O co kamanNewsy

Opublikowane 2017-09-12
0 Komentarz

Już dziś premiera telefonu iPhone. Czego możemy się spodziewać w nowej wersji?

12 września, dokładnie o 9:42 czasu wschodniego (19:42 czasu polskiego) zaplanowano odsłonę nowego telefonu firmy Apple. Najnowszy smartfon ma być początkiem nowej serii firmy, która będzie honorować dziesiątą rocznicę stworzenia tego urządzenia. Dwa dni przed premierą, miały miejsce dwa przecieki, które ujawniły kilka nowych cech telefonów iPhone. Czy podejrzenia potwierdzą się? Zobacz prawdopodobne specyfikacje najnowszego modelu firmy Apple.

Co zaprezentuje Apple? Apple planuje przełamać tradycję i wydać trzy modele telefonów: iPhone'a X, iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus. Telefonem flagowym ma stać się iPhone X, który będzie znacznie różnił się od poprzedników. Będzie on także telefonem honorującym dziesięcioletnią rocznicę produkcji iPhone. Więcej informacji, które wyciekły znajdziesz na następnej stronie.

Tradycyjnie firma Apple wydaje co rok nowy model telefonu, który jest unowocześnioną wersją poprzedniego modelu. Zgodnie z tą logiką, iPhone 8 i 8 Plus mają być jedynie odświeżoną wersją iPhone'a 7, na przykład wbudowano szybszy procesor oraz znacznie wydłużenie czasu pracy na baterii. Jakie funkcje będzie posiadał iPhone X?
Oto niektóre najbardziej prawdopodobne zastosowane technologie w iPhone X.

Wyświetlacz Edge-to-edge
Sir Jony Ive, szef firmy Apple, od dawna miał ambicję stworzenia iPhone'a, który wyglądałby jak kawałek szkła, z ekranem pokrywającym całą przednią część telefonu. Wycieki sugerują, że wizja Ivy'ego może się sprawdzić. Dotychczasowy wyświetlacz telefonów oparty jest na technologii LCD. Natomiast wyświetlacz nowego iPhone X ma mieć wyświetlacz OLED o przekątnej 5,8 cala. Zastosowanie tej technologii, pozwoliłoby firmie Apple zwiększyć rozmiar ekranu bez zmiany wielkości telefonu. Sprawdź co kryje się w nowym iPhone.

Brak przycisku Home
Przycisk główny był cechą każdego iPhone od początku, czyli od 2007 roku. W przypadku iPhone X, firma Apple podobno postanowiła się go pozbyć. W zamian wprowadziła zaawansowaną technologię wykrywania nacisku za pomocą technologii 3D Touch. W zeszłorocznym iPhone'ie 7 przycisk Home wibrował. Ekran iPhone również budzi się, gdy telefon zostanie podniesiony. Więc nie ma potrzeby fizycznego dotykania przycisku Home. Firma Apple znalazła sposób osadzenia na ekranie czytnika linii papilarnych, co może rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem. Najnowszy przeciek z firmy Apple ujawnił, że fizyczny przycisk Home zastąpiono wirtualnym, któremu można zmienić rozmiar lub nawet go ukryć.

SmartCam
Wyciek kodu pod koniec lipca, zasugerował nowe funkcje w technologii aparatu firmy Apple. "SmartCam" został zastosowany w oprogramowaniu głośnika HomePod, który może rozpoznawać różne sceny i obiekty, takie jak: fajerwerki, liście, niemowlęta, zwierzęta, śnieg czy sport. Nowe rozszerzenia będą również umożliwiały poruszanie się w mieście. W widoku aparatu wyświetlane będą kierunki, w którym mamy się udać, aby dojść do celu. Zobacz jaki procesor wbudowano w nowy iPhone.

System iOS 11
Najlepszym dowodem na to, jak będzie wyglądać w środku iPhone X, jest najnowsze oprogramowanie firmy Apple, które zostało opublikowane w czerwcu i prawdopodobnie zostanie zainstalowane na nowym urządzeniu. System ten oferuje zmiany głównie w zabezpieczeniach, takich jak: nieprzeszkadzanie podczas jazdy czy awaryjne blokowanie telefonu, gdy jego właściciel znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Ładowanie bezprzewodowe (indukcyjne)
Baterie są nadal poważnym problemem w telefonach komórkowych. Działanie baterii przy jednorazowym ładowaniu jest wciąż niewystarczające. Oznacza to, że producenci poszli na kompromis i skupili się na technologii, takich jak szybkie ładowanie. Plotki głoszą, że bardzo prawdopodobne jest zastosowanie tej technologii w nowym telefonie iPhone X. Sprawdź w jakich kolorach dostępne będą nowe wersje telefonu.

Dostępne kolory
Jakie kolory będą posiadały nowe modele telefonów? Analitycy sugerują, że iPhone X będzie dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym i w kolorze miedzi bądź złota. Kolor biały i czarny są sztandarowymi barwami iPhone, więc telefon w tych dwóch barwach bezsprzecznie pojawi się na premierze.

Jaki rozmiar będą posiadać nowe modele?
Dzięki nowemu procesorowi A11, iPhone X będzie niewątpliwie szybszy. Prawdopodobnie cena podstawowego modelu iPhone X będzie oscylować wokół 1200-1500 dolarów, w zależności od pojemności pamięci wewnętrznej. Natomiast ceny iPhone 8 i 8 Plus są porównywalne do wcześniejszej wersji iPhone 7 i będą wahać się między 600-800 dolarów.
Czy informacje, które przeciekły potwierdzą się? Dowiemy się tego już dziś wieczorem!
Źródło: Twitter / telegraph.co.uk / cnet.com

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?