spokojna natura czyni ich niezwykłymi opiekunami. Collie są bardzo inteligentne i pierwotnie hodowano je jako psy pasterskie. Ich jedwabista sierść wymaga częstej pielęgnacji.

Nowofunland
Trudno nie zakochać się w tak dużej ilości futra. Psy te znane są z naturalnej miłości do dzieci. Uwielbiają przebywać w towarzystwie ludzi, mimo swych rozmiarów nie mają problemów z odnalezieniem się w małej przestrzeni. Nowofundlandy z natury są łagodne, miłe i cierpliwe. Jedynym takim mankamentem tej rasy jest tendencja do nadmiernego ślinienia się. Przejdź na następną stronę i dowiedz się, który pies jest najinteligentniejszy.

Pudle
Pudle to bardzo inteligentne zwierzęta. W testach na inteligencję zajmują drugie miejsce, zaraz po border collie. To doskonałe psy rodzinne. Wesołe, wierne, które bardzo mocno przywiązują się do swojego opiekuna. Spośród rodzinny pudli, najbardziej rodzinne i spokojne są pudle duże. Natomiast skłonne do figli i psot są pudle miniaturki. Pudle to zwierzęta, które mogą towarzyszyć alergikom, ponieważ nie linieją.

Husky
Psy tej rasy to kochający towarzysze. Niestety nie są to odpowiednie zwierzęta dla osób początkujących w wychowywaniu psa. Są to psy bardzo inteligentne, kochane i niezależne, pomimo ich groźnego i “wilczego” wyglądu. Ich tresura wymaga dużo pracy i konsekwencji. Nie okazują żadnej agresji w stosunku do członków rodzin lub innych zwierząt. Przejdź na następną stronę i znajdź psa dla Twojej rodziny.

Owczarek niemiecki
Przede wszystkim warto wspomnieć, że Owczarek niemiecki jest jednym z najlepszych psów stróżujących, wśród wszystkich ras psów. Są niezwykle lojalne wobec swoich właścicieli. Niezwykle czujne, inteligentne i bardzo terytorialne. Ze względu na swe niezwykłe cechy, powszechnie używa się owczarków jako psy policyjne. Owczarki nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji i są doskonałym wyborem dla osób, które po raz pierwszy adoptują psa.

Labrador retriever
Labradory to wspaniałe psy, które służą za przewodników i potrafią wykrywać narkotyki. Są jedną z najpopularniejszych ras na świecie, ponieważ są zabawne, cierpliwe i kochające. Ich natura jest stała, nie są skłonne do agresji oraz łatwo się uczą. Potrafią także chronić swoich opiekunów. Ich naturalna łagodność sprawia, że są idealnymi towarzyszami nawet dla najmłodszych dzieci.

Golden retriever
Golden retrievery są znacznie mniejsze od labradorów. To niezwykle mądre zwierzęta, które można łatwo wyszkolić. Lubią zadowalać swoich opiekunów i pragną dużej uwagi z ich strony. Łagodna natura wyklucza wszelką agresję. Są to psy opiekuńcze, mające niesamowity kontakt z dziećmi. Labradory mają duży poziom energii, który należy obniżyć poprzez zabawy i długie spacery.
Źródło: thrutcher / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

10 najbardziej niebezpiecznych ras psów na świecie