Niewiarygodne

Opublikowane 2017-09-05
0 Komentarz

7 starych przedmiotów, które dziś są warte fortunę!

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią magazynować stare przedmioty, warto przejrzeć swoją kolekcję. Sprzedaż niektórych rzeczy za niewielką kwotę jest niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ sporo przedmiotów osiąga ceny o których możemy tylko pomarzyć! Wiele przedmiotów jest klasyfikowanych przez kolekcjonerów jako prawdziwe skarby, które osiągają zawrotne kwoty na rynku. Jeśli posiadasz coś, co za kilkadziesiąt lat może okazać się cenne, dbaj o to! Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć za kilka lat. Oto lista przedmiotów z naszego dzieciństwa, które już dziś osiągnęły zawrotne ceny:

1. Kasety VHS

1. Kasety VHS

Zanim na świecie pojawił się Netflix, YouTube, Blu-ray i DVD, filmy puszczano z kaset VHS, które można było wypożyczyć w wypożyczalni wideo na dobę czy dwie. Niestety, coraz częściej popularne 15 lat temu VHS lądują w śmietniku. Kolekcjonerzy twierdzą, że poszczególne kasety VHS mogą kosztować nawet i kilka tysięcy złotych!

Przejdź na następną stronę

2. Przedmioty z autografem

Każdy jako dziecko uwielbiał zbierać autografy od znanych osób. Jeszcze lepiej, gdy autograf ten został złożony na przedmiocie ściśle związanym z daną osobą. Gdy chcemy sprzedać autograf, musimy jednak najpierw udowodnić, że jest on prawdziwy. Ceny autografów idą znacznie w górę, gdy wokalista lub gwiazda umiera.

2. Przedmioty z autografem

3. Stare zabawki

Wierzcie lub nie, ale zabawki, którymi bawiliśmy się dwadzieścia lat temu mogą być za kilka lat prawdziwym hitem. Niektóre starsze zabawki już dziś osiągają kosmiczne ceny i są łakomym kąskiem dla wszystkich kolekcjonerów. Pierwsza edycja lalki Barbie została sprzedana za sporą kwotę, natomiast oryginalnie zapakowane figurki Power Rangers wycenia się na 4000$.

Przejdź na następną stronę

3. Stare zabawki

4. Stare telefony

Dzięki rozwojowi technologii, telefony komórkowe używane nawet 5 lata temu stają się już zabytkami. Dziś możemy używać telefonów dotykowych, które są w stanie zastąpić budzik, kalendarz, nawigację, odtwarzacz mp3, laptop czy latarkę. Pierwszy telefon dotykowy miał swoją premierę w 1992 roku, od tego czasu sporo się zmieniło, a ceny starszych telefonów komórkowych poszybowały w górę.

4. Stare telefony

5. Wkłady do gier wideo

Pierwsza generacja konsoli do gier wideo miała swoją premierę między 1972-1979 rokiem. Popularne wkłady do gier wideo można było nabyć w sklepach, jednak ich dostępność była znacznie ograniczona. Jedna z pierwszych wydanych gier “Super Mario Bros” osiągnęła już cenę 250$. Warto więc przejrzeć stare pudła na strychu, aby upewnić się czy nie ma tam pamiątek z naszego dzieciństwa.

Przejdź na następną stronę

5. Wkłady do gier wideo

6. Konsola do gier

Jedną z pierwszych konsoli do gier zaprojektowaną przez amerykańskiego wynalazcę Ralpha Baera był niewątpliwie Magnavox Odyssey, który do sprzedaży trafił w 1972 roku. Popularna konsola do gier Nintendo 64 obecnie kosztuje ponad 1000$, jeśli jednak konsola ma oryginalne pudełko, to jej cena dochodzi nawet do 2000$!

6. Konsola do gier

7. Karty kolekcjonerskie

Jeśli ktoś w dzieciństwie był zafascynowany kolekcjonowaniem kart, na pewno będzie zdumiony. Niektóre kolekcje kart zostały sprzedane nawet za kilkanaście tysięcy $! Osoby, które kolekcjonowały karty lub mają w swoich domach pokaźne kolekcje, powinny jak najbardziej dbać, aby te cenne przedmioty przetrwały jak najdłużej.

Źródła: Pixabay

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

7. Karty kolekcjonerskie
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?