NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-09-07
0 Komentarz

8 rzeczy, których mężczyźni nie wiedzą o kobietach

O książce amerykańskiego psychologa, dr Alana Lowella Francisa „Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach” było głośno jakiś czas temu. W Stanach Zjednoczonych sprzedała się w milionach egzemplarzy. Dr Alan w swoich badaniach starał się sprawdzić stan wiedzy mężczyzn na ten temat. Książka zawiera 122 strony i każda z nich jest pusta. Psycholog doszedł do wniosku, że płeć męska nie wie nic na temat kobiet.

Długość życia

Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Wiele osób zna te statystyki, ale nie wszyscy znają prawdziwą przyczynę tego faktu. Kobiety teoretycznie mają zdrowsze nawyki niż mężczyźni Mniej palą i lepiej się odżywiają, a także posiadają lepiej rozwinięty system odpornościowy organizmu. Płeć męska wykazuje gorsze działanie układu immunologicznego, co wpływa na ich długość życia.
Przejdź na następną stronę

Długość życia

Majątek

Równouprawnienie na rynku pracy umożliwia kobietom odniesienie sukcesu zawodowego na równi z mężczyznami. Co więcej wiele pracujących kobiet jest bardziej skuteczna w planowaniu kariery niż płeć męska. Jeśli chodzi o dziedziczenie majątku to 19 spośród 20 najbogatszych kobiet świata przejęło spadek po swoich mężach lub rodzicach. Potrafią jednak doskonale nim zarządzać.

Majątek

“Trudne dni”

Obecnie młode dziewczęta o wiele wcześniej rozpoczynają okres dojrzewania w porównaniu do naszych prababek. Współczesne kobiety w ciągu całego życia dostają okres około 450 razy, co daje 2500 trudnych dni, czyli około 7 lat. Biorąc pod uwagę objawy, można powiedzieć, że jest to długi okres cierpienia. Nasze prababki miesiączkowały o wiele rzadziej, około 160 razy.
Przejdź na następną stronę

“Trudne dni”

Koszmary senne

Badacze skupili się również na długości oraz jakości snu płci pięknej. Okazuje się, że kobiety doświadczają o wiele więcej koszmarów sennych niż mężczyźni. Naukowcy jeszcze nie do końca są w stanie określić, dlaczego tak się dzieje. Podejrzewają, że zaburzenia snu są spowodowane stresującym trybem życia i zwiększoną wrażliwością emocjonalną.

Kierownicze stanowiska

Kobiety nie powinny już mieć problemów z zajmowaniem najwyższych stanowisk w firmie. Wiadomo, że na Jamajce czy w Kolumbii płeć piękna w większości przypadków zajmuje kierownicze miejsca. Pomimo tego, że nie jest im łatwo pokonać podświadome uprzedzenia, stereotypy czy zakorzeniona męską kulturę kierownictwa, posiadają o wiele lepsze zdolności do kierowania firmą niż płeć męska.
Przejdź na następną stronę

Kobiety scenarzystki

Współcześnie wydaje się oczywistym fakt, że obie płcie mogą pracować jako scenarzyści. Jednak cały przemysł filmowy zdominowany jest przez mężczyzn. Niewiele kobiet pracuje w branży jako reżyserki czy scenarzystki. Czy to tylko kwestia braku talentu? Raczej nie. Do nielicznych sławnych kobiet należy Nora Ephron, znana między innymi dzięki scenariuszowi do filmu “Kiedy Harry poznał Sally”.

Kobiety i biustonosze

Zdecydowana większość kobiet nosi staniki na co dzień. Biustonosz stanowi podstawowy element kobiecej garderoby. Niestety dużo pań ma problem z właściwym dobraniem stanika, co jest przyczyną niewygody i problemów estetycznych. Piersi muszą być odpowiednio “podtrzymane”, aby odciążyć kręgosłup oraz ramiona. Stanik nie może krępować swobodnych ruchów ciała.

Język ciała

Kobiecy język ciała jest niezwykle bogaty. Wnikliwy obserwator będzie w stanie odczytać wiele informacji ze sposobu ułożenia kobiecych nóg i rąk. Mowa ciała zdradza również uczucia jakie kobieta żywi wobec mężczyzny. Ściągnięte z tyłu łopatki oraz opuszczone, złączone dłonie oznaczają zainteresowanie. Skrzyżowane ramiona mówią o braku zainteresowania. Dłonie luźno oparte na biodrach wskazują, że dziewczyna pragnie tylko przyjaźni.
Źródło: Starstock/ Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Koszmary senne
4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!