O co kamanPorady

Opublikowane 2017-08-31
0 Komentarz

8 rzeczy, które robiliście niewłaściwie przez całe życie

Współcześni ludzie żyją z dnia na dzień, zapracowani, zabiegani, nie zdając sobie sprawy, że ciągle zostało mnóstwo rzeczy do nauczenia się. Oczywiście można zdobywać wiedzę metodą prób i błędów, ale są też prostsze sposoby na osiągnięcie sukcesu. Praktycznie wszystkie codzienne czynności wykonujemy automatycznie nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

8 rzeczy, które robiliście niewłaściwie przez całe życie 1

Można wiele lat żyć w błędnym przekonaniu lub kompletnej niewiedzy. Na szczęście w porównaniu z innymi ssakami dysponujemy wyobraźnią i zdolnościami analitycznymi, które pomagają nam poznawać nowe fakty i zmieniać rzeczy. Poniżej znajduje się lista 8 przykładów na wykorzystanie podstawowych środków dostępnych w każdym domu, o których pewnie nie wiedzieliście. Przejdź na następną stronę

8 rzeczy, które robiliście niewłaściwie przez całe życie 2

Prawdopodobnie po każdym umyciu zębów sięgasz po kubek z czystą wodą, aby wypłukać jamę ustną. Otóż prawidłowo powinno płukać się usta przed umyciem zębów, nie zaś po.

Otwieracz do puszek, jaki można znaleźć chyba w każdym domu posiada również inne funkcje. Poza otwieraniem konserw może służyć do otwierania twardych, plastikowych opakowań.

8 rzeczy, które robiliście niewłaściwie przez całe życie 3

Dżinsy zostały wynalezione w 1871 roku przez Jacoba Davisa i Levi Straussa. Z pewnością nie raz zastanawialiście się do czego służy ta mała kieszonka umieszczona z przodu spodni. W XIX mężczyźni nosili tam zegarki kieszonkowe.

Nietypowe zastosowanie może mieć alkohol, a zwłaszcza wódka. Wymieszana z odrobiną cukru przedłuży żywotność ciętych kwiatów umieszczonych w wazonie.
Przejdź na następną stronę

8 rzeczy, które robiliście niewłaściwie przez całe życie 4

Miesiące letnie zazwyczaj przynoszą upały i mnóstwo ciepłych dni. Warto w tym czasie korzystać z kąpieli słonecznych i wybrać się na plażę. Jednak niekiedy zdarza się, że czas spędzony na słońcu spowodował przykre skutki w postaci zaczerwienienia skóry czy poparzenia. W takim wypadku z pomocą może przyjść czarna herbata. Należy zaparzyć 4 torebki herbaty w dwóch litrach wody, odstawić do ostygnięcia, zaś następnie zrobić okłady na skórze.

Kolejnym nietypowym zastosowaniem może poszczycić się musztarda. Pyszny dodatek nie służy tylko do podkreślenia smaku dań mięsnych, ale również jest w stanie złagodzić ból związany z oparzeniami. Należy jednak zachować ostrożność z zastosowaniem musztardy i aplikować tylko na łagodne poparzenia. W przypadku groźniejszych ran nigdy nie wolno jej stosować. Przejdź na następną stronę

Maść Vicks Vaporub chyba znana jest każdemu. Ma doskonałe właściwości lecznicze, świetnie radzi sobie z wszelkimi infekcjami, grzybicą stóp, bólem mięśni, a nawet trądzikiem. Posiada również inne zaskakujące zastosowanie. Jeśli Wasz pupil ma problem z oddawaniem moczu w domu wystarczy dywan czy obicie kanapy posmarować maścią.

Ostatnia ciekawostka dotyczy koszul. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się do czego służy pętelka wszyta z tyłu? Powód jest całkiem prosty. Okazuje się, że wszystko zaczęło się od marynarzy. Trudno, żeby na statku znajdowała się duża ilość szaf, więc musieli zadowolić się zwykłymi haczykami w kajutach. Pętelka z tyłu koszuli pozwalała na swobodne powieszenie jej na haku.
Źródło: Pixabay/ Instagram

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!