Porady

Opublikowane 2017-09-07
0 Komentarz

7 cennych wskazówek, które pomogą odnowić samochód!

Według oficjalnych statystyk, co 6 mieszkaniec naszej planety posiada samochód. Liczba samochodów rośnie z dnia na dzień w zastraszającym tempie. Coraz więcej rodzin posiada w domu więcej niż jedno auto, które wykorzystuje się w celu dojazdu do pracy lub szkoły. Nadal jednak spora część samochodów poruszających się po naszych ulicach pochodzi z drugiej ręki. Używane samochody mają zazwyczaj zniszczony lakier, który nadaje się do polerowania i zabezpieczenia specjalnymi preparatami. Jeśli jednak zależy Ci na odnowieniu swojego samochodu, mamy na to kilka sprawdzonych sposobów!

1. Felgi jak nowe

Jeśli zależy Ci, aby felgi w samochodzie wyglądały jak nowe koniecznie musisz spróbować tego sposobu! Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wydawać majątku na specjalistyczne preparaty do czyszczenia felg aluminiowych czy stalowych. Wystarczy tylko, że w sklepie spożywczym zaopatrzysz się w sodę oczyszczoną, którą następnie połączysz z wodą w proporcjach 1:1. Gotową pastę należy nałożyć na felgi i pozostawić na 20 minut, a następnie zmyć wodą.

Przejdź na następną stronę

1. Felgi jak nowe 1

2. Czyszczenie tapicerki

Wszyscy wiemy, że dbanie o porządek w samochodzie jest bardzo trudne. Szczególnie gdy spędzamy w aucie kilkanaście godzin w przeciągu tygodnia. Po paru dniach intensywnego użytkowania samochód nadaje się do kapitalnego sprzątania. Ponadto, od czasu do czasu warto wyczyścić zabrudzoną jedzeniem tapicerkę. Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwych zabrudzeń warto użyć sody oczyszczonej, która należy wymieszać z niewielką ilością octu i kwaskiem cytrynowym. Gotową mieszankę nanosimy na zabrudzenie i delikatnie czyścimy za pomocą szczoteczki. Po wyschnięciu wystarczy odkurzyć całą tapicerkę i gotowe!

2. Czyszczenie tapicerki

3. Odświeżacz powietrza

Jeśli nie przepadasz za intensywnym zapachem odświeżaczy dostępnych na rynku, koniecznie musisz spróbować przygotować własny odświeżacz! Przygotowanie domowej roboty odświeżacza zajmie Ci tylko chwilę i jest bardzo proste. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sodę oczyszczoną oraz jeden ulubiony olejek eteryczny. W niewielkiej szklanej misce mieszamy kilka łyżeczek sody oczyszczonej, a następnie dodajemy odrobinę olejku eterycznego. Całość mieszamy i przekładamy do szklanego pojemnika z korkiem.

Przejdź na następną stronę

3. Odświeżacz powietrza

4. Szczoteczka do zębów

Szczoteczki do mycia zębów mają wiele zastosowań! Jak się okazuje, mogą pomóc zadbać o nasz samochód i znacznie ułatwić nam pracę. Szczoteczka do zębów pomoże dotrzeć w niedostępne miejsca w Twoim samochodzie, dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się brudu. Szczoteczka z twardym włosiem świetnie sprawdzi się również do czyszczenia felg.

4. Szczoteczka do zębów

5. Lepsza widoczność

Niezależnie od wysiłku i dostępnych na rynku chemicznych środków, czyszczenie szyb jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. Wystarczy, że na jedną noc zostawimy auto na dworze i o poranku szyby będą nadawały się do ponownego mycia. Jeśli jednak chcesz, aby szyby w samochodzie pozostały nieskazitelnie czyste na dłużej, sięgnij po wodę z octem. Niewielką ilość octu wlej do butelki z wodą i używaj tak, jak zwykłego płynu do mycia okien.

Przejdź na następną stronę

5. Lepsza widoczność

6. Czyste i błyszczące elementy skórzane

Ten prosty trik pozwoli utrzymać w czystości wszystkie skórzane elementy tapicerki oraz kokpitu. Nie warto wydawać fortuny na specjalistyczne preparaty do pielęgnacji skórzanych elementów kokpitu. O wiele bardziej opłaci się nam zakup butelki oliwy z oliwek. Oliwa nie zawiera żadnych drażniących substancji chemicznych, dlatego też jest idealna do czyszczenia skóry. Za pomocą miękkiej szmatki rozprowadź po kierownicy i desce rozdzielczej niewielką ilość oliwy z oliwek i przetrzyj kilka razy.

6. Czyste i błyszczące elementy skórzane

7. Sierść

Osoby, które mają zwierzęta i kochają z nimi wszędzie podróżować, na pewno doskonale znają ten problem. Sierść czworonoga w samochodzie znajduje się dosłownie wszędzie, jednak najtrudniej jest ją usunąć z samochodowej tapicerki. Pomóc nam w tym może rozpylenie niewielkiej ilości czystej wody na siedzenia, a następnie przetarcie za pomocą ściągaczki do wody. Po wyschnięciu możemy dodatkowo odkurzyć wnętrze naszego auta.

Źródło: Starstock / Giphy

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

7. Sierść
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!