Niewiarygodne

Opublikowane 2017-08-25
0 Komentarz

Prawdziwa historia księżniczki Anastazji i carskiej rodziny.

Jeden z najbardziej znanych i lubianych filmów animowanych lat 90. opowiadający o życiu carskiej księżniczki wyprodukowany został w 1997 roku. Film opowiada o historii głównej bohaterki o imieniu Anya. Osierocona dziewczynka okazuję się być Anastazją Nikołajewną Romanową, czyli córką cara Mikołaja II. Film skierowany jest do widzów lubiących romantyczne historie z dreszczykiem emocji w tle, których zdecydowanie nie zabraknie. Jednak czy film opowiada w stu procentach prawdziwą historię?

Anastazja Romanowa była wielką księżną Rosji, najmłodszą córką cara Mikołaja II (ostatni władca Imperium Rosyjskiego) i Aleksandry Fiodorowny. Mikołaj i Aleksandra pobrali się 26 listopada 1894 roku. Anastazja urodziła się 18 czerwca 1901 roku w Peterhofie. Rodzina dziewczynki wywodziła się z dynastii Romanowów, którzy od 1613 roku panowali w kraju.

Przejdź na następną stronę

Wczesne dzieciństwo

W dniu, w którym kolejne dziecko przyszło na świat, carska rodzina oczekiwała narodzin męskiego potomka, który po swoim ojcu przejmie władzę w Imperium. Niestety, rodzina powitała na świecie dziewczynkę, której nadano imię Anastazja. Carskie dzieci wychowywane były w surowych warunkach, a wykształcenie otrzymywały od matki. Anastazja Nikołajewna (imię oraz patronim) wychowywała się w czasach, gdy jej ojciec Mikołaj II zmuszony został do abdykacji, a wrogość narodu okazała się być znacznie silniejsza.

Nienawiść społeczeństwa wobec cara spowodowana była złą sytuacją gospodarczą oraz zagrożeniem jakim była carska rodzina dla Lenina podczas rewolucji. W momencie wybuchu rewolucji lutowej (1917) strajkujący lud, był coraz bardziej wrogo nastawiony do Mikołaja II i jego planów wprowadzenia monarchii absolutnej. Liczne zamieszki i wojna domowa spowodowały, że po abdykacji car przebywał wraz z rodziną w areszcie domowym, początkowo w pałacu w Carskim Siole, następnie w Tobolsk, a na końcu w Jekaterynburgu.

Przejdź na następną stronę

Egzekucja

Decyzję o wykonaniu egzekucji kierownictwo bolszewików podjęło na początku lipca. Decyzja o rozstrzelaniu zapadła prawdopodobnie 12 lipca 1918 roku. Na polecenie Lenina rodzina miała zostać rozstrzelana w nocy, w piwnicy domu w którym się znajdowała. 17 lipca zaraz po północy carska rodzina wraz z lekarzem i służbą została zaprowadzona do pomieszczenia, w którym został odczytany wyrok śmierci. Po odczytaniu nakazu wszystkie 11 osób zostały zastrzelone. Wyrok wykonał dowódca domu Jakow Jurowski, który od 1918 roku był przewodniczącym komisji śledczej przy Trybunale Rewolucyjnym w Czeka.

Śmierć carskiej rodziny była tylko kwestią czasu. O śmierci Anastazji krążyły plotki, mówiące o tym, że księżniczka uciekła, ponieważ podczas ekshumacji nie znaleziono jej ciała oraz ciała Aleksego. Dopiero w 2007 roku ich ciała zostały odnalezione i poddane szczegółowym badaniom DNA. W domu Ipatiewa, w którym dokonano egzekucji znaleziono również tajemniczy napis o treści “Belsatzar war in selbiger Nacht von seinen Knechten umgebracht”, co oznacza “Baltazar został tej nocy przez sługi swe zabity”

Przejdź na następną stronę

Wielokrotnie przeprowadzane badania ukazały wiele zaskakujących faktów dotyczących śmierci Mikołaja II, Aleksandry, Olgi, Tatiany, Marii, Anastazji i Aleksego. Jedno jest pewne, wszyscy z carskiej rodziny zostali uśmierceni za pomocą strzału w głowę lub śmiertelnego postrzału. Ostatecznie badania przeprowadzone w USA w 2008 roku potwierdziły, że szczątki całej rodziny zostały odnalezione i sklasyfikowane.

Jak widzimy świat skrywa wiele tajemnic, o których niejednokrotnie słyszymy. Historia rodziny carskiej pokazuję, że nic nie trwa wiecznie i każdy z nas powinien mieć tego świadomość. Sposób w jaki carska rodzina została zamordowana mrozi krew w żyłach, jednak na kartach historii możemy znaleźć znacznie więcej przykładów brutalnych morderstw. Warto czasem sięgnąć do lektury podręcznika, który odkryje przed nami wiele ciekawych faktów i wydarzeń.

Źródło: Twitter

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?