O co kamanPoradyRodzina

Opublikowane 2017-08-30
2 Komentarz

9 sztuczek, które każdy rodzic powinien znać

Rodzic to niezwykłe istoty, choć zdajemy sobie z tego sprawę dopiero wtedy, kiedy sami stajemy się rodzicami. Nagle okazuje się, że potrafimy połączyć pracę na etacie z domowymi obowiązkami i opieką nad małymi dziećmi. Rodzicielstwo bywa trudne jak powszechnie wiadomo. Poniżej znajduje się lista 9 prostych trików, które mogą pomóc w zajmowaniu się kochanymi urwisami.

Nie pozwól, aby coś spadło

Lody należą do ulubionych deserów wszystkich dzieci. Jednak maluchy nie zawsze dobrze sobie radzą ze zjedzeniem słodkości i bywa, że brudzą nie tylko rączki, ale również ubranka i wszystko wokół. Na szczęście istnieje prosty trik, który uratuje każdego rodzica przed sprzątaniem całej kuchni po zaserwowaniu lodów. Wystarczy na patyku zamontować plastikowy talerzyk lub foremkę.
clicknext]Przejdź na następną stronę[/clicknext]

Bransoletka bezpieczeństwa

Nawet najbardziej czujnym i zorganizowanym rodzicom zdarza się zgubić z pola widzenia własne dziecko. Czasem jest to wakacyjna plaża, duży supermarket, albo kino. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch zniknął. W takich przypadkach dobrze jest przygotować prostą bransoletkę z numerem telefonu. Należy założyć ją dziecku na rączkę przed każdym wyjściem.

Podeszwy

Upadki i siniaki to codzienność chyba każdego dorastającego malucha, który cieszy się np. nauką biegania. Sprytni rodzice, aby ograniczyć możliwość bolesnych stłuczeń mogą w prosty sposób zabezpieczyć buty dziecka. Wystarczy przykleić kilka kropel kleju na gorąco do podeszwy. Teraz na pewno śliska posadzka czy parkiet nie będzie dodatkową przeszkodą.
Przejdź na następną stronę

Papier toaletowy

Rozwijanie papieru toaletowego zawieszonego na ścianie w łazience może być świetną zabawą dla maluchów, ale jak nauczyć ich, aby prawidłowo oceniały ile papieru tak naprawdę potrzebują? Można pod rolką umieścić kolorowe naklejki ze strzałeczkami. Dla tych dzieci, które potrafią już czytać można zostawić jakiś zabawny napis. Metoda jest szybka i prosta.

Blokada na łóżeczku

Istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że Twoje dziecko choć raz spadnie z łóżeczka. Aby oszczędzić maluchowi bólu i siniaków można przygotować łatwą i kolorową konstrukcję zabezpieczającą przed upadkiem. Wystarczy za pomocą kolorowych, mocnych taśm zamocować na krawędziach łóżka piankowe makarony, właśnie takie, jakich używa się do nauki pływania.
Przejdź na następną stronę

Naklejki na buty

Nauka odróżniania prawej strony od lewej może być trudna dla malucha. Również zakładanie bucików może sprawiać problemy małym dzieciom. W jaki sposób pomóc urwisom? Należy wybrać naklejkę z ulubionym dziecięcym bohaterem bajkowym i przeciąć ją na pół. Wklejamy połówki naklejki do wnętrza bucików. Prawda, że proste?

Rolka do brokatu

Rzadko który rodzic jest zwolennikiem brokatu, zwłaszcza w trakcie domowych zabaw. Dzieci natomiast uwielbiają takie błyszczące atrakcje, które przyklejają się dosłownie wszędzie. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby posprzątać po zabawie. Wystarczy rolka do zbierania sierści i włosów. Wszystkie drobinki brokatu przykleją się bez problemu.
Przejdź na następną stronę

Czyste smoczki

Utrzymywanie smoczków w czystości też może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza przy większej liczbie maluchów. Do przechowywania smoczków doskonale nadadzą się pojemniczki po żywności. Wystarczy taki pojemnik dokładnie umyć wodą z płynem do naczyń i wysuszyć. Teraz można mieć pewność, że smoczki nie będą miały kontaktu z czymś szkodliwym.

Gumki do drzwi

Niejednokrotnie zdarzało się, że dziecko przez przypadek zatrzasnęło się w pokoju i nie potrafiło wyjść. I tym razem wystarczy prosty trik, aby zapobiec podobnym wydarzeniom. Potrzebna będzie jedynie gumka recepturka. Należy zamontować ją na uchwytach po obu stronach drzwi. To naprawdę jeden z najprostszych sposobów na blokadę drzwi.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

11
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 trików, które mogą uratować życie!
Celina Maslanka
Celina Maslanka 02.09.2017, 05:13
a dlaczego 9 a nie 10 skad te cyfry pismaki
Ola Stopka
Ola Stopka 02.09.2017, 05:13
"Rodzic to niezwykłe istoty"? ;)