O co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-09-08
0 Komentarz

5 sztuczek i ukrytych funkcji Snapchat

Snapchat jest aplikacją mobilną działającą w systemie Android i iOS. Dzięki niej można dzielić się zdjęciami i filmami, które po otworzeniu są widoczne przez maksymalnie 10 sekund. Aplikacja ta cieszy się ogromna popularnością. Ma ponad 166 mln użytkowników, korzystających z niej każdego dnia. Snapchat posiada także wiele skrótów, sztuczek i ukrytych funkcji, o których wie niewiele osób. Poznanie ich pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać tę aplikację i sprawi, że udostępnianie zdjęć czy filmów będzie znacznie łatwiejsze. Oto 5 najlepszych sztuczek w aplikacji Snapchat.

Shazam w aplikacji Snapchat
Użytkownicy Snapchat mogą dowiedzieć się, jaki utwór odtwarzany jest w tle filmu i to tylko za jednym dotknięciem. Aby poznać usłyszany utwór, nie jest konieczne opuszczenie aplikacji. Dotknij dowolne miejsce na ekranie, upewniając się, że nikt nie pojawi się w kadrze (inaczej uruchomi się menu filtrów). Na ekranie pojawią się obracające się kręgi pracującej aplikacji Shazam. Trzymaj palec tak długo, aż aplikacja znajdzie dane dotyczące utworu. Shazam pokaże wszystkie informacje na temat danej piosenki, wskaże tytuł, artystę i teledysk. Piosenkę możesz również przesłać znajomym jako Snap. Na następnej stronie znajdziesz więcej wskazówek.

Nożyczki w Snapchat
Teraz możesz wyciąć część Snapa i przekształcić ją w nalepkę. Po zrobieniu Snapa zobaczysz niewielką ikonę, która wygląda jak mała para nożyczek. Po dotknięciu ikonki nożyczek wybierz kontur obiektu jaki chcesz “wyciąć”. Obiekt wyskoczy jako naklejka zaraz po oderwaniu palca. Snapchat automatycznie zapisuje naklejki. Teraz wystarczy dodać ją jako naklejkę do następnego Snapa. Można także zwiększać i zmniejszać jej rozmiar. Jeśli chcesz stworzoną przez siebie naklejkę usunąć, wystarczy przytrzymać ją, a następnie przeciągnąć do kosza w górnej części ekranu.

Narzędzie Pędzel
Jedną z ciekawych funkcji programu Snapchat jest narzędzie pędzel, dzięki któremu można nadać nowe filtry. Aby użyć pędzla, otwórz zapisane zrzuty we “Wspomnieniach” i wybierz “Edytuj i wyślij”. Następnie znajdź w lewym górnym rogu ekranu mały ołówek i wybierz ikonę pędzla. Twym oczom ukaże się ogromny wybór filtrów tematycznych. Przejdź na następną stronę i poznaj więcej ciekawych funkcji.

Utworzenie Grupy
W Snapchat można utworzyć grupę do maksymalnie 16 osób. Aby utworzyć grupę, otwórz chat, a następnie kliknij przycisk w lewym górnym rogu i dodaj członków. Wtedy wszystko co musisz zrobić, to nadać grupie nazwę. Wiadomości przesłane w grupie znikną w ciągu 24 godzin, lecz grupa nadal pozostanie. Podobnie jak prywatne wiadomości, można je zapisywać.

Jak przeczytać wiadomość żeby nadawca nie dowiedział się o tym
Ta sztuczka pozwala na zrobienie zrzutu wiadomości, choć jej nadawca nie będzie o tym wiedzieć. Uruchom aplikację Snapchat, lecz nie otwieraj wiadomości, która znajduje się w skrzynce odbiorczej. Bez zamykania aplikacji, przełącz telefon w tryb samolotowy. Nadal powinieneś być w stanie otworzyć i zobaczyć wiadomość. Zrób zrzut ekranu, zamknij aplikację i upewnij się, że nie działa w tle. Wyłącz tryb samolotowy i włącz ponownie aplikację. Wiadomość nadal powinna być widoczna jako nieodczytana.
Źródło: curiousmob.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Wszystko o Spice Girls i ich powrocie na scenę!