NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-08-25
0 Komentarz

9 filmowych błędów, które nie zostały zauważone w trakcie produkcji

Praca na planie filmowym na pewno nie należy do najłatwiejszych. Filmowcy dwoją się i troją, aby zadbać o właściwe oświetlenie, rekwizyty, efekty specjalne czy zgodność dialogów. Niestety nawet najlepszym ekipom zdarzają się wpadki. Bywa, że rekwizyty samoistnie się poruszają, zmieniają kolor czy znikają. Aktorzy zapominają swoich tekstów, albo improwizują. Poniżej znajduje się lista filmowych wpadek, które zostały zarejestrowanie na planie filmowym.

Indiana Jones

“Poszukiwacze zaginionej Arki” to pierwszy film z sagi o przygodach nietuzinkowego archeologa, Indiany Jonesa. Główny bohater udaje się do Egiptu, aby zmierzyć się z nazistami i uniemożliwić im przejęcie Arki Przymierza. W jednej ze scen, zły charakter i przeciwnik Indiany, sfilmowany został z muchą na ustach, która w pewnym momencie znika. Wygląda to tak, jakby aktor niepostrzeżenie ją połknął.
Przejdź na następną stronę

Szybcy i wściekli

Seria “Szybcy i wściekli” cieszy się niezwykłą popularnością wśród widzów, pomimo tego, że jest to kopalnia przeróżnych błędów, pomyłek i niedociągnięć fabularnych. Fani często wytykają kiepskie aktorstwo i słaby montaż. Jednak szybkie samochody, piękne kobiety i przystojni mężczyźni są w stanie zrównoważyć mankamenty filmowe w prawie każdym przypadku. Może jedynie poza takim, kiedy operator nie zauważa, że motocykl w jednej ze scen zmienia w magiczny sposób kolor z niebieskiego na czerwony.

Zoolander

Derek Zoolander, grany przez Bena Stillera, cieszący się niezwykłą popularnością model wplątuje się w niebezpieczną przygodę. Podczas kręcenia sceny z Davidem Duchovnym doszło do zabawnej wpadki. J.P. Prewitt wyjaśnia Zoolanderowi zawiłości sensacyjnego wątku, ale w pewnym momencie Ben Stiller zapomina swojej kwestii i powtarza po raz kolejny wcześniejszą. Na szczęście improwizacja Duchownego ratuje scenę, która trafiła do filmu.
Przejdź na następną stronę

Pamiętnik księżniczki

Główna bohaterka filmu, Mia, jak każda nastolatka miewa wiele problemów. Jest zwykłą uczennicą nowojorskiego liceum, aż do czasu kiedy dowiaduje się, że została dziedziczką genowiańskiego tronu. Jej życie ulega całkowitej przemianie. W rolę Mii wcieliła się niezwykle urocza Anne Hathaway. W jednej ze scen dochodzi do wpadki, kiedy to aktorka zsuwa się cicho w dół, natomiast jej partnerka z planu kontynuuje kwestię, jak gdyby nic się nie stało.

Drużyna pierścienia

Oczywiście na planie tak ogromnego przedsięwzięcia filmowego jakim jest trylogia “Władca pierścieni” nie trudno o wpadkę. W jednej ze scen Ian McKellen, wcielający się w rolę Gandalfa, odwiedza dom Bilba i zahacza głową o żyrandol, a następnie uderza się o framugę. Uderzenie jest zupełnie przypadkowe, a jęk aktora jak najbardziej autentyczny. Reżyser postanowił zostawić scenę w filmie.
Przejdź na następną stronę

Wilk z Wall Street

Film oparty jest na prawdziwej historii Jordana Belforta, złotego dziecka świata amerykańskich finansów. Belfort w zaskakująco szybkim tempie zgromadził oszałamiającą fortunę. W rolę finansisty wcielił się Leonardo DiCaprio. W jednej z kultowych scen filmu za sprawą Matthew McConaughey’a, obaj aktorzy całkowicie wychodzą poza ramy scenariusza i improwizują. Bohaterowie siedzą w restauracji i nucą uderzając się w klatkę piersiową.

Strażnicy Galaktyki

Kolejna produkcja filmowa, która nie uniknęła wpadek w trakcie produkcji. W jednej ze scen Peter Quill miał wręczyć Collectrowi Kamień Nieskończoności. Tylko, że aktor Chris Pratt wypuścił go z ręki. Na szczęście udało mu się wybrnąć z wpadki z głową. Reżyser uznał, że scena Pratta prezentuje się autentycznie i umieścił ją w filmie, pomimo, że nie było jej w scenariuszu.
Przejdź na następną stronę

Marsjanin

“Marsjanin” to jedno z ostatnich, filmowych dzieł Ridleya Scotta. Cała akcja filmu skoncentrowana jest na uratowaniu Marka, uwięzionego samotnie na Marsie. Okazuje się, że kiedy filmowy Rich Purnell poślizgnął się i upadł, po tym jak odnalazł sposób na sprowadzenie astronauty z powrotem, nie było to zamierzone. Aktor, Donald Glover, naprawdę upadł, ale nie chcąc przerywać zdjęć, grał dalej.

Dwie wieże

Ponownie wracamy do trylogii Petera Jacksona. W jednej ze scen “Dwóch wież” widzimy jak księżniczka Eowina wybiega na zewnątrz. Zdenerwowana spogląda na góry, a potem dostrzega jeźdźców. W tym samym monecie królewska flaga odrywa się i szybuje w niebo. Był to przypadek, ale Peter Jackson postanowił zostawić scenę w niezmienionej formie.
Źródło: Youtube-Duckingfame/Youtube-foxbagface92/Youtube-gkaare/Youtube-Marco Aquilani/Youtube-cringereups
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 Najbardziej oczywistych błędów filmowych