Niewiarygodne

Opublikowane 2017-08-28
6 Komentarz

Cechy charakteru, a komunikacja niewerbalna

Komunikacja niewerbalna jest to sposób, w jaki nadajemy i odbieramy komunikaty przekazywane przez ludzi za pomocą mimiki, pantomimiki, postawy ciała, powierzchowności czy też zachowania przestrzennego. W latach 50. XX wieku nie było dostępnych prawie żadnych badań z zakresu komunikacji niewerbalnej. Dopiero później rozwój nauki zwanej socjologią zajął się tematem komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Choć komunikacja niewerbalna nie jest łatwa do interpretacji, istnieją osoby, które zawodowo zajmują się “mową ciała”. Dzięki umiejętności odczytania intencji, możemy o wiele łatwiej manipulować naszym rozmówcą oraz znacznie lepiej przeprowadzić rozmowę. Jak postawa ciała zdradza cechy charakteru? Sprawdź!

1. Nogi razem

1. Nogi razem

Postawa ciała człowieka wyraża cechy temperamentu, stan emocjonalny, pozycję społeczną, postawy interpersonalne oraz cechy naszej osobowości. Jeśli kobieta stoi, a jej nogi pozostają złączone razem oznacza to, że swoją postawą chce udowodnić równowagę fizyczną jak i psychiczną. Osoba ta, charakteryzuje się wielką cierpliwością, lojalnością oraz wrażliwością na cierpienie drugiego człowieka.

Przejdź na następną stronę

1. Nogi razem 1

2. Nogi lekko rozłączone

Osoby, które kochają być w centrum uwagi wyrażają siebie za pomocą sposobu bycia. Samouwielbienie u kobiet można zauważyć po sposobie ułożenia nóg. Lekkie rozłączenie nóg sugeruje, że kobieta ma mocny temperament, jest niecierpliwa i zdeterminowana. Oprócz tego, charakteryzuje się również wrodzoną zdolnością do kontrolowania każdej sytuacji zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

2. Nogi lekko rozłączone

3. Nogi zdecydowanie rozłączone

Zdecydowana postawa kobiety często odbierana jest negatywnie. Jednak osoby, które w taki sposób stoją, okazują się być stabilne emocjonalnie. Mają również jasno wyznaczone cele, dość szybko podejmują decyzje oraz umieją przyznać się do porażki. Dodatkowo, potrafią zaakceptować porażkę, wyciągnąć niezbędne wnioski i zmobilizować się do ponownego działania.

Przejdź na następną stronę

3. Nogi zdecydowanie rozłączone

4. Nogi skrzyżowane

Kobiety, które stojąc krzyżują nogi, są osobami o specyficznych cechach charakteru. Taka postawa ciała jasno sugeruje, że mamy do czynienia z kimś nieśmiałym, a jednocześnie mającym szalone pomysły. Te dwie sprzeczności powodują, że trudno odczytać intencję danej osoby, jednak jeśli kogoś bliżej poznamy, to przekonamy się, że ma złote serce.

4. Nogi skrzyżowane

5. Nogi owinięte

Długotrwałe siedzenie w takiej pozycji jest bardzo niewygodne i niezdrowe, jednak wiele kobiet uwielbia owijać nogi, gdyż czują się tak komfortowo. Panie, które siedzą w tej pozycji są podobno bardzo nieśmiałe i mają niskie poczucie własnej wartości. Postawa ta sugeruje również, że osobie zależy na zachowaniu intymności oraz prywatnej przestrzeni, której nikt nie powinien naruszyć.

Przejdź na następną stronę

5. Nogi owinięte

6. Noga na nogę

Pozycja z nogą założoną na nogę znacznie ułatwia długotrwałe siedzenie, gdyż w taki sposób napinamy mięśnie pośladków i kręgosłupa. Kobiety, które lubią siedzieć “noga na nogę” w jasny i czytelny sposób pokazują, że mają kontrolę nad swoim życiem. Ponadto, postawa ta sugeruje, że kobieta jest pewna siebie, a w jej życiu prywatnym i osobistym wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 6. Noga na nogę

7. Wyprostowane nogi

Ułożenie ciała w ten sposób zarezerwowana jest dla osób, które cenią sobie dobry kontakt z drugim człowiekiem! Wyprostowane nogi podczas siedzenia charakteryzują osobę doskonałą pod każdym względem, szczerą, uczciwą oraz ceniącą pewne wartości. Niestety, pozycja ta może być również interpretowana jako poczucie zagrożenia lub nieśmiałość.

Przejdź na następną stronę

7. Wyprostowane nogi

8. Opieranie nóg na piętach

Jeśli siedzisz z nogami opartymi na piętach, bez wątpienia należysz do osób, które mają niską samoocenę. Dlatego też, warto przebywać w gronie osób, które docenią fakt, że jesteś skromną osobą i docenią za poświęcenie, które wkładasz w swoje obowiązki. Ponadto osoby, które są skromne mają o wiele większe szanse na znalezienie szczęśliwej miłości.

8. Opieranie nóg na piętach

9. Stopy skierowane do wewnątrz

Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że siedząc automatycznie kierują swoje stopy do wewnątrz. Kobiety, które lubią siedzieć w tej pozycji są spontaniczne, otwarte i lubią nawiązywać nowe kontakty z ludźmi. Dodatkowo, kobiety te mają zdolność nawiązywania kontaktów z osobami, które w przyszłości okazują się szczere i godne zaufania.

9. Stopy skierowane do wewnątrz

10. Przednia stopa wysunięta do przodu

Osoby, które uwielbiają siadać z jedną nogą wysuniętą do przodu lubią być w centrum uwagi. Są to również osoby mające duże mniemanie o sobie oraz nielubiące krytyki. W wielu przypadkach kobiety te, osiągają sukces w życiu zawodowym, co na pewno mogą zawdzięczać swojej upartości. Ponadto, wiele kobiet twierdzi, że pozycja ta sprawdza się podczas zażartych negocjacji.

Źródło: Pixabay

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

10. Przednia stopa wysunięta do przodu
68
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Kondraciuk Barbara
Kondraciuk Barbara 04.09.2017, 05:13
Niekoniecznie... ja nie zakładam nogi na nogę, bo po pierwsze jest to niewygodna pozycja do siedzenia, a po drugie źle wpływa na mój chory kręgosłup... Nie wiem kto wymyśla te bzdury..
Adam Wojenka
Adam Wojenka 04.09.2017, 05:13
Noga na nogę znaczy szczać się chce ale teraz nie ma gdzie.
Ryszard Jórczak
Ryszard Jórczak 01.09.2017, 05:13
... a lud to kupi...
Grzegorz Kotuła
Grzegorz Kotuła 01.09.2017, 05:13
Od dzisiaj zaglądam pod stół
Gosia Tompolska
Gosia Tompolska 01.09.2017, 05:13
W tytule nie powinno być przecinka. :)
Agnieszka Korpała
Agnieszka Korpała 01.09.2017, 05:13
Grammar nazi! Love <3
Agnieszka Korpała
Agnieszka Korpała 01.09.2017, 05:13
Grammar nazi! Love <3