Porady

Opublikowane 2017-08-24
0 Komentarz

Dekalog kobiety na miarę XXI wieku

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet zaczyna domagać się swoich praw oraz walczyć z niesprawiedliwością, która często je spotyka. Kobiety starają się dorównać wykonując nawet typowo męskie zawody, takie jak kierowca autobusu, mechanik czy pilot. Ponadto, w opinii publicznej mówi się, że o wiele lepiej spisują się w “męskiej roli”, ponieważ mają znacznie więcej szacunku chociażby do miejsca pracy. Jednak, każda kobieta powinna się szanować i dbać o swoje zdrowie oraz spokój ducha, poszukiwać dla siebie partnera idealnego, który sprawi, że będzie szczęśliwa i kochana. Czym powinna kierować się nowoczesna kobieta?

1. Kieruj się swoimi zasadami

1. Kieruj się swoimi zasadami

Podstawowa dewiza mówi, że każdy człowiek powinien postępować według swojego sumienia oraz kierować się swoimi zasadami. Niekiedy w życiu kobiety pojawia się mężczyzna, który chce mieć władzę absolutną i zaczyna wywierać presję na partnerce. Warto zapamiętać, że szczęśliwy i zdrowy związek nie opiera się na rozkazywaniu drugiej osobie, tylko na wzajemnym poszanowaniu.

Przejdź na następną stronę

1. Kieruj się swoimi zasadami 1

2. Mów głośno, gdy się z czymś nie zgadzasz

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy ogłaszać całemu światu co nam się podoba, a co nie. W tym przypadku chodzi o wypowiedzenie swojego własnego zdania, które może okazać się bardzo cenne dla naszego partnera. Podczas bliższego kontaktu z drugą osobą powinniśmy w wyraźny sposób zasygnalizować uwagi oraz wypowiedzieć swoją opinię.

2. Mów głośno, gdy się z czymś nie zgadzasz

3. Rób to, co lubisz!

Czasami zdarza się tak, że nasz partner zmusza nas do dzielenia się swoją pasją, która niekoniecznie Ci odpowiada. Zmuszanie drugiego człowieka do wspólnego wypadu do kina na film, którego nie lubi nie jest wcale przyjemne. Każdy człowiek ma wolną wolę i nie powinniśmy wywierać niepotrzebnej presji, ponieważ o wiele lepiej znaleźć nić porozumienia. Warto zapamiętać, że to co interesuje nas, niekoniecznie musi interesować naszą drugą połówkę.

Przejdź na następną stronę

3. Rób to, co lubisz!

4. Bądź niezależna

Niejedna kobieta czeka na miłość swojego życia tylko i wyłącznie po to, aby pozbyć się nudy i mieć jakąś rozrywkę w życiu. Silna i niezależna kobieta powinna sama wyjść z inicjatywą, być śmiałą i podejmować odważne decyzje. Czasami warto się zastanowić co jest dla nas ważne i stawiać przed sobą cel, do którego będziemy dążyć. Pamiętaj, że bycie niezależną kobietą ma same plusy!

4. Bądź niezależna

5. Oczekuj od partnera prezentów!

Pewnie dla niektórych może się to wydawać materialistyczne, jednak mężczyźni powinni pamiętać o obdarowywaniu swojej ukochanej prezentami. Pomijając okazje takie jak urodziny, imieniny, walentynki czy dzień kobiet, mężczyzna powinien od czas do czasu kupić swojej kobiecie bukiet róż czy zabrać na romantyczną kolację. Za pomocą takich drobnych gestów mężczyzna może udowodnić, jak ważna jest dla niego partnerka.

Przejdź na następną stronę

5. Oczekuj od partnera prezentów!

6. Nie pozwól, aby traktował Cię jak kurę domową

Kilkanaście lat temu kobiety we wioskach i mniejszych miastach miały za zadanie siedzieć w domu, opiekować się dziećmi, sprzątać i gotować. Misją mężczyzny było zapewnić rodzinie godny byt. Dziś, gdy role w wielu przypadkach się odwróciły to kobiety stały się głową rodziny. Jednak poszczególne sytuacje pokazują, że niektórzy mężczyźni nadal oczekują, że ich żona będzie całymi dniami prać, prasować, sprzątać i gotować.

6. Nie pozwól, aby traktował Cię jak kurę domową

7. Czy to już miłość?

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałaś się czy po kilku dniach spędzonych z mężczyzną można powiedzieć, że uczucie, które was łączy to już miłość. Kobiety mają wyostrzoną intuicję, która po cichu podpowiada im czy to zauroczenie czy miłość. Zanim wpuścimy do swojego serca drugą osobę, należy się dokładnie zastanowić i wszystko sobie przemyśleć.

Przejdź na następną stronę

7. Czy to już miłość?

8. Żyj tak jak wcześniej

Według statystyk kobiety mają tendencję do wywracania swojego życia do góry nogami, gdy na horyzoncie pojawia się facet! Podstawowa zasada, to być sobą i nie zmieniać swojego życia pod czyjeś dyktando. Kobiety nie powinny całkowicie uzależniać swojego życia od mężczyzn, szczególnie w przypadku finansów. Wiele małżeństw posiada wspólne konto bankowe, co po upływie kilku lat może okazać się zgubne.

8. Żyj tak jak wcześniej

9. Mężczyzna nie powinien być chorobliwie zazdrosny!

Chorobliwa zazdrość doprowadziła do rozpadu sporej liczby małżeństw i związków! Jeśli zależy Ci na szczęśliwym związku, postaraj się okazać zaufanie drugiej połówce. Chorobliwie zazdrosny mężczyzna może skutecznie zatruwać życie, co bezpośrednio przekładać się będzie na pracę oraz kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

9. Mężczyzna nie powinien być chorobliwie zazdrosny!

10. Nie bój się otwarcie rozmawiać

W szczęśliwym i zgodnym związku tematy tabu nie powinny istnieć! Partnerzy powinni umieć ze sobą rozmawiać na każdy temat, ponieważ szczerość w związku jest bardzo ważna. Mężczyzna powinien potrafić wysłuchać tego, co kobieta ma mu do powiedzenia i postarać się pomóc rozwiązać powstały problem. Szereg małżeństw rozwodzi się właśnie z powodu braku umiejętności prowadzenia dialogu.

Źródło: Pixabay

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...