O co kamanGwiazdy

Opublikowane 2017-09-05
5 Komentarz

Życie rodzinne i zawodowe Petera Dinklage

Peter Dinklage, znany z roli Tyrona Lanistera w serialu "Gra o tron”, od zawsze chciał być aktorem. Chociaż na drodze do realizacji celu stanęła mu choroba genetyczna, achondroplazja (aktor ma tylko 1,35 m wzrostu) Dinklage nigdy się nie poddał. Obecnie jest cenionym i nagradzanym artystą. Debiutował w 1995 roku w satyrze “Filmowy zawrót głowy”.

Aktor jest szczęśliwie żonaty z Ericą Schmidt. Pobrali się w 2005 roku. Sześć lat później doczekali się córeczki. Chociaż para nie lubi życia w świetle reflektorów, paparazzi często fotografują ich w trakcie spacerów po parku w towarzystwie ulubionego psa. Wydaje się, że tworzą bardzo szczęśliwą rodzinę. Para postanowiła także nie upubliczniać imienia swojej córki.
Przejdź na następną stronę

W którymś z wywiadów Dinklage zażartował, że córeczka nazywa się Zelig. “Bardzo mnie to śmieszy, gdy widzę, że podają to nawet poważne portale. Czy naprawdę myślicie, że nazwałbym tak swoją córkę?”-wyznał aktor. Dodał również, że bardzo go to bawi, kiedy widzi nieprawdziwe dane dotyczące jego córki w Wikipedii. Aktor nie ma zamiaru prostować fałszywych informacji.

Z żoną pojawia się od czasu do czasu na wielkich galach, ale tak naprawdę to woli siedzieć w domu na przedmieściach Nowego Jorku. Dinklage twierdzi, że jest typem samotnika. Wieczory spędza pijąc herbatę i spacerując z psem. “Cenię sobie prywatność, media to nie mój żywioł. Życie aktora bywa samotne, co wcale nie znaczy, że smutne”-dodaje.
Przejdź na następną stronę

Jego żona, Erica, jest reżyserką, producentką teatralną i aktorką. W 2009 roku zdobyła nagrodę Lucille Lortel. Peter tak mówi o swojej żonie: ”Ona ma artystyczną duszę, teatr dla niej to świątynia sztuki, nie rozrywka. Natomiast ja jestem tylko aktorem telewizyjnym, który pracuje, żeby opłacić rachunki.” Erica doskonale łączy obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Para oczekuje drugiego dziecka.

Aktor współpracuje od pewnego czasu wraz z reżyserem i pisarzem Sachą Gervasi nad scenariuszem do filmu “Mój obiad z Herve”. Będzie to biografia Herve’a Villechaize, aktora znanego z filmów o Jamesie Bondzie i serialu “Fantasy Island”. Dinklage’owi na planie filmowym będzie towarzyszył Jamie Dornan, odtwórca głównej roli “Pięćdziesięciu twarzy Greya”.
Przejdź na następną stronę

Początek kariery nie był dla niego łatwy. Aktor wspomina, że musiał zaciskać pasa i mieszkał w norze bez ogrzewania, ale nigdy nie zniżył się do zagrania elfa Świętego Mikołaja w reklamie. Nigdy nie chciał, aby kojarzono go z ról naiwnych i głupiutkich krasnoludków. Czekał na ciekawe propozycje filmowe, często odmawiając udziału w filmach, które były sprzeczne z jego zasadami.

Przełomem okazał się film “Dróżnik” z 2003 roku, gdzie główną rolę powierzył mu Thomas McCarthy. Wydaje się nawet, że scenariusz filmu powstał specjalnie dla aktora. W 2011 roku przyjął rolę Tyriona Lannistera. Widzowie pokochali go od razu. Stworzył postać bogatą, pełną sprzeczności, nie jest herosem ani łajdakiem. Za rolę w “Grze o tron” otrzymał w 2012 roku Złoty Glob.
Źródło: Instagram
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

6
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Tobiasz Golczyk
Tobiasz Golczyk 11.09.2017, 05:13
Chodzi Tobie o to, że ktoś napisał czemu zawsze gra karła? Nie mam na celu Cie obrazić, no ale bystry jestes, a ja głupi też nie, stąd buźka rozesmiana do łez ;)
Damian Zaranowicz
Damian Zaranowicz 10.09.2017, 05:13
wiesz, że ten ktoś pewnie posłużył się czymś takim jak IRONIA?
Kasia Paterowicz
Kasia Paterowicz 10.09.2017, 05:13
Tyrion to jedna z moich ulubionych postaci a Peter to super aktor
Katarzyna Wyderko
Katarzyna Wyderko 10.09.2017, 05:13
Jest super i cieszę się że je chroni. Praca pracą a rodzina to już oddzielny temat
Tobiasz Golczyk
Tobiasz Golczyk 09.09.2017, 05:13
Zajebisty aktor, moim zdaniem, jeden z najlepszych.
Damian Zaranowicz
Damian Zaranowicz 10.09.2017, 05:13
wiesz, że ten ktoś pewnie posłużył się czymś takim jak IRONIA?
Tobiasz Golczyk
Tobiasz Golczyk 11.09.2017, 05:13
Chodzi Tobie o to, że ktoś napisał czemu zawsze gra karła? Nie mam na celu Cie obrazić, no ale bystry jestes, a ja głupi też nie, stąd buźka rozesmiana do łez ;)