Niewiarygodne

Opublikowane 2017-09-13
0 Komentarz

Ekranizacje filmów oparte na prawdziwych historiach

Filmy oparte na faktach najczęściej okazują się być dramatami obyczajowymi. Ukazują one życie prawdziwych ludzi, tragiczne przeżycia, smutne historie miłosne oraz niesprawiedliwość tego świata. Jednak oprócz filmów bazujących na prawdziwych historiach, wiele światowych ekranizacji tworzone jest na podstawie historii prawdziwych osób lub inspirowane bohaterami popularnych filmów. Jakie historie stały się inspiracją do stworzenia kolejnych dzieł filmowych?

1. Królewna Śnieżka

Pierwszą osobą, która została zaangażowana do stworzenia postaci Królewny Śnieżki w animacji z 1937 roku jest Marge Champion, która była amerykańską aktorką, tancerką i choreografem. W trakcie produkcji filmu animowanego “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” ruchy Marge wykorzystywane były jako model tańca, w celu zwiększenia realizmu postaci.

Przejdź dalej, aby poznać inne historie!

2. Jabba

Jabba jest to fikcyjna postać z popularnej sagi filmowej “Gwiezdne wojny”. Jak się okazuje, postać Jabby inspirowana była znanym angielskim aktorem Sydneyem Greenstreetem, a właściwie graną przez niego postacią w filmach: “Casablanca” oraz “Sokół maltański”. Czarny charakter niewątpliwie był inspiracją do stworzenia postaci Jabby.

3. Michael Corleone

Michael Corleone to fikcyjna postać z kultowego już filmu “Ojciec chrzestny”. W rolę Michaela Corleone wcielił się oczywiście Al Pacino, jednak jak się okazuję inspiracją do stworzenia bezlitosnego dona był Salvatore Vincent "Bill" Bonanno. Bonanno był synem szefa sycylijskiej mafii Cosa Nostra i właśnie ten fakt łączony jest z postacią graną przez amerykańskiego aktora.

Kliknij dalej, aby dowiedzieć się więcej

4. Aladyn

Pełnometrażowy film animowany z 1992 roku, który opowiadał historię ubogiego chłopca Aladyna. Do stworzenia postaci Aladyna potrzeba było młodych i przystojnych mężczyzn, którzy byliby inspiracją dla twórców animowanego filmu. Jak się okazuje, pierwszą inspiracją był aktor Tom Cruise, jednak ciężko było stworzyć postać Aladyna na podstawie jednego hollywoodzkiego uśmiechu. Dlatego też drugą osobą, która przyczyniła się do stworzenia Aladyna był MC Hammer, twórca przeboju “U can’t touch this”.

5. Indiana Jones

Indiana Jones jest to postać fikcyjna wykreowana przez scenarzystę George’a Lucasa. W 1954 roku aktor Charlton Heston zagrał postać o imieniu w Harry Steele w filmie “Tajemnica Inków”, który został uznany za pierwszego Indianę Jones. Ponadto, historia Indiana Jones była najprawdopodobniej inspirowana amerykańskim naukowcem - Hiram Bingham III. Największym osiągnięciem naukowca było odkrycie osady Inków w Machu Picchu.

Sprawdź, jakie jeszcze filmy powstały na wzór prawdziwych historii!

6. Hannibal Lecter, Buffalo Bill i Leatherface

Postaci ze słynnych horrorów takich jak “Milczenie owiec” oraz “Teksańska masakra piłą mechaniczną” inspirowane były amerykańskim mordercą zwanym Rzeźnikiem z Plainfield. Zbrodnie dokonane przez Eddiego Geina spokojnie mogłyby zostać inspiracją dla wielu twórców horrorów, jednak najlepiej wykorzystał je Alfred Hitchcock.

7. Mała Syrenka

Pełnometrażowy film animowany, który nawiązuje do baśni Mała Syrenka Hansa Christiana Andersena został wyprodukowany w 1989 roku. Co dziwne, twórcy filmu tworząc wizerunek Małej Syrenki zainspirowali się znaną aktorką Alyssą Milano. Aktorka dowiedziała się o tym, dopiero, gdy została zaproszona na premierę filmu. Jeśli się dobrze przyglądniemy, to zauważymy podobieństwo.

Źródło: Giphy / Twitter

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!