RodzinaZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-08-24
0 Komentarz

Co grozi dziecku podczas ciągłego używania telefonu komórkowego?

Obecnie coraz więcej osób używa telefonu komórkowego, nie tylko do kontaktu z bliskimi. Dziś telefon zastępuje nam kalendarz, budzik, aparat, laptop, latarkę, GPS, radio oraz wiele innych urządzeń, które jeszcze kilka lat temu były w codziennym użyciu. Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez smartfonów, które zdecydowanie ułatwiły nasze życie. Niestety, ich główną wadą jest niebezpieczeństwo na jakie narażamy swoje pociechy, które lubią bawić się telefonami. Jakie są skutki długotrwałego używania telefonu?

1. Choroby żołądka

1. Choroby żołądka

Wiele osób nie ma pojęcia ile brudu jest na ekranie telefonu dotykowego, którego używamy każdego dnia . Według badań na telefonie znajdziemy ponad 18 razy więcej drobnoustrojów, niż w publicznej toalecie! Dzieci mają w zwyczaju chodzić ze smartfonem wszędzie, dlatego też są w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia różnych chorób. W szczególności chodzi tu o wirusy i bakterie, które powodują biegunkę i wymioty.

Przejdź na następną stronę

2. Poparzenia

Jeśli często używasz telefonu podczas ładowania, postaraj się to zmienić. Nie zaleca się używania smartfonów podłączonych do sieci, ponieważ grozi to wybuchem. Telefon podłączony do ładowarki znacznie bardziej się nagrzewa, co grozi przegrzaniem. Dlatego też, rodzice powinni zwracać uwagę, na to w jaki sposób dzieci korzystają z telefonu oraz innych urządzeń elektrycznych.

3. Lęk

Jest to ledwo zauważalne, ale niektóre dzieci mogą cierpieć na przewlekły lęk, który w niedalekiej przyszłości może przerodzić się w nerwicę oraz inne choroby psychiczne. Badania potwierdziły, że dziecko, które uzależni się od smartfona staje się zamknięte w swoim świecie i nie zwraca uwagi na otaczający go świat, przez co zaczyna być wychowywane przez urządzenie, a nie otaczający go świat.

Przejdź na następną stronę

4. Bezsenność

Wiemy, że jeśli dziecko nie przesypia w ciągu doby 8 godzin, to przestaje się prawidłowo rozwijać. Naukowcy potwierdzili, że smartfony emitują niebieskie światło, które powoduje szybsze zużywanie się komórek siatkówki oka. Niebieskie światło emitowane przez ekrany LED czy LCD sprawia, że nasz mózg rozbudza się, ponieważ dostaje sygnał o gotowości do pracy. Ponadto, światło emitowane przez smartfon ogranicza produkcję melatoniny.

5. Problemy ze wzrokiem

Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że wszystkie urządzenia elektryczne typu smartfon, telewizor czy monitor komputera powodują uszkodzenia wzroku. U dzieci, które często korzystają z telefonu komórkowego zwiększa się ryzyko wystąpienia zaćmy, a nawet ślepoty. Z tego właśnie powodu, powinno się zabraniać dzieciom wielogodzinnego korzystania z telefonu.

Przejdź na następną stronę

6. Nowotwór

Aktualna wiedza naukowców pozwala potwierdzić wcześniejsze przypuszczenia dotyczące chorób nowotworowych. W wyniku emisji fal, które wysyłają nasze telefony jesteśmy narażeni na ich szkodliwe działanie. Częstotliwość fal jest o tyle niebezpieczna dla dzieci, ponieważ ich mózg jest w fazie rozwoju i znacznie gorzej znosi szkodliwe działanie.

7. ADHD

Ciągła chęć korzystania z telefonu komórkowego u dzieci powoduje, rozpraszanie uwagi i niezdolność do koncentracji, co może oznaczać, że dziecko cierpi na Attention Deficit Hyperactivity Disorder, zwane jako ADHD. U dzieci ADHD diagnozuje się pomiędzy 6, a 12 rokiem życia. Pierwsze objawy choroby można zauważyć u swojej pociechy, gdy ma problem z nauką oraz koncentracją podczas rozmowy.
Źródło: Twitter / Instagram / StarStock
Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

15
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

23-letni student z wielkim sercem!