NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-09-05
7 Komentarz

8 genialnych sztuczek, które powinien znać każdy uczeń!

Wielu absolwentów wspomina czasy szkoły z nostalgią oraz uśmiechem na twarzy. Myśląc o czasach podstawówki czy szkoły średniej wspominamy pierwsze miłości, wspólne chwile z przyjaciółmi, dobrą zabawę oraz beztroski czas. Jednak szkoła to nie tylko miłe i przyjemne wspomnienia ale także czas wielu sprawdzianów, kartkówek czy egzaminów. Uczniowie i na to znaleźli sposoby tworząc rozmaite sposoby na ściąganie, co w zdecydowany sposób ułatwia życie. Jakie jeszcze sposoby na szybszą i efektywniejszą naukę odkryli uczniowie?

1. Cyrkiel

Brak cyrkla przed zajęciami z geometrii może okazać się dość kłopotliwy. Jednak i na takie okoliczności mamy sprawdzony sposób! Wystarczy, że posiadasz dwa długopisy, linijkę i wiertarkę. Za pomocą cienkiego wiertła wystarczy nawiercić kilka otworów (co 1 cm) i za pomocą dwóch wcześniej przygotowanych długopisów stworzyć cyrkiel. Wywiercone oczka pomogą regulować rozstaw domowej roboty cyrkla.

Przejdź na następną stronę

1. Cyrkiel 1

2. Cyrkiel z wykorzystaniem długopisów

Kolejnym sposobem, aby poradzić sobie bez cyrkla jest ten oto prosty sposób! Wystarczy, że posiadasz dwa długopisy oraz stabilną i pewną rękę. Jeśli masz problem z utrzymaniem dwóch długopisów jednocześnie, spróbuj wykorzystać do tego taśmę klejącą lub spinacz, którym mocno i pewnie połączysz dwa długopisy. Ten prosty i tani sposób pomoże Ci wybrnąć z trudnej sytuacji podczas lekcji.

2. Cyrkiel z wykorzystaniem długopisów

3. Uchwyt na telefon

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się do czego można wykorzystać zatyczkę od długopisu? Jeśli nie, koniecznie musicie spróbować tego sposobu. Wystarczy, że za pomocą ostrego nożyka wytniemy niewielką, około 1 cm część plastikowej zatyczki. Następnie, należy zamocować telefon i gotowe! W bardzo prosty sposób udało się przygotować podstawkę do smartfona, która ułatwi korzystanie z urządzenia w trakcie zajęć.

Przejdź na następną stronę

3. Uchwyt na telefon

4. Wyciągacz do zszywek

Ile razy w życiu próbowaliście usunąć zszywki bez specjalnego wyciągacza do zszywek? Jak wiadomo jest to dość skomplikowane i może okazać się bolesne. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje łatwy i przyjemny sposób na bezpieczne usunięcie zszywek. Wystarczy, że użyjesz do tego celu długopisu. Za pomocą końcówki długopisu w prosty sposób odegniesz zszywkę i po kłopocie.

4. Wyciągacz do zszywek

5. Korektor

Jeśli należysz do osób, które zamiast korektora wolą używać innych sposobów, to mamy dla Ciebie świetną propozycję. W momencie, gdy nagle potrzebujesz coś zmazać możesz do tego wykorzystać jakieś ostre narzędzie. Najlepiej sprawdzi się do tego ostra żyletka, którą z łatwością usuniesz atrament. Pamiętaj jednak, aby być ostrożnym, ponieważ żyletka może zrobić dziurę w papierze.

Przejdź na następną stronę

5. Korektor

6. Poranny budzik

Spora część osób ma problem z porannym wstawaniem. Zdarza się, że odruchowo wyłączamy dzwoniący budzik i idziemy spać dalej. Najczęściej zasypiamy na dłuższą chwilę i automatycznie spóźniamy się do pracy czy na zajęcia. Jest na to jednak sprawdzony sposób! Wystarczy, że wieczór przed snem, wstawisz swój telefon do pustej szklanki, która uniemożliwi Ci odruchowe wyłączenie budzika.

6. Poranny budzik

7. Idealny porządek

Podczas, gdy rynek pełen jest gadżetów ułatwiających życie studenta, czasami o wiele lepiej jest ruszyć głową i być kreatywnym! Czasami najprostsze rozwiązania są najlepszym sposobem na uciążliwe problemy. Dlatego też, jeśli masz problem ze sporą ilością kabli przy biurku i nie masz pojęcia jak je poukładać, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Za pomocą klipsów biurowych o różnych wielkościach z łatwością przymocujesz kable do blatu biurka.

7. Idealny porządek

8. Oszczędność czasu

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz w życiu został ukarany przez nauczyciela. Najpopularniejszą karą było oczywiście kilkukrotne przepisywanie jednego wyrazu lub jednego zdania. Sprawdzony sposób, który pozwoli się uporać z wielokrotnym przepisywaniem to połączenie taśmą izolacyjną kilku długopisów naraz i dokładne przepisywanie zdania. Dzięki tej sztuczce zaoszczędzimy sporo cennego czasu.

Źródło: Giphy / Youtube: 1 , 2

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

8. Oszczędność czasu
12
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

5 trików do wykorzystania w szkole, o których większość osób nie miała pojęcia!
Oliwia Liv Szafron
Oliwia Liv Szafron 15.11.2017, 06:13
to tak bardzo nie ma sensu że to aż przykre
Julia Piszcz-Steuer
Julia Piszcz-Steuer 15.11.2017, 06:13
na pewno ktos przed lekcja ma wiartarke, a nie ma cyrkla, jestescie zajebisci
Łukasz Marek
Łukasz Marek 15.11.2017, 06:13
Co zrobić, jeżeli nie mam cyrkla w szkole, ale mam wiertarkę ... Brawo pomyslodawco!
Klaudia Frąckiewicz
Klaudia Frąckiewicz 15.11.2017, 06:13
Oczywiscie nikt nie ma korektora w piórniku, ale ostre narzędzia typu żyletka się znajdą
Marcin Barczak
Marcin Barczak 15.11.2017, 06:13
Oczywiście, że przy dzisiejszych realiach żaden uczeń nie ma korektora i cyrkla, ale ma za to wiertarkę, wiertło i zestaw żyletek. Gratulacje.
Olaf Ernst
Olaf Ernst 15.11.2017, 06:13
Hubert Hepner przeczytaj sobie 8
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 14.09.2017, 05:13
Pierwsze oszustwa młodych ludzi? Słabo. To oni bedą nas kiedyś reprezentować.