NiewiarygodneO co kamanPorady

Opublikowane 2017-08-25
4 Komentarz

7 zdań, które wskazują na problemy w związku

Nie da się ukryć, że nawet w najbardziej udanym związku zdarzają się trudne momenty. Dochodzi do kłótni i nieporozumień, chociaż w większości przypadków dałoby się tego uniknąć. Największym problemem wielu par jest brak właściwej komunikacji, zbywamy partnera półsłówkami, zamiast wyjaśnić przyczynę konfliktu. Rozwiązanie jest zazwyczaj prostsze niż się wydaje.

"Nie rozumiesz mnie"

Jeśli w trakcie kłótni pada takie zdanie, to zamiast unosić się gniewem, lepiej ostudzić emocje i spróbować wyjaśnić na czym polega problem. Powiedz partnerowi lub partnerce otwarcie co czujesz i myślisz. Spróbujecie dojść do wzajemnego porozumienia. Czasem różnice płci wpływają na sposób postrzegania rzeczywistości, wymiana doświadczeń pozwoli na lepszy wgląd na sytuację.
Przejdź na następną stronę

"Dlaczego Ty nie lubisz ...."

Podstawą udanego związku jest pełna akceptacja drugiej osoby. Jeżeli wchodzisz w relację w kimś, kogo od pierwszych godzin postanawiasz zmienić, nic z tego nie będzie. Każda osoba jest wyjątkowa i posiada wachlarz zalet i wad charakterystycznych tylko dla niej. Nikt nie jest idealnie doskonały. Staraj się nie wymuszać na partnerze, aby lubił te same rzeczy co Ty.

“Nie jesteś tą osobą, w której się zakochałem/zakochałam"

Wydaje się raczej logiczne, że na przestrzeni lat człowiek dojrzewa, zmienia się, nabywa nowych doświadczeń. Nawet Twoja sylwetka, po kilku latach będzie inna. Jeśli posiłkując się tym zadaniem partner chce Cię po prostu zranić, nie pozwól mu. Oboje nie jesteście idealni, macie swoje wady i słabości, o których doskonale wiecie, ale nie wolno wykorzystywać tego, jako argumentu w kłótni.
Przejdź na następną stronę

❤️❤️❤️❤️ esas sonrisas del fondo! ?

Post udostępniony przez Lised Márquez | Fotógrafo (@la_marqueza)

“Rób co chcesz”

To zdanie wypowiedziane mało uprzejmym tonem w każdej rozmowie może być początkiem poważnej kłótni. Wyraża brak szacunku do partnera, oraz zainteresowania jego osobą. Jeśli komuś powtarzasz: “Rób co chcesz” to w jasny sposób komunikujesz swoją niechęć, a nawet ukrytą wrogość. Na pewno warto zastanowić się nad źródłem problemów, jeśli chcecie, aby Wasz związek przetrwał.

"Nudzę się"

Nuda wcale nie musi być oznaką końca, ale może wskazać nowy kierunek, w który związek musi podążyć. Zwrot “nudzę się” sygnalizuje tylko, że to, co do tej pory sprawdzało się w Waszej relacji już Wam nie służy i warto rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami. Zerwijcie z rutyną i monotonią, znajdźcie nowe, fascynujące hobby, albo postarajcie się wyjechać w miejsce, gdzie jeszcze żadne z Was nie było.
Przejdź na następną stronę

“Przesadzasz”

Sformułowanie “przesadzasz” użyte w kłótni zawsze ma za zadanie wytrącenie z ręki partnera ostatecznego argumentu. Często jest oznaką braku szacunku i zrozumienia uczuć drugiej osoby. Jeśli temperatura dyskusji między partnerami gwałtownie się podnosi, pamiętaj, aby zawsze panować nad sobą i starać się unikać powyższego twierdzenia.

"Ty nigdy się nie zmienisz"

To również jedno ze zdań, które użyte w kłótni potrafi wytrącić z równowagi niejedną osobę. Powinno być jasne dla obojga partnerów, że jeśli wchodzisz w związek, to akceptujesz drugą osobę taką, jaka jest. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić, może warto się zastanowić, czy na pewno kochasz daną osobę, czy tylko swoje wyobrażenie o niej. Nigdy nie próbuj zmieniać kogoś na siłę.
Źródło: Instagram/Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

14 oznak, które świadczą, że spotykasz się z właściwym mężczyzną!
Martyna Pietrzyk
Martyna Pietrzyk 29.08.2017, 05:13
Waleria Julia Gawin ostatnio ci napisałam ze się nudzę, czy mamy problem?
Waleria Julia Gawin
Waleria Julia Gawin 29.08.2017, 05:13
W związku xd oczywiście
Martyna Pietrzyk
Martyna Pietrzyk 29.08.2017, 05:13
Jestem twoim Alfonsem
Waleria Julia Gawin
Waleria Julia Gawin 29.08.2017, 05:13
W związku xd oczywiście
Martyna Pietrzyk
Martyna Pietrzyk 29.08.2017, 05:13
Jestem twoim Alfonsem
Robert Pożoga
Robert Pożoga 29.08.2017, 05:13
Pytasz dzika czy sra w lesie