O co kamanNewsy

Opublikowane 2017-08-22
0 Komentarz

8 zdjęć, które okazały się fotomontażem

Jak wszyscy wiemy, niezwykłe zdjęcia stają się bardzo popularne. W ciągu kilku sekund potrafią obiec świat dookoła. Dość często te najbardziej oglądane zdjęcia okazują się fotomontażem, które zostały stworzone w domowym zaciszu za pomocą programów graficznych. Właśnie dlatego zmuszeni jesteśmy do nieufności wobec zdjęć, które trafiają w nasze ręce. Oto 8 przykładów fotografii, które zostały zmanipulowane.

Rekin atakujący helikopter

Rekin atakujący helikopter

Dzisiaj rzadko ktoś wpada na pomysł fotomontażu, jak ten wykonany w 2001 roku. Kiedy zdjęcie zostało opublikowane, większość ludzi była zdumiona, że żołnierze muszą przechodzić szkolenie wojskowe w tak ekstremalnych warunkach. W swoim czasie owo zdjęcie wywołało wiele reakcji i stało się dość popularne. Nie trzeba dodawać, że ujęcie jest połączeniem dwóch różnych fotografii.
Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych przykładów.

Rekin atakujący helikopter 1

Zamek na skale

Nie wiemy dokładnie, co myśleli ci, którzy widząc to zdjęcie uwierzyli, że ten średniowieczny zamek stojący na skale istnieje naprawdę. My nie mamy wątpliwości, że obraz jest fałszywy. Jeśli weźmiemy pod uwagę umiejscowienie zamku, trzeba wziąć w wątpliwość stabilność skały, na której stoi. Trzeba przyznać, że twórca tej fotografii ma niezwykłą wyobraźnię, a taki zamek byłby bardzo popularnym miejscem turystycznym.

Zamek na skale

Niebieski arbuz

Genetyka jest dziedziną nauki, która może ingerować w produkty spożywcze, owoce czy warzywa. W Internecie znajduje się wiele zapytań, czy niebieski arbuz istnieje naprawdę, a na chińskim portalu aukcyjnym widnieją oferty arbuzów w różnych kolorach. Prawda jest taka, że arbuz w kolorze niebieskim nie istnieje, a wszystkie osoby, które widziały to zdjęcie dały się nabrać. Na dowód fotomontażu, po dokładnym obejrzeniu zdjęcia, widać na nim czerwone ślady, które pozostały po niedokładnym retuszu. Przejdź na następną stronę i zobacz więcej przykładów.

Niebieski arbuz

Albert Einstein podczas testów nuklearnych

Prawdą jest, że Albert Einstein uważany jest za jednego z ojców bomby atomowej, lecz nigdy nie zgodził się, aby jego wkład w naukę wykorzystać do zagłady ludzkości. Zatem, jest mało prawdopodobne, że Einstein brał udział w przeprowadzaniu testów nuklearnych, w dodatku jeździł na rowerze z uśmiechem na twarzy. Innym szczegółem potwierdzającym fałsz tego zdjęcia jest nieprawidłowy kąt padania cienia Albert na rowerze, w stosunku do stojących w tle osób.

Albert Einstein podczas testów nuklearnych

Rekin wyskakujący z wody
Zdjęcie to rzekomo wygrało nagrodę National Geographic w 2016 roku. W toku śledztwa przeprowadzonego przez niestrudzonych internautów wynika, że zdjęcie jest fotomontażem. W rzeczywistości zdjęcie olbrzymiego rekina wyskakującego ponad wodę wykonał rosyjski grafik komputerowy posługujący się nickiem “Alexyz3d”. Na jego profilu na Shutterstock można znaleźć więcej identycznych zdjęć. Na następnej stronie znajdziesz więcej przykładów.

Albert Einstein podczas testów nuklearnych 1

Niekompetentny prezydent

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, George W. Bush, podczas swojej prezydentury popełnił różne błędy. Zdjęcie na którym prezydent trzyma odwrotnie książkę, mogło być jednym z nich. Okazało się jednak, że zdjęcie to było montażem, które miało ośmieszyć głowę państwa. Dowcipny grafik odwrócił rysunek na książce, którą trzyma George Bush. W dodatku zrobił to dość dokładnie i trzeba dobrze się przyjrzeć, aby odkryć, że zdjęcie zostało zmanipulowane.

Niekompetentny prezydent

Czarny Lew

Jak w przypadku każdego gatunku żyjącego na Ziemi, może dojść do pojawienia się osobnika o cechach albinosa. Gdyby tak się stało futro lwa byłoby w kolorze białym, a nie czarnym. Można skusić się jeszcze o przypuszczenia, że na tym zdjęciu mamy efekt skrzyżowania dwóch gatunków, lwa i pantery. W rzeczywistości taka mutacja miała miejsce wyłącznie w programie graficznym osoby, która stworzyła to zdjęcie.

Czarny Lew

Atak na bliźniacze wieże

W Internecie, wkrótce po ataku 11 września 2001 roku pojawiło się zdjęcie osoby stojącej na tarasie widokowym, które jak przypuszczano przetrwało zamach. W tamtym momencie, możliwość o zaistniałym fotomontażu wydawało się niemożliwym. Kilka faktów może świadczyć o tym, że jest to dość realistyczna przeróbka. Jednym z nich jest ubiór mężczyzny na zdjęciu, który nie pasuje do panującej wówczas pogody.
Źródło: Pixabay / Facebook

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

Atak na bliźniacze wieże
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

6 "genialnych" zdjęć znalezionych w Internecie