O co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-09-06
0 Komentarz

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu

Dzisiaj człowiek, który nie posiada inteligentnego telefonu jest w mniejszości. Życie bez korzystania z telefonu wydaje się niemożliwe. Telefon zastąpił wiele urządzeń, które do tej pory używaliśmy na co dzień. Coraz częściej pojawiają się nowe rozwiązania znacznie ułatwiające życie. My zebraliśmy kilka aplikacji i funkcji telefonu, bez których nie możesz się obejść.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 1

1. Tłumacz obrazu
Jedną z ciekawszych aplikacji, która może znaleźć się w naszym telefonie jest tłumacz Google. Choć jest on wciąż udoskonalany i wciąż popełnia błędy, zostało wdrożone bardzo ciekawe rozwiązanie. Mianowicie jest to funkcja tłumaczenia obrazu, a dokładnie tekstu znajdującego się na obrazie. Funkcja ta jest niezwykle przydatna, zwłaszcza podczas podróży, gdy nie rozumiemy języka. Wówczas wystarczy zrobić zdjęcie tekstu, a aplikacja przetłumaczy co kryje się pod tajemniczym napisem. Przejdź na następną stronę po więcej wskazówek.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 2

2. Telefon jako pilot
Najczęstszym problemem dzisiejszego społeczeństwa jest… znalezienie pilota do telewizora. Wyprawa w poszukiwaniu pilota może okazać się trudniejsza niż wejście na szczyt Mont Blanc. Jeśli masz przy sobie telefon, zainstaluj aplikację, która spełnia funkcję pilota. Uwaga jest tylko jedna, mianowicie aplikacja sprawdza się tylko w najnowocześniejszych telewizorach i czy będzie ona poprawnie działać zależy również od modelu telefonu.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 3

3. Telefonu zamiast lusterka
Jak wiadomo, większość telefonów posiada dwa aparaty fotograficzne, z przodu i z tyłu. Korzystając z przedniej kamery można użyć telefonu zamiast lusterka. Ta funkcja jest niezwykle przydatna dla pań, które chcą sprawdzić w jakim stanie jest ich fryzura bądź makijaż. Dodatkowym atutem posiadania aparatu w telefonie jest możliwość nagrywania krótkich filmów. Tym sposobem można sprawdzić, jak się ma tył fryzury. Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych aplikacji.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 4

4. Ładowanie telefonu w trybie samolotowym
Kiedy mamy mało czasu na naładowanie baterii, nie licz na cud. Sztuczka w szybkim ładowaniu baterii polega na przełączeniu telefonu w tryb samolotowy. W trybie samolotowym większość funkcji telefonu zostaje wstrzymana, co również ogranicza zużycie baterii i przyspiesza jej naładowanie. Po zakończeniu ładowania pamiętaj o powrocie do normalnego trybu pracy telefonu.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 5

5. Pobierz muzykę i filmy
Wybierasz się w dalszą podróż, a obawiasz się, że w miejscu do którego się wybierasz będzie słaby zasięg? Nim wyruszysz w podróż, pobierz filmy i muzykę na telefon. Zaoszczędzisz sporą ilość pamięci wewnętrznej telefonu, jeśli zapiszesz dane na karcie zewnętrznej. Ten sposób pozwoli również zaoszczędzić pieniądze za megabajty transferu danych z sieci komórkowej. Więcej ciekawych funkcji znajdziesz na następnej stronie.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 6

6. Rozwiąż obliczenia matematyczne
Nie lubisz rozwiązywać skomplikowanych zadań matematycznych? W tej sytuacji z pomocą przychodzi aplikacja “Photomath”, która szybko rozwiąże zadanie. Należy tylko zrobić zdjęcie równaniu, a aplikacja szybko poda wynik jego rozwiązania. Już nie musisz prosić o pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 7

7. Adapter do słuchania radia
Kiedy chcemy posłuchać radia z telefonu komórkowego, musimy podłączyć do niego słuchawki. Wynika to z prostej zasady, że telefon wykorzystuje słuchawki do wzmocnienia sygnału. Lecz kiedy chcemy, aby radio słyszały pozostałe osoby, wystarczy wpiąć do telefonu audio adapter. Telefon wykryje, że “coś” jest podłączone do telefonu, ale ponieważ nie są to słuchawki odtworzy dźwięk w głośnikach. Przejdź na następną stronę po więcej ciekawych wskazówek.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 8

8. Oszczędzaj, używając komunikatorów internetowych
Te przydatne aplikacje, jakimi są komunikatory internetowe, warto zainstalować w telefonie przed podróżą, zwłaszcza za granicę. Dzięki nim unikniemy drogich kosztów połączenia czy wysokich opłat za wysłanego SMSa. Wykorzystując sieć WiFi w miejscu pobytu możemy połączyć się z naszymi bliskimi. Wybór komunikatorów jest dość szeroki. Ciekawymi aplikacjami są WhatsApp, Skype, Google Voice czy Viber.

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 9

9. Wyłącznik czasowy
Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z muzyki, aby zrelaksować się przed snem, dobrym rozwiązaniem jest ustawienie czasomierza. Każdy z obecnie produkowanych telefonów posiada wgrany Timer, który po ustalonym czasie wyłącza telefon bądź aplikację. Kiedy zaśniemy muzyka wyłączy się, a my możemy spać spokojnie.
Źródło: Pixabay / Youtube:Facts Verse

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

9 przydatnych aplikacji i funkcji telefonu 10
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

5 mitów na temat Bluetooth, w które nikt nie powinien wierzyć